آدیداس کیست یا چیست؟

اطلاعات درجشده در مورد آدیداس تهران در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان میباشد. آدلف داسلر بعد از دعوای خانوادگی که در شرکت GebrüderDasslerSchuhfabrik بین او و برادر بزرگترش رادولف پیش آمد، شرکت آدیداس را در سال ۱۹۴۹ تأسیس کرد. در نوامبر همان سال، آدیداس نوع جدیدی از Adidas 1 را روانه بازار کرد. وی هم چنین مالک باشگاه فوتبال المپیک مارسی نیز که تا ۱۹۹۳ در اختیار شرکت تاپی بود، نیز شد. وی هم چنین یک نماینده برای فروش کفش از کرایستچرچ نیوزیلند به آلمان فرستاد تا با نوادگان آدولف داسلر(آملیا راندال داسلر و بلا بک داسلر) دیدن کند و تعدادی محصول جهت معرفی به نیوزیلند بازگرداند. هم چنین موتور طراحی شده در این کفش، گشتاوری با توان بیش از ۱٫۵ برابر مدل قبلی را شامل میشد. در سال ۱۹۷۰، توپ TELSTAR مخصوص بازیهای جام جهانی را این شرکت طراحی کرد که تمرکز اصلی آن، بهبود تصویر در تلویزیونهای سیاهوسفید بود.

آدیداس کفشهای وی را با نام و لوگو مسی تا سال ۲۰۱۷ عرضه میکرد و از سال ۲۰۱۸ نام کفشهای او را به نمسیس (nemeziz) عرضه کرد. ادیداس از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ لباس ژیمناستیک مردان و زنان تیم آمریکا را در مسابقات ژیمناستیک آمریکا تأمین کرده است. آدیداسلر در المپیک تابستانی سال ۱۹۳۶ با کیفی پر از کفش فوتبالی از اولین مسیر ماشین رو به دنبال دونده آمریکایی، جسی جونز، به سمت دهکده المپیک رفت تا وی از کفشها به عنوان اولین اسپانسر خود استفاده کند. در ژوئیه ۱۹۲۴، رادلف به هرتسوگن آوراخ بازگشت تا در کنار برادرش کارخانه تولیدی کفش برادران داسلر را تاسیس کند.

تاپی تصمیم گرفت کارخانه را به آسیا منتقل کند. ویلیام اندرسون، رئیس اموراجرایی و زیست محیطی منطقهی آسیا و اقیانوسیه، پستی در وبلاگ شرکت آدیداس گذاشته بود مبنی بر اینکه وی در انتظار اثبات دستمزد ساعتی ۳۴ پوند به کارگران از طرف آدیداس است. نایک ۵/۱ میلیون دلار آن را پرداخت کرده، در حالیکه آدیداس هیچ اقدامی نکرده است. که سرجمع 750 میلیون پوند به جیب منچستری ها خواهد رفت .. این قرارداد در دنیای ورزشی و اسپانسرینگ فوتبالی سابقه نداشته است! این مالکیت در پی ادغام این دو کمپانی روی داد. در سپتامبر ۲۰۰۴ میلادی، طراح مشهور مد انگلیسی، استلا مککارتنی طی قراردادی با کمپانی آدیداس، خط تولید جدیدی راه اندازی کرد. اما با این خرید، آدیداس رسماً توانایی رقابت با شرکت نایک را پیدا کرد. پس از این واقعه نیروهای آمریکایی که خاک آلمان را اشغال کرده بودند، خریدار عمده کفشهای شرکت داسلر شدند.

پس از این واقعه بود که نام رسمی شرکت نیز به آدیداس-سالامون تغییر یافت، چرا که با به دست آوردن سالامون، آدیداس مالک شرکت گلف تیلورمید و ماکسفلی نیز شد. تخصصیترین کفشها و لباسهای گلف را ارائه میدهد. معتبرترین نام تجاری (برند) راهاندازی تورهای جهانی گلف است. این نوع سندل که در رنگها سیاه، سرمه ای، آبی روشن، سیاه و صورتی و دیگر ترکیب رنگها است بر روی پابند جلوی پا سه خط آدیداس حک شده است. آنها این سرمایه گذاری را در لباس شویی مادر خود آغاز کردند. او از سه حرف از نام خانوادگی خود (داس) استفاده کرد، و نام آديداس را برای شرکت و محصولات خود برگزيد. در سال ۲۰۱۱ وقتی آدیداس قرارداد خود را با این شرکت فسخ کرد، مدیراجرایی Greenpeace، ریل رادفورد، به آدیداس دستور داد تا در راستای حفاظت از جنگلها قدم بردارد و به حفظ جنگلهای استوایی اهمیت دهد. تهران- ایرنا- شرکت آدیداس در پی فتح هفتمین توپ طلا توسط «لیونل مسی» با قرار دادن هفت مجسمه طلایی «بُز» مقابل برج ایفل در پاریس، به مرد آرژانتینی ادای احترام کرد.