آشنایی با آدیداس – همشهری آنلاین

سپس آدیداس تجهیزات ورزشی مانند توپ و راکت نیز تولید کرد . پس از بروزرسانی تجهیزات برادر کوچکتر یعنی رودی تصمیم به قطع همکاری گرفت و آنجا بود که برادر بزرگتر یعنی آدولف که او را آدی صدا میزدند نام برند را به آدیداس یعنی ترکیب اسم کوچکش آدی و نام فامیلیش داس لر یعنی آدیداس لر و سپس با حذف قسمت آخر یعنی لر به آدیداس تغییر داد و تا امروز هم به همان نام شناخته میشود. آدیداس با ریباک که شامل برندهای Rockport و Reebok-CCM Hockey که یکی از کمپانی های بسیار معروف در زمینه ی صنعت لوازم ورزشی محسوب می شود در ماه ژوئن به نام آدیداس AG تغییر نام پیدا کردند. در این قسمت از خانه سرمایه به سراغ برند آدیداس میرویم و با این ققنوس دنیای کفشهای ورزشی آشنا میشویم. تمامی کاربران باید هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب در نام کاربری خود استفاده کنند.

عطرهای مردانه و زنانه آدیداس غالبا دارای نام و طراحی بطری ورزشی هستند. این خط تولید مجموعه ایای از برجستهترین کارهای ورزشی برای زنان با نام «Adidas by Stella McCartney» است که بسیار هم تحسین شد. برادران داسلر در سال ۱۹۲۴ شرکت خود را با نام «کارخانه کفش برادران داسلر» ثبت کردند. به همین دلیل تصمیم گرفت در آن مسابقه مهم به جای کفشهای معمولیاش از کفشهای داسلر استفاده کند. لطفاً برای تماس با مالک یا دستاندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. در این زمان آدیداس یک لوگوی جدید را به معرض نمایش گذاشت.که همراه با آن کالکشن اورجینال آدیداس ” Adidas Orginals ” یا کفش های کژوال معرفی شد. این قرارداد در ادامه قرارداد ۱۰ ساله ریباک که در سال ۲۰۰۱ میلادی به اجرا درآمده بود، بسته شد.

آدی حدود یک سال در ارتش آلمان خدمت کرد. در حدود ۲۵ هزار نفر در سراسر جهان برای این شرکت مشغول به کار هستند. آنها نزدیک به سه سال فقط مشغول تولید کفشهای فوتبال با میخهای آهنی بودند. در طول جنگ، زیرساختهای آلمان آسیب زیادی دیده بودند به همین دلیل او نمیتوانست از لوازم برقی برای تولید کفشهایش استفاده کند. در این میان خواهرش هم به کمک او رفت و بخشی از کار تولید کفش را بر عهده گرفت. او تصمیم گرفت در خرابههای باقیمانده از آن خشکشویی به دنبال آرزوی قبل از جنگ خود یعنی تولید کفشهای ورزشی برود. او به دنبال راهی میگشت تا بتواند کفشهای داسلر را به تمام جهان نشان دهد و چه چیزی برای آن بهتر از المپیک بود؟ آدی از کلاه ایمنی سربازان، کیسههای نان، چترهای نجات و هر چیزی که به نظرش مناسب میآمد برای این کار بهره میگرفت.

چه چیزی در یک نام نفهته است؟ برادرها در سال ۱۹۴۷ به طور رسمی از هم جدا شدند،زمانی که رودی شرکت جدیدی به نام رودا (به انگلیسی: Ruda) که مخفف نامش بود تاسیس کرد. یکی از اهداف این برنامه، افزایش استفادهی مردم عادی از تجهیزات ورزشی و بهرهبرداری آنها از مزایای ورزش بیان میشود. چون برای کسانی که جسارت به چالش کشیدن این صخرهها را داشته باشند زیباترین قلهها کنار گذاشته میشود. هر چند کمبود مواد اولیه باعث شد که در آغاز کارش با سختیهای زیادی روبهرو شود اما همین ماجرا به او جسارت داد تا چهارچوبهای اصولی را کنار بگذارد و روش خودش را به بوته آزمایش بکشاند. کمکم این کار برای آدی نه یک تلاش ساده برای راهاندازی کسب و کارش بلکه به یک بازی بزرگ برای پیروزی تبدیل شد. وقتی پس از پایان جنگ به خانه بازگشت متوجه شد که ویرانیهای جنگ، کسب و کار خشکشویی مادرش را کاملا نابود کرده است.