برند آدیداس و تاریخچه آن، خرید محصولات اوریجینال Adidas

آدیداس در اکثر رقباتها و تورنومنتهای معتبر جهانی مانند المپیک به عنوان یکی از حامیان اصلی حضور دارد. لوگوی سه پره که در جریان المپیک 1972 مونیخ برای گسترش بیشتر در بازار ایجاد شد، اشاره به تنوع محصولات آدیداس دارد. اری، اونز 4 مدال طلای المپیک را در آن سال بدست آورد و در مقابل همه رسانه ها تایید کرد که کفش ها تاثیر زیادی در روند کار او داشته است . این سه خط افقی یادآور کوه محسوب می شود که معنای آن این است که بسیاری از کوه نوردان و ورزشکاران برای فتح قله با همدیگر رقابت بسیاری می کنند. مانند مقاله ای که دویچه وله در مورد این دو برادر نوشته بود و دلایل مختلفی را علت قهرشان ذکر کرده بود مثل حرف راننده ی آنها که دلیل اختلاف را بر سر یک دختر می دانسته و بعضی دیگر که اختلاف بر سر مسائل کاری را مبنای قهر می دانستند.

این حادثه تلخ موجب پس رفت آدیداس شد.پس از خانواده ی داسلر ، کمپانی از صحنه ی تجارت خارج شد و باعث و بانی اش هم تصمیمات استراتژیکی بود که موجب شد یک شرکت بین المللی در سال 1992 به مرز ورشکستگی نزدیک شود. پس از بازداشت رادولف توسط سربازان آمریکایی به عنوان یکی از اعضای اس اس مسلح (به آلمانی: Waffen SS) بازداشت شد، مشخص شد که برادرش، آدولف او را به نیروهای آمریکایی فروخته است. 7. لوگوی آدیداس دارای عمر بیش از 40 سال است. آدیداس بین سالهای ۲۰۰۶-۲۰۰۷ خیلی از عرضه کنندگانی که برای اتحادیه پیمانکارانی با سوابق حقوق کاری و اعتبار کم فراهم میکردند، رد میکرد. آدیداس بیشتر به خاطر مدلهای سوپراستار و پرو دههی ۱۹۶۰ معروفیت دارد که متأثر از آنبه خاطر سبک خاصی که پوشش پلاستیکی روی انگشتان پا دارد با نام «Shelltoe» شناخته میشود.

این دونده هم این کار را کرد ولی بعد از مسابقه و در جشن پیروزی دوباره آدیداس پوشید! وقتی که داسلر این نام را برگزید: «گبرودر داسلر شوفابریک». شرکت بزرگ آلمانی که توانست طی سالیان گذشته خود را به عنوان معتبرترین برند ورزشی جهان معرفی نماید، در اصل در سال 1924 توسط یک آلمانی به نام «آدولف داسلر» با نام «گبرودر داسلر شوفابریک » تاسیس شد و بعدها در سال 1948 نام «آدیداس» به خود گرفت. شاید تنها کسی که توانست وسط این دعوا این دو برادر را به سخره بگیرد و به طور ضمنی زشت بودن کارشان را نشان دهد، دوندهای به نام «آرمین هری»، (Armin Hary) بود.

اما این فقط یک لوگو نیست بلکه یک نشان معنادار است. 6. سه خط داشتن آدیداس نشان آن است اما در اصل، این سه خط دارای فواید پزشکی است و کمتر کسی این را می داند. چون رودولف که نمیخواست کسی آدیداس بپوشد به آنها یک جفت کفش مجانی پوما میداد! بعد از مدتی شهر به «شهر سر به زیرها» معروف شد، چون مردم موقع راه رفتن به کفشهای هم نگاه میکردند تا ببینند چه کسی پوما پوشیده و چه کسی آدیداس! کلیما وارم نوعی پارچه با خاصیت عایق حرارتی است که با نگه داشتن گرمای بدن مانع به هدر رفتن آن میشود و از طرفی با رساندن آب حاصل از تعریق پوست به طرف درگر پارچه باعث خشک و گرم ماندن پوست میشود. آدیداس یک شرکت هلدینگ است و شرکت تولید لباس ورزشی ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه آن به حساب میآیند.آدیداس بزرگترین تولید کننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین شرکت بزرگ تولیدی لوازم ورزشی در دنیا به شمار میرود.