بزرگترین فروشگاه آدیداس اصل در ایران،تهران – فروشگاه اینترنتی تودید

آدیداس گلف لباس، کفش و لوازم ورزشی با آرم آدیداس تولید میکند. در حال حاضر آدیداس چندین نوع کفش دو، از جمله Energy-boost و کفشهای پیاده روی با تیغههای فنری تولید میکند. آدیداس در ۱۱ آوریل ۲۰۰۶ قرارداده یازده سالهی خود به عنوان تولید کننده رسمی لباس تیمهای حاضر در لیگ حرفه ای بستکبال NBA را رسماً اعلام کرد. لیونل مسی، بازیکن باشگاه فوتبال بارسلونا در حال حاضر بزرگترین بازیکن آدیداسی است. این قرارداد یکی از گران قیمتترین معاملات در تاریخ ورزش است و جای رقیب همتای خود نایک را گرفته است. که سرجمع 750 میلیون پوند به جیب منچستری ها خواهد رفت .. این قرارداد در دنیای ورزشی و اسپانسرینگ فوتبالی سابقه نداشته است! جالب است بدانید آنچه سکوی پرتاب محصولات آدیداس در دنیای برند سازی شد، متقاعد کردن ورزشکار دونده ی المپیک، جسی اُوِنز به پوشیدن کفش ورزشی این برند بود. در سال ۱۹۹۷، شرکت آدیداس، گروه سالامون که متخصص در تولید لوازم اسکی بود را به دست آورد.

پس از مدت کوتاهی، آدی نام برند خود را به adidas تغییر داد و رادولف نیز به پیشنهاد آژانسی تبلیغاتی، نام شرکت و برندش را Puma گذاشت. پروندههای زیادی برای برنارد تشکیل شد که بیشتر آنها مربوط به نتیجه سازی (تغییر نتایج فوتبال با پرداخت پول به تیم حریف) در فوتبال بود. این عمل سازمان جهانی بدنسازی به دلیل این که ممکن بود به اشتباه در انظار عمومی به آدیداس ربط داده شود، خلاف بود. FIFA سازمان جهانی فوتبال، برای مسابقات جام جهانی به منظور جذاب کردن مسابقات توپی با طراحی خاص سفارش داد. این سازمان دو خط موازی شبیه آنچه در لوگوی آدیداس وجود دارد را به عنوان لوگوی خود انتخاب کرده بود. این در حالی بود که تاپی در آن زمان “وزیر امور شهری” فرانسه بود. آنها تجهیزات ورزشی را برای ششهزار ورزشکار در این رقابتها تأمین کردندکه درنهایت، ۲۲۰ مدال به این ورزشکاران رسید.سیاست خرید و ادغام، برنامهی دیگر آدیداس و مدیر جدیدش برای پیشرفت و توسعه بود.

قیمت پیشنهادی برای خرید این کمپانی بزرگ ورزشی، ۳٫۸ میلیارد دلار اعلام شده بود. اما با قیمت برآوردی در آن زمان، ارزش گذاری شرکت کمتر از سهام سهامداران این کارخانه بود. براساس قوانین جدید آدیداس نمیتوانست نام شرکت خود را در کنار سه خط موازی و مورب لوگوی خود قرار دهد. این نوع سندل که در رنگها سیاه، سرمه ای، آبی روشن، سیاه و صورتی و دیگر ترکیب رنگها است بر روی پابند جلوی پا سه خط آدیداس حک شده است. چرا لوگوی آدیداس به طرح سه برگ است؟ نزدیک به سه ماه بعد از اعلام این خبر، در آگوست ۲۰۰۵، آدیداس اعلام کرد که قصد خرید شرکت بریتانیایی ریباک را دارد. سپس “روبرت لوئی دریفوس”، مدیریت شرکت آدیداس را بر عهده گرفت و به شرکت جانی دوباره بخشید. سپس آدیداس تجهیزات ورزشی مانند توپ و راکت نیز تولید کرد.آدیداس کیست یا چیست؟

برزنت چادرهای باقی مانده از جنگ و یا لاستیک های آب انبارها، مواد اولیه ای بودند که برای ساختن کفش مورد استفاده قرار می گرفتند. آدیداس اورجینال (به انگلیسی Adidas Original) در واقع به تولید محصولات غیر تخصصی و مورد نیاز روزانه افراد مانند کیف، کفش، لباس های ورزشی، عینک آفتابی و کلاه ورزشی می پردازد. البته فراموش نکنید که گستره این محصولات به تولید ساعت، عینک آفتابی، محصولات بهداشتی ـ ورزشی شامل: اسپری، عطر و … میشناسند. این نام تجاری با سابقه بیست و پنج ساله، پیشرو در تولید کفشهای تخصصی ورزشهای متهورانه است که اصطکاک زیادی برای سرآشیبیهای کوهستان، مسابقات دوچرخهسواری در کوهستان و صخرهنوردی دارند.