تاریخچه آدیداس – ADIDAS – فوتبال کالا

گروه فناوری: شرکت آدیداس با انتشار اعلامیه، از ورود خود به متاورس خبر داد.پس از پیوستن به باشگاه میمونهای کسل (Bored Ape Yacht Club)، آدیداس اکنون مجموعه NFT (توکن غیرقابل تعویض) خود را راهاندازی کرده است. آدیداس یکی از مهم ترین کمپانی ها در عرضه تجهیزات تیم های ورزشی برای فدراسیون بین المللی و باشگاه های فوتبال است . آدیداس با ثبت قراردادی 10 ساله، سالانه مبلغ 110میلیون یورو به این باشگاه اسپانیایی پرداخت خواهد کرد. نایک ۵/۱ میلیون دلار آن را پرداخت کرده، در حالیکه آدیداس هیچ اقدامی نکرده است. اما در سال ۱۹۲۲ وی دیگر قادر به پرداخت وام های خود نبود و بانک کردیت لیون فرانسه شرکت عظیم ادیداس را که دسترنج سالها زحمت ادولف داسلر بود به مزایده گذاشت. در سال ۱۹۵۹ کارخانه ای دیگر در فرانسه با مدیریت پسر ادی به نام هورست تاسیس شد. رودولف داسلر در سال ۱۹۷۴ و برادر کوچکتر او ادولف داسلر درسال ۱۹۷۸ درگذشتند.بعداز ان پسر ادولف ،هورست داسلر که مدیریت ادیداس را به دست گرفته بود به طور مشکوکی در سال ۱۹۸۷ درگذشت و شرکت ادیداس با بحران های بسیاری روبرو شد و توسط یک صنعتگر فرانسوی به نام برنارد تاپی به فروش رفت.

برنارد تاپی در ان زمان در نجات شرکت های ورشکسته متخصص شناخته ای بود و برای ساخت آینده ی خود این پول زیاد را برای خرید شرکت ادیداس قرض گرفته بود. پوما از ان زمان به بعد دیگر قدرت رقابت با ادیداس را نداشت و امروزه شاهد رقابت اصلی بین ادیداس و نایک هستیم. اعضای خانوادهی او در پستهای مدیریتی اصلی قرار داشتند؛ اما مدیران باتجربه و حرفهای نیز برای ادارهی زیرمجموعهها اعم از فروش، تولید، بازاریابی و بخشهای دیگر استخدام شدند.روند پیشرفت طراحی کفشهای آدیداسمقالههای مرتبط:داستان برند: نایک، از مربیگری تا تولید کفشهای ورزشیآدیداس دربرابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی ۲۰۱۸ کیست؟ دوازده تیم دیگری که در جام جهانی حضور داشتند نیز از تجهیزات پوما استفاده می کردند که در میان آنها ایتالیا، جمهوری چک و همه تیم های آفریقائی دیده می شدند. بعداز جنگ جهانی دوم تولید کفش دوباره اغاز شد اما اختلافی بین دوبرادر ایجاد شد که تا زمان مرگ ازبین نرفت.

وی پس از بازگشت از جنگ جهانی اول مدیر یک شرکت تولید چینی شد و بعدها توانست وارد بازار عمده چرم در شهر نورنبرگ شود. شرکت ادیداس در سال ۱۹۹۳ به روبرت لوئی دریفوس با قیمتی چندبرابر وامی که بانک به تاپی داده بود فروخته شد..در نتیجه بانک سود کلان کرد و تاپی اعلام ورشکستگی.دریفوس ثابت کرد که یک مدیر لایق و شایسته است و یک جورایی ادیداس را زنده کرد. بهعلاوه، تولیدات کارخانه به آسیا منتقل شدند و بودجهی بازاریابی نیز از ۶درصد فروش به ۱۱درصد افزایش پیدا کرد.آدیداس بهسرعت به تغییرات دریفوس واکنش داد و سود شرکت در سال ۱۹۹۵ افزایش درخورتوجهی داشت. ورزشکاران از این کفش ها در مسابقات استفاده می کردند که همین باعث افزایش شهرت برند شد.

در المپیک بعدی در سال ۱۹۳۶ در لس انجلس ورزشکاران بیشتری از این کفش ها استفاده کردند و جسی اونز با پوشیدن کفش های این شرکت و قهرمانی در مسابقات دوومیدانی و کسب ۴ مدال طلا شهرت آلمانی ها را چندبرابر کرد. طبق نظریه دیگری، آدولف به برادرش حسادت می کرد و شایعاتی مبنی براین موضوع وجود داشت که بین رودولف و همسر برادرش اتفاقاتی افتاده بوده و او به زن بازی یا هوس بازی شناخته شده بود. آدولف داسلر نام شرکتش را به آدیداس تغییرداد که این نام برگرفته از اسم و فامیل خودش است (ادی داسلر).هرچند خیلی از مردم فکر می کنند که ادیداس مخفف جمله “هرروز درباره ی ورزش رویاپردازی میکنم.” است(All Day I Dream About Sport) . تولیدات ادیداس تا سال ۱۹۵۲ تنها به کفش محدود بود اما از آن پس محصولات ورزشی دیگری مانند پوشاک، کیف ورزشی، توپ و بسیاری دیگر روانه بازار کرد.