تاریخچه آدیداس – ADIDAS – فوتبال کالا

آدیداس ۱ دارای ریزپردازنده بود و در حقیقت این کفش نخستین کفش ورزشی در تاریخ بود که مجهز به چنین فناوری شد. طرح اولیه و طرح نهایی هر کدام بیش از ۱۰ بار در جلسات هیات رئیسه باشگاه، نمایندگان باشگاه هواداری رئال مادرید، جمع بازیکنان تیمهای مختلف باشگاه و حتی برخی انجمنهای دانشجویی دارای تفاهمنامه همکاری با باشگاه در شاخه طراحی لباس به مشورت و همفکری گذاشته میشود. «بیلد» در حالی این ادعا را مطرح کرده است که شایعاتی درباره علاقهمندی باشگاه رئال مادرید به جذب این مهاجم نروژی مطرح است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه «بیلد» آلمان با انتشار گزارشی مدعی شد؛ کمپانی تولید پوشاک ورزشی «آدیداس» که بهدنبال عقد قرارداد اسپانسری با ارلینگ هالند است، زینالدین زیدان را بهعنوان نماینده خود برای مذاکره با این ستاره نروژی راهی آلمان کرده است. کمپانیهایی همچون پوما، خوما و آدیداس در تلاش برای عقد قرارداد اسپانسری با این ستاره نروژی هستند.

بر اساس این گزارش؛ سرمربی پیشین رئال مادرید دوشنبه هفته پیش در دفتر مرکزی کمپانی آدیداس در شهر هرتسوگنآوراخ واقع در ایالت باواریا بههمراه مدیران این کمپانی آلمانی ملاقاتی پنهانی با هالند 21ساله و خانوادهاش داشتهاند تا این بازیکن را برای عقد قرارداد با آدیداس متقاعد کنند. آنها در طول چندین نسل، صنعت نساجی و رنگرزی را شهر «هرتسوگنآوراخ» (Herzogenaurach) به شیوه سنتی در دست داشتند. بازیهای المپیک تابستانی سال ۱۹۳۶ نقشی حیاتی برای شرکت برادران داسلر داشت زیرا آنها قهرمان دو سرعت آمریکایی یعنی جسی اوونز Jesse Owens که یکی از ورزشکاران المپیک بود را متقاعد کردند تا از کفشهای آنها استفاده کند. آنها پس از بازگشت از جنگ به سختی توانستند کارخانه خود را سرپا نگه دارند. در ژوئیه ۱۹۲۴، رادلف به هرتسوگن آوراخ بازگشت تا در کنار برادرش کارخانه تولیدی کفش برادران داسلر را تاسیس کند.

رودولف که خسته، آزرده و بسیار رنجکشیده بود فکر میکرد چیزی از برادرش کم ندارد و حتی میتواند خیلی بهتر از او در صنعت کفش حاضر شود. این ققنوس کوچک نمیدانست که بعدها ورزشکاران جهان، شیفته و حتی مدیون کفشهای او خواهند شد. آدی داسلر گمنام با یک ساک حاوی کفش های ورزشی اش راهی دهکدۀ بازی های المپیک شد و آنجا اونز را ترغیب به خرید کفش هایش کرد. هالند در تاریخ یکم ژانویه به همکاری اسپانسریاش با کمپانی «نایکی» آمریکا پایان داد. ClimaCool در سال 2002 ، فناوری آدیداس Adizero در سال 2004 و بوت فوتبال F50 که در زمان جام جهانی فیفای آلمان در سال 2006 طراحی شدند تاآلمان به هدف نزدیک شوند.همانند کاری که مدیرعامل برای پیشرفت کمپانی انجام داده بود.هربرت هینر پس از ثبت فناوریش رهبری گروه آدیداس را عهده دار شد و این موجب سر پا ماندن مدیرعامل تمام کمپانیهای DAX در سال 2011 گردید.هینر توسط اعضای کمیسیون اجرایی تیم ملی مورد تجلیل قرار گرفت که این اعضا اخیرا شامل رابین جی استالکر از نیوزیلند (عضو کمیسیون ملی) ، اریک لیرک (عضو برندهای جهانی)و گلن بنت (عضو اقدامات جهانی) هر دو از کشور ایالات متحده و رونالد آشیل از آلمان (عضو بازار فروش جهانی) می باشند.

سائول و بروس کاتز برای اولین بار کمپانی را تاسیس کردند که از ترکیب مواد و فناوریهای پیشرفته ، کفش های کژوال تولید می کردند که سبب تولید کفش های rockport شد. به گزارش اقتصاد آنلاین، دو شرکت آدیداس و پرادا از همکاری خود برای ایجاد نخستین پروژه مشترک در حوزه توکنهای غیرمثلی خبر دادهاند. در این پروژه، طرفداران این دو شرکت تصاویری را به شبکه پالیگان ارائه میدهند و از میان این تصاویر ۳۰۰۰ توکن غیرمثلی ایجاد میشود. این شرکت هر روز برای الهام بخشیدن و فعال کردن مردم برای استفاده از قدرت ورزش در زندگی خود کار می کند زیرا ورزش را یک نگرش و شیوه زندگی میداند. تاپی که بعد از ادعاهایش برای زنده کردن این برند جهانی نتوانست آدیداس را مدیریت کند، فردی دیگر را به جای خود بر صندلی مدیریت نشاند و به دنبال یک خریدار مناسب برای برند آدیداس گشت. این شرکت در زمینه ورزشهایی مانند فوتبال، بسکتبال، دومیدانی، هنرهای رزمی، کشتی، بوکس، شنا، تنیس، گلف و غیره، محصولات تخصصی متنوعی با کیفیت و استانداردهای معتبر جهانی برای سطوح مختلف ورزشکاران تولید و ارائه میکند.