تاریخچه آدیداس – ADIDAS – فوتبال کالا

این روش، یکی از سادهترین راهها برای خرید آدیداس اصل است. در این روش، تنها کافی است تا لینک صفحۀ کالای مورد نظر خود را کپی کرده و در صفحۀ PDE بارگزاری کنید. یکی از هواداران بسکتبال به اندازه کافی خوش شانس بود که یک جفت کفش را هدیه گرفت و سپس آنها را با قیمت 20 هزار دلار بصورت آنلاین فروخت! همانطور که در دنیای مد نمناک می خوانید کلکسیونرها عاشق یک جفت خوب جوردان 4s هستند ، بنابراین بیشتر علاقه مندان برای تأمین یک جفت منحصر به فرد از این کفش ، هزینه لازم را می پردازند. در کل ، برای ده جفت کتانی بیش از 227،000 دلار هزینه شد! کارمندان این شرکت بیش از ۱۳ هزار نفر هستند.

تنها چند ماه پس از تولیدش ، کفش ورزشی مشهور قرمز با قیمت 16 هزار دلار و 25 هزار دلار خرده فروشی قیمت گرفت! نه نادرترین کفش در جهان است، و نه توسط هیچ کس پوشیده شده است و در عوض این کفش ها با الماس های شامپاین پوشیده شده اند و به همین دلیل 50 هزار دلار قیمت دارند. 100000 دلار باعث می شود این کفش جزو یکی از گرانترین کفش های ورزشی که تاکنون ساخته شده است، باشد ! مایکل جردن این کفش را هنگام بازیِ ناشناخته ی آنفولانزا پوشیده است، که وی هنگام ابتلا به آنفولانزا بازی کرده است. طراح کتانی مخصوص بازی تنیس، استان اسمیت نام داشت و قرار بود که این کتانی به نام او خوانده شود اما هیچگاه این اتفاق نیفتاد و همه این کتانی را «آیلت» به نام ستاره فرانسوی تنیس «رابرت آیلت» می خواندند. دوازده تیم دیگری که در جام جهانی حضور داشتند نیز از تجهیزات پوما استفاده می کردند که در میان آنها ایتالیا، جمهوری چک و همه تیم های آفریقائی دیده می شدند.

با وجود اختلافاتی که با هم داشتند تا آخر عمر بر این قول پایبند ماندند. در میان ورزشکاران مشهور که آدیداس اسپانسر آنها بود نیز اسامی بزرگی همچون جان اولریش، دوچرخهسوار و کوبی برایانت، بازیکن مشهور NBA وجود داشتند.مرکز مدیریت آدیداس در هرتسوگنآوراخبا شروع قرن بیستویکم، فعالیتهای بازاریابی و برندینگ adidas نیز جدیتر شد. توجه به محیط زیست و نیازهای جامعه همواره در اولویت هستند. اما وی در سال 1992 دیگر نتوانست بدهی های بانک را پرداخت کند و در نتیجه بان «کردیت لیونه» فرانسه، شرکت عظیم آدیداس که دسترنج سالها زحمت آدولف داسلر بود را به مزایده گذاشت. تا قبل از سال ۱۹۵۷، طراحی کفشهای فوتبال برای چندین دهه بدون تغییر مانده بود. پرونده های زیادی برای برنارد تشکیل شد که بیشتر آن ها مربوط به نتیجه سازی (تغییر نتایج فوتبال با پرداخت پول به تیم حریف) در فوتبال بود.

در پایان سال 2010 گروه آدیداس تصمیمات تجاری و استراتژیکی بسیار مهمی را در تاریخچه ی خود ارائه داد. درآمد این شرکت را در سال ۲۰۱۲، ۸۸/۱۴ میلیارد یورو گزارش کردهاند. همچنین در صورت قهرمانی رئال در لیگ، آدیداس 5/2 میلیون یورو اضافه میپردازد که این رقم در 2020 به 5/3 میلیون یورو افزایش خواهد یافت. نایک ۵/۱ میلیون دلار آن را پرداخت کرده، در حالیکه آدیداس هیچ اقدامی نکرده است. این کفش در رنگ های مختلفی به بازار عرضه شده ولی یکی از محبوب ترین رنگ های آن ترکیب رنگ مشکی برای بدنه آن و سبز برای ساق، می باشد.