تاریخچه آدیداس – ADIDAS – فوتبال کالا

آدیداس در همان زمان لوگوی جدید خود را بهصورت یک گُل سهپر معرفی کرد که به نماد ماندگار این برند تبدیل شد.آخرین نوآوری آدی در صنعت کفش نیز در ورزش محبوبش، یعنی فوتبال انجام شد. درنهایت، یکی از برادران صاحب برند شد و دیگری پوما را تأسیس کرد که رقیبی برای برند برادرش بود.لوگوی آدیداس یکی از نشانههای ماندگار را در تاریخ طراحی دارد. ماده دیگر پلی اورتان یا پی یو PU نام دارد پلی اورتان بسیار متراکم و با دوام است و با روش قالبگیری تولید میشود ، دوام زیره پلی اورتان بسیار زیاد است ولی وزن بالایی دارد همچنین نرمی و انعطاف کمتری نسبت به فیلون دارد. 19. آدیداس و پوما که بنیانگذار آنها همان دو برادر معورف داسلر هستند، بالاخره پسر از سالها رقابت و دشمنی در حالی که دو برادر دیگر در قید حیات نبودند، در سال 2009 یک بازی دوستانه فوتبال در شهر «هرتزوگن آوراخ» آلمان که شرکت آدیداس در آنجا مستقر است برگزار کردند.

آدولف فرزند چهارم خانواده بود و فرزندان دیگر فریتز، ماری و رودولف بودند. او در المپیک 1936 برلین آلمان، کفش های تولید شده کارخانه آدولف داسلر را پوشید و برخلاف برنامه های هیتلر، 4 مدال طلا کسب کرد. سابقهی او در کارآفرینی و سیاست هم چندان درخشان نبود. 15- آدی داسلر، خالق این برند، در ابتدا قصد فروش کفش ورزشی را نداشت. نایک هم یک محصول همتای پرایم نیت به نام «فلای نیت» تولید کرده بود اما حس رقابت و حسادت مجبورش کرد که از آدیداس بابت تولید کتانی مشابه شکایت کند و آن را به دادگاه بکشاند تا بدینوسیله مانع از فروش این محصول شود.

نایک به عنوان دومین تولید کننده کفش ورزشی در دنیا رقیب بزرگی به نام آدیداس پیدا کرد که اکنون میتواند به راحتی با نایک رقابت کند. 6- این مارک در ابتدا با نام آدیداس و بنیانگذار آن آدی داسلر شناخته نمی شد اما با نام Gebrüder Dassler Schuhfabrik در سال 1924 شروع به کار کرد. همین ادغامها بود که باعث شد آدیداس توانایی رقابت با نایکی را به دست آورد. امروزه رقابت در بدست آوردن سهم بیشتری از بازار علاوه بر بازاریابی ، تبلیغات ، مدیریت و … 12. آدیداس در دوره هایی با فراز و نشیب مدیریت تبلیغات و تصمیمات روبرو بود و یک بار دچار ورشکستگی شده است. در سال ۲۰۱۶ یک اتفاق برای کمپانی آدیداس به وقوع پیوست؛ هاینر پس از ۱۵ سال مدیریت شرکت مارک آدیداس اصل را به کاسپر روستِد واگذار کرد.

یکی از پرطرفدارطرینها در تکنولوژی های آدیداس بوست نام دارد .بوست فناوری بسیار پیشرفته ایست که توسط آدیداس رونمایی و در انواع کفش و کتونی های آدیداس به کار می رود. فیلایت phylite ترکیبی از فیلون و پلی اورتان است و مزایای هردو زیره را دارد مزیت فیلایت دوام بیشتر نسبت به فیلون است که این امکان را به تولید کننده میدهد که زیره میانی و زیره کفش را بصورت یکپارچه تولید کند که در کم شدن وزن کل کفش بسیار تاثیر دارد. محصولات سری بوست آدیداس دارای کفه میانی تقویت شده با دانه های پلی اورتان هستند که باعث می شود حمایت و پاسخگویی بسیار مناسبی از پای ورزشکار انجام شود. این برند نیزبا به راه اندازی واحد تحقیق و توسعه خود و اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار به این بخش به طور روزافزون سعی در تحقیق و بررسی در مورد آناتومی بدن ، آنالیز رفتار بدن در زمانهای فعالیت حداکثری و بهبود عملکرد محصولات خود نسبت به انتظارات ورزشکاران داشته است .