تاریخچه آدیداس – ADIDAS – فوتبال کالا

طرفداران تیم All Blacks نیوزلند به خاطر نارضایتی از قیمتی که آدیداس برای لباس با مارک All Black مشخص کرده است خواستار کاهش خوستار کاهشها شدند و بعد از اینکه فهمیدند قیمت داخلی ۲۲۰ دلار بیشتر از قیمت پیشنهادی در بعضی از وب سایتها است، شروع به خرید از فروشندگان خارج از کشور کردند. در بخش بالایی جوراب هم سه خط آدیداس مجدد به صورت افقی تکرار شده است. آدیداس، اعلام کرده که که این سه خط از لحاظ علمی و پزشکی موجب توازن و تعادل شخص می شوند. همچنین مدیران آدیداس در جایی اعلام کرده بودند که طراحی سه خط، از نظر پزشکی بر روی توازن و تعادل ورزشکار موثر است.

درآمد آدیداس در سال ۲۰۱۱، ۱۱ میلیارد و ۳۸۰ میلیون یورو اعلام شده است. زیرا با مطالعه ی آن می توانیم تمامی فراز و فرود های آن برند را متوجه شویم و بدانیم که این اگر امروزه به موفقیت چشم گیری رسیده است ،چه مسیری را طی کرده تا توانسته به این جایگاه برسد. آدولف داسلر با کمک برادرش رودولف در سال ۱۹۲۴ کار تولید کفشهای ورزشی شروع کردند اما در ادامه مسیر به خاطر اختلافاتی که بینشان به وجود آمد رودولف از این شرکت جدا شد و شرکت و برند پوما را تاسیس کرد. در شرکت پوما نیز ۶ هزار نفر مشغول به کارند و با افزایش ۳۵ درصدی، فروش سال گذشته آن به ۲ میلیارد و چهار صد میلیون یورو رسید که سود خالص آن ۳۶۰ میلیون یورو بوده است. آدیداس بزرگترین تولید کننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین شرکت بزرگ تولیدی لوازم ورزشی در دنیا به شمار میرود.

در سال 1947 برادرها به صورت کاملا رسمی از یکدیگر جدا شدند و رادولف شرکتی را به نام رودا تاسیس کرد که بعدها به پوما تغییر نام داد و به همین نام نیز مشهور شد. آدیداس با همکاری Coty در سال ۱۹۸۵ خط تولید عطر وادکلن را راه اندازی نمود و آنها به موفقیت خاصی در بازار عطر و ادکلن مردانه دست یافتند وامروزه عطر و ادکلن و اسپری تحت نام تجاری آدیداس در بیش از ۸۲ کشور جهان به بازار عطر و ادکلن عرضه شده است. به نظر میرسد که رابطه ای هم با عبارت «all-in» به معنی «خسته» در بعضی ملل انگلیسی زبان باشد.

امروز می خواهیم با هم برند آدیداس را به صورت کامل بررسی و تحلیل کنیم. قابل ذکر است که برآمدگیهایی برای ماساژ پا به منظور رفع درد پا بعد از ورزش کف این نوع سندل وجود دارد، هرچند این نوع سندل ها را غیر ورزشکاران هم میپوشند. پیش از جنگ جهانی دوم هر دو برادر به حزب نازی پیوستند، اما رادلف توانست خود را به ردههای بالای حزب نزدیک تر کند. در حین جنگ جهانی دوم کارخانه آدیداس تبدیل به کارخانه تولید لوازم جنگی و نگهداری اسلحه شده بود ، البته با حمله آمریکایی ها و در سال 1945 تقریبا این کارخانه ویران شد . پدر آدولف داسلر یک کارگر تولیدی کفش در 20 کیلومتری شهر نورنبرگ بود و مادرش در یک خشک شویی کار می کرد، آدولف پس از اتمام مدرسه اش در کنار پدر خود در کارگاه تولیدی کفش مشغول به فعالیت شد اما پس از مدتی مجبور به شرکت در جنگ جهانی اول شد.