تاریخچه آدیداس – ADIDAS – فوتبال کالا

همچنین از عمد شرکت تاپی را، که مالک آدیداس هم بود، ورشکست کردندچرا که این شرکت فقط حق شکایت از آنها را داشت. آدولف که منظورش به متفقین بود، فریاد می زند:حرامزاده ها پیدایشان شد». در سال 1920 آدولف داسلر جوان بيست ساله آلمانی شروع به ساخت کفشهای ورزشی کرد و سعی کرد که کفشهای زيبا و با کيفيت را توليد کند. احساس راحتی به هنگام ورزش با پوشیدن کفش های ورزشی آدیداس، یکی از دغدغه های اصلی طراحان کفش های این کمپانی می باشد. این کمپانی از سال ۲۰۱۴ به مدت ده سال اسپانسر تیم فوتبال منچستریونایتد بود و لیونل مسی، ستاره فوتبال حال حاضر یکی از مبلغان اصلی این کمپانی محسوب می شد. این اتفاق به حدی گسترده شد که دو باشگاه فوتبال شهر نیز از هم جدا شدند، “ای وی هرتسوگن آوراخ” از کفش های آدیداس استفاده می کرد و ۱ اف.سی هرتسوگن آوراخ از کفش های رادولف حمایت می کرد.زمانی هم که هندیمن به عنوان خانه رادولف معرفی شد، افراد به عمد از کفش های آدیداس استفاده می کردند تا این که رادولف اعلام کرد هر کسی می تواند یک جفت کفش مجانی پوما داشته باشد.

بنابراین آدی چند جفت از کفشهای کارخانه را در یک کیف گذاشت و به زمین مسابقات رفت. کار آن ها در مدت کوتاهی گرفت و تا پیش از جنگ جهانی دوم این دو برادر سالانه بیش از ۲۰۰ هزار جفت کفش به فروش می رساندند. پیش از جنگ جهانی دوم هر دو برادر به حزب نازی پیوستند، اما رادلف توانست خود را به رده های بالای حزب نزدیک تر کند. آدیداس هماکنون در سرتاسر جهان نزدیک به ۵۷هزار کارمند دارد. پایه این شرکت در هرتسوگن اوراخ در باواریای آلمان بنا شد. رودولف پس از جدایی از برادرش، شرکت پوما را پایه ریزی کرد. شرکت آدیداس در سال ۱۹۴۸ توسط آدولف داسلر پایه گذاری شد. آن زمان که هنوز هیتلر بر مسند قدرت بود و تفکرات نژادپرستانه خود را بر جو کشور آلمان که مجری مسابقات المپیک آن دوره هم بود گسترش داده بود، کمتر کسی حاضر به همکاری و اسپانسرینگ یک ورزشکار سیاه پوست می شد چرا که در صورت قهرمانی و کسب موفقیت احتمالی آن ورزشکار اسپانسرش با مشکالت فراوانی برای ادامه فعالیت در کشور آلمان روبرو می شد با اینحال آدی این ریسک را پذیرفت و این ورزشکار سیاه پوست که تا آن زمان اسپانسر مناسبی هم پیدا نکرده بود حاضر به همکاری با آدی و پوشیدن کفشهای تولیدی آدیداس شد.

رادولف خود را به سران حزب نزدیکتر کرد و این امر موجب اختلاف آدولف که نسبت به تداوم جنگ بدبین بود، شد. اما در سال ۱۹۸۹ خانواده داسلر از شرکت بیرون رفتند و آدیداس به شرکتی “سهامی عام” تبدیل شد. وی این قهرمانی را مرهون کفش های برادران داسلر می دانست و این مساله باعث شد که در مدت زمان بسیار کوتاهی شهرت برادران داسلر جهانی شود. پوشاک و کفشهای تولیدی محصولات آدیداس با لوگوی این شرکت که سهخط موازی است، مزین شد و این نشان، بهعنوان لوگوی رسمی شرکت آدیداس شناخته شد. آدیداس در سال 1985 به منظور تولید یک لاین عطر با کوتی وارد شراکت شد. آرسنال که پیش از این با نایک و سپس با پوما همکاری داشت، در سال 2019 قراردادی با آدیداس بست و از فصل 2020-2019 قرار است آدیداس پیراهنهای این تیم را طراحی کند.

این تفاوت در طراحی و تولید کفش های ورزشی آدیداس خیلی چشمگیر است به گونه ای که برخی از مدل های «آدیداس» دهانه جورابی دارند که برای سهولت در پوشیدن طراحی شده اند. لازم به ذکر است که برند آدیداس کفش های گران قیمت خود را از چرم پوست کانگورو تولید می کند که در عین دوام بسیار بالا، قیمت نسبتا مناسبی را هم دارند. کمپانی آدیداس به تولید و عرضه محصولات متفاوت و فوق العاده عالی معروف است. در حال حاضر کمپانی آلمانی «آدیداس» در شهر هرتسوگن آوراخ کشور آلمان واقع است. به عبارت دیگر تنوع محصولات و کیفیت تجهیزات ورزشی این کمپانی سبب تمایز خاص و ویژه محصولات این برند نسبت به محصولات سایر برندهای ورزشی موجود در بازار شده است. پیاده سازی این تکنولوژی ها در کفش های ورزشی کمپانی آدیداس سبب افزایش مقاومت کفش نسبت به جذب رطوبت شده اند به طوری که کفش ها از دوام بیشتری در طول زمان برخوردار می باشند.