تاریخچه آدیداس – ADIDAS – فوتبال کالا

و دیگر مطمئن بود که می تواند با نایک رقابت نزدیکی داشته باشد و نایک نیز متوجه شد که زین پس سایه آدیداس همیشه در کنار اوست. » رودولف این حرف را به خودش و خانوادهاش میگیرد در حالیکه گویا منظور آدولف به متحدین و بمبهایشان بوده است. با این جمله رودولف کینهی آدولف را به دل میگیرد. رودولف با شهادت دادن چند نفر از کسانی که در فراری دادن او از جنگ کمکش کرده بودند و همچنین کسانی که همبند او در زندانهای گشتاپو بودند، توانست نظر بازپرس آمریکایی را به سمت بیگناه بودن خود تغییر دهد. همه چیز خوب بود و فروش هم به 200 هزار جفت کفش در سال رسیده بود، تا اینکه جنگ جهانی دوم شروع شد. آدیداس در سال 2019 به عنوان یکی از گرانقیمتترین کمپانیهای دنیا شناخته شد، با ارزشی معادل بیش از 20 بیلیون دلار و 55 هزار کارمند. در سال 1949 این دو برادر به دلیل مشکلات و اختلافاتی که برایشان پیش آمد ارتباطشان قطع واز یکدیگر جدا شدند .

در واقع شهر هرتسوگن اوراخهم به همین دلیل به دو قسمت تبدیل شده بود، که باعث شد این شهر را با نام «شهر گردن خم» بشناسند، مردم به پای یکدیگر نگاه میکردند تا ببینند غریبهها چه کفشی پوشیدهاند. آدیداس پرفورمنس (به انگلیسی : Adidas Performance) در واقع به تولید همه ی ملزومات و تجهیزات تخصصی ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی می پردازد و هدف خود را بهبود مهارت ورزشکاران و رسیدن به غیر ممکن ها عنوان کرده است. این خرید تا یک سال بعد یعنی تا سال 2006 به طول انجامید ، اما پس از این انتقال آدیداس تبدیل به یکی از جدی ترین رقیبان شرکت نایک که در زمینه تولید کفش های ورزشی حرف اول را می زد، شد. «جس اونز» توانست در آن سال مدال طلا کسب کند و از این طریق کارخانهی کفشسازی برادران داسلر، تبدیل به یکی از برندهای شناخته شده در زمینهی تولید کفش ورزشی شد.

در سال ۱۹۲۰ آدولف داسلر جوان بيست ساله آلمانی شروع به ساخت کفشهای ورزشی کرد و سعی کرد که کفشهای زيبا و با کيفيت را توليد کند. آن روزها حتی نمیشد به جریان برق اعتماد کرد و با خیال راحت به ساخت کفش مشغول شد. وی هم چنین یک نماینده برای فروش کفش از کرایست چرچ نیوزیلند به آلمان فرستاد تا با نوادگان آدولف داسلر(آملیا راندال داسلر و بلا بک داسلر) دیدن کند و تعدادی محصول جهت معرفی به نیوزیلند بازگرداند. شرکت بزرگ آلمانی که توانست طی سالیان گذشته خود را به عنوان معتبرترین برند ورزشی جهان معرفی نماید، در اصل در سال 1924 توسط یک آلمانی به نام «آدولف داسلر» با نام «گبرودر داسلر شوفابریک » تاسیس شد و بعدها در سال 1948 نام «آدیداس» به خود گرفت. در بیانیهای این شرکت آمده است: «ما هر گوشهای از فرهنگ را لمس کردهایم. با شروع جنگ جهانی اول، هر دو برادر به ارتش پیوستند و خانه را ترک کردند.

به همین ترتیب است که زمانی که برای خرید آدیداس اصل به هر سایت خارجی مراجعه میکنید، یک سبد خرید برای شما ایجاد شده است. او به دنبال راهی میگشت تا بتواند کفشهای داسلر را به تمام جهان نشان دهد و چه چیزی برای آن بهتر از المپیک بود؟ آدولف رختشویخانهی مادر را برای ساختن کفش قرض کرد و رودولف که در یک کارگاه چینی و سرامیک مدیر شده بود، تصمیم گرفت برگردد و به برادرش در راه انداختن یک تجارت درست و حسابی کمک کند. مدتی بعد از راه انداختن کسب و کار تازهشان، المپیک تابستانی 1936 از راه رسید. طوری که وقتی مدتی بعد آمریکاییها او را به همکاری با اس. اس متهم و دستگیر میکنند، او اصرار میکند که آدولف این اتهام را به او زده و او را به آمریکاییها تحویل داده است. از اینکه تا انتها این مقاله همراه من بودید از شما سپاس گزارم در این مقاله سعی کردیم که برند آدیداس را برایتان سرگذشتش و اتفاقاتی که در طول مسیر برایش رخ داده را به طور کامل توضیح دهیم.