تاریخچه آرم آدیداس دستخوش چه تغییراتی شده؟

در این سال سهامدار کمپانی با DAX که شامل 30 شرکت آلمانی بزرگ است به توافق رسید.کمپانی آدیداس – سالامون AG وارد عمل شد و تحولی بزرگ در زمینه ی تجارت در شهر هرتسوگن اوراخ انجام داد. در المپیک بعدی در لسآنجلس، ورزشکاران بیشتری از محصولات این کارخانهی آلمانی استفاده میکردند تا اینکه در سال ۱۹۳۶، جسی اونز با پوشیدن کفشهای این شرکت و قهرمانی در مسابقات دوومیدانی، شهرت آلمانیها را چندبرابر کرد. این شرکت پوشاک آلمانی است که در شهر “هرتسوگن آوراخ” در ایالت بایرن قرار دارد، اکنون دارای چندین زیرمجموعه مانند شرکت تولید لباس ورزشی ریبوک، تولید لوازم گلف “تیرلورمید” و کمپانی تولید کفش “راکپورت” است.

سایت اورجینال پل شما عزیزان را در انتخاب انواع سایزها، مدل ها و رنگ های جذاب کفش و کتونی از برند معروف ادیداس همراهی میکند. اما کتی – همسر آدی – سراسیمه به سمت تانکهای متفقین رفت و همانطور که فریاد میزد گفت: «بهتر است بروید توپهای خود را بر سر نیروهای نازی واقعی آوار کنید. آدولف نیز در 18 آگوست 1949، شرکت «آدیداس» که مخفف نامش آدی داسلر بود را تاسیس کرد.هرچند بسیاری از مردم فکر می کنند که آدیداس مخفف جمله انگلیسی «هر روز درباره ورزش رویاپردازی می کنم» ( All Day I Dream About Sport ) است، اما در واقع، این نام مشتق شده از اسم و فامیل آدولف داسلر است.

هر دوی آنها به حزب نازی پیوستند و نام شرکت خود را با فلسفهای که پشت این حزب وجود داشت پیوند زدند. با قدرت گرفتن هیتلر و گسترش تفکر نازی در آلمان، کمکم گرایش به تشکیل گروههای نازی در قالب تیمهای ورزشی قوت گرفت. چون پس از شکست آلمان در جنگ جهانی دوم، تلاش زیادی کردند تا ارتباط میان کفشها و حزب نازی را – که اکنون یک جهان از آن متنفر شده بودند – از میان ببرند. همان کفش ها، برای داسلر تاریخساز شد و ورق زندگی او را برگرداند. چهار سال بعد در مسابقات المپیک تابستانی سال ۱۹۵۲، جوسی بارتل، دونده ۱۵۰۰ متر لوکزامبرگ، اولین کفش طلای المپیک پوما در هلسینکی فنلاند را به دست آورد.

در سالهای بعد، مشکلات متعدد سیاسی و کسبوکار، تاپی را از مدیریت صحیح آدیداس بازداشت و در سال ۱۹۹۲، او مدیریت شرکت را به گیلبرت بوکس داد. از طرفی، رودولف دردسرهای بسیاری کشید؛ یکی از پاهایش به شدت آسیب دید، مدتی به عنوان فراری زندگی کرد و حتی زمانی که به صورت مخفیانه در مراسم تشیع جنازه پدرش شرکت کرده بود توسط نیروهای گشتاپو دستگیر شد و تا پایان جنگ در زندان ماند. بعد از پایان جنگ جهانی و شکست آلمان، رودولف از زندان گشتاپو آزاد شد. پس از جنگ جهانی دوم و حضور نیروهای متفقین در آلمان، حرف و حدیثهای زیادی درباره ادامه فعالیت شرکت برادران داسلر به میان آمد. آن گونه که از نامش پیداست توپ آدیداس TELSTAR به گونه ای طراحی شده که به کیفیت دید در تلویزیون های سیاه و سفید کمک می کند و این آغازی شد برای یک رقابت شگفت انگیز و مهیج.