تاریخچه آرم آدیداس دستخوش چه تغییراتی شده؟

در همان ابتدا برند آدیداس با موفقیت هایی روبه رو شد و این موضوع بر محبوبیت این برند افزود. لوگوی آدیداس با سه خط موازی به راحتی در خاطر همه ماندگار شده و حتی برای کودکان هم قابل تشخیص است. امروزه این شرکت خط تولید جدیدی از راکت راه اندازی کرده است. سپس آديداس تجهيزات ورزشی مانند توپ و راکت نيز توليد کرد با گسترش محصولات آديداس، آدولف داسلر علامت جديدی برای شرکت و محصولات خود انتخاب کرد. البته این اوج گیری پس از مدت کوتاهی و با شروع جنگ جهانی دوم تا حدی به فراموشی سپرده شد و کارخانه تولیدی کفشهای آدیداس نیز زمان جنگ توسط ارتش آلمان به کارخانه تولید تجهیزات جنگی تبدیل شد ولی پس از اتمام جنگ جهانی دوم و کمک دولت آلمان به تولید کنندگان و کارخانه ها جهت شروع مجدد کار و فعالیت ، آدیداس نیز مجددا فعالیت تجاری خود را آغاز نمود.

آدیداس پس از خرید ریباک، برنامههای خرید و ادغام خود را برای افزایش نفوذ جهانی و نیز ورود به زمینههای جدید تجهیزات ورزشی ادامه داد. آدولف داسلر نیز پس از بازگشت از جنگ جهانی اول تولیدی کفشهای ورزشی خود را در لباس شویی مادرش در هرتسوگنآوراخ را راه اندازی کرد. تاریخی که نتیجه جدال بین دو برادر است: برادران داسلر. به علت رخ دادن جنگهای جهانی، کارخانه برادران داسلر از یک تولیدی کفش به تولیدی ابزارهای جنگی تبدیل شد. برند آدیداس بعد از مرگ آدولف، توسط پسرش هورست داسلر اداره می شد تا اینکه مرگ نا بهنگام او برند آدیداس را دچار ورشکستگی شدیدی نمود. شايد امروزه نام و علامت آديداس برای کسی نا آشنا نباشد. در این شرایط، آدی که اختیار تمام امور را در دست داشت تصمیم گرفت نام شرکت را که برگفته از نام و فامیل او بود به نام «آدیداس Adidas» تغییر دهد.

«آدیداس» کفش های این بازیکن را با نام و لوگوی اختصاصی اش تولید می کند و به او لقب بزرگ ترین ورزشکار آدیداسی داده شده است. آدیداس در رتبه بندی موسسه و مجله معتبر فوربز به لحاظ باارزش ترین برندهای دنیا که هر ساله توسط این موسسه تعیین می شود در سال 2019 ارزشی در حدود 21 میلیارد دلار داشت که از این رو به عنوان 68 امین برند قوی جهان محسوب می شود. این کمپانی بزرگ ترین تولید کننده تجهیزات ورزشی و پوشاک ورزشی در اروپا و دومین برند تولید کننده محصولات ورزشی در دنیا است. وی با کمک برادرش رودولف در سال ۱۹۲۴ کار تولید کفش های ورزشی را آغاز کرد.

رودولف ابتدا شرکت رودا را تاسیس کرد که مخفف نامش بود. رودولف پس از جدایی از برادرش، شرکت پوما را پایه ریزی کرد. پایه این شرکت در هرتسوگن اوراخ در باواریای آلمان بنا شد. المپیک ۱۹۲۸ آمسترداک عطفگاه اول در تاریخ این شرکت آلمانی بود. از ابتکاراتی که در طراحی این توپ لحاظ شده بود این بود که به منظور دید بهتر توپ در تلویزیون سیاه و سفید، این توپ با تکه هایی از همین دو رنگ، طراحی شده بود. احساس راحتی به هنگام ورزش با پوشیدن کفش های ورزشی آدیداس، یکی از دغدغه های اصلی طراحان کفش های این کمپانی می باشد.