تاریخچه آرم آدیداس دستخوش چه تغییراتی شده؟

سالهای شروع به کار برند:هر داستان شگفت انگیزی آغازی دارد و این داستان از شهر کوچک باواریای آلمان آغاز شد.در سال 1924 آدیداسلر به همراه هیات همراهش عازم سفر شدند تا بهترین امکانات ممکن را در اختیار ورزشکاران قرار دهند.نخستین مدال طلای آمستردام (در سال 1928 توسط لینا رادک) و برلین (در سال 1936 توسط جسی اونز) دریافت شد و این تنها شروع داستان برند آدیداس بود. همچنین برای رونمایی از توپ جام جهانی ۲۰۱۸، آدیداس از او استفاده کرد. همچنین کمپانی آدیداس برای رونمایی از توپ جام جهانی ۲۰۱۸، از نام این چهره جهانی استفاده کرد. به همین دلیل، بخش تحقیق و توسعه در آدیداس از اهمیت ویژهای برخوردار است. آدیداس یک هولدینگ است که در زمینه تولید محصولات ورزشی فعالیت میکند. علاوه بر این آدیداس لباس و تجهیزات تمامی تیمهای حاضر در لیگ برتر فوتبال را فراهم میکند.

اما مرگ زودهنگام هر دوی آنها باعث شد تا سایر اعضای خانواده داسلر بر سر تصاحب این برند با هم سر ناسازگاری بردارند. ماندگاری این روزهای خوش با مرگ ناگهانی رهبر خلاق این برند در سن ۷۷ سالگی به لرزه افتاد. پس از مرگ آدی، پسر و همسرش مسئولیت مدیریت برند را بر عهده گرفتند. بعد از جنگ، داسلر و برادرش به علت عضو بودن در حزب نازی و تولید اسلحه برای آلمانها به حبس محکوم شدند. به علت رخ دادن جنگهای جهانی، کارخانه برادران داسلر از یک تولیدی کفش به تولیدی ابزارهای جنگی تبدیل شد. مدلهایWoodilette و Trefoil طرحی شبیه به ادیلت داشتند اما روی آنها راه راه نبود.این مدل لاستیک ارتوپدی منحنی با تنها یک سنتزی بر روی پا دارد و به شکل دمپایی جلوبسته که به شکل کفش است طراحی شده است، البته پس از آن ادلیت حتی در دنیای غیرورزشی هم در همه جا بکار گرفته شد.

کیفیت بالای محصولات آدیداس یکی از نکتههایی بود که آدی در زمان حیات خود روی آن تاکید بسیاری داشت. چون آدولف نام آدیداس را از کلمه اول نام کوچک و سه کلمه نام بزرگ خود برگزیده بود، پس انتخاب تعداد سه نوار نیز همین ایده را برای او همراه داشت. چون بدهی زیادی بالا آورده بود و بانک نیز در عوض بدهیهایش شرکت را برای فروش گذاشت. رودولف در زمینه مدیریت فروش و بازاریابی مهارت داشت. آدی، همنشین تیمهای ورزشی بود و برای این کار دلیل بسیار بزرگی داشت. در 18 آگوست 1949 آدی داسلر کمپانی ” کفش ورزشی آدیداس ” را تاسیس و با 47 کارگر در شهر کوچک هرتسوگن اوراخآغاز به کار کرد.

کمپانی عظیم آدیداس یکی از معتبرترین تولیدکنندگان پوشاک و تجهیزات ورزشی در جهان است. داسلر قبل از راهاندازی برند آدیداس، همراه با برادرش شرکت «تولید کفش برادران داسلر» را اداره میکرد. در سال ۱۹۲۰ برادران داسلر فعالیت خود را با راه اندازی کارگاه و بعدها کارخانه تولید کفش های ورزشی تحت عنوان کارگاه برادران داسلر آغاز نمودند ابتدا کارگاه کوچکشان که بالغ بر ۸ نفر کارمند در آن مشغول بکار بودند فروش نسبتا پایینی داشت ولی پس از مدتی تصمیم گرفتند که با ارتقا کیفیت محصوالتشان به سمت بازار تولید کفش های حرفه ای ورزشی بروند و به جای تولید محصوالت معمولی و فروش به عموم مردم روی بازار وسایل و تجهیزات ورزش حرفه ای و قهرمانی تمرکز کنند و پس از موفقیت در این رده به سمت تولید انبوه و فروش محصوالت خود حرکت نمایند در حقیقت آنها تفکر و استراتژی بیزینس خود را کامال و بصورت ۱۸۰ درجه تغییر دادند.