تاریخچه آرم آدیداس دستخوش چه تغییراتی شده؟

از تجمیع این شرکت ها آدیداس قدرتی گرفت که دیگر می توانست با نایک که یکی از رقیبان سرسخت به شمار می رفت،رقابت کند.. بالاخره بعد از مذاکرات فراوان جسی اونز قبول کرد که از کفش های آدیداس برای شرکت در مسابقات استفاده کند. دقیقا سه ماه بعد از این فروش ، آدیداس اعلام کرد که می خواهد کمپانی بریتانیایی ریباک را به قیمت 8/3 میلیارد دلار خریداری کند. در سال 1998 آدیداس از انجمن ملی ورزش کالج به دلیل محدودیت هایی که به وجود آورده بود ، شکایت کرد. این دو برادر در مسیر رقابت، از هیچ ترفندی برای نابودی یکدیگر دریغ نکردند به گونه ای که یکبار رادولف اعلام کرد که هر کس که ساکن هرتسوگن هست می تواند یک جفت کفش پوما رایگان تحویل بگیرد. رادولف هم به آنهامیگفت که به زیرزمین بروند و رایگان یک جفت کفش پوما بردارند. تاپی پس از اینکه از پس پرداخت اقساط بدهی بر نیامد، در سال ۱۹۹۲ به بانک Credit Lyonnais اجازه داد آدیداس را بفروشد و آن بانک هم بدهی بدهکاران را به حقوق صاحبان سهام شرکت تبدیل کرد که البته در قانون بانکداری فرانسه غیرمعمول بود.

1- در ابتدا قرار بود، معروف ترین کفش ورزشی آدیداس، به نام رابرت هایلت، ستاره افسانه ای تنیس فرانسه نام گذاری شود و نه به نام استنلی اسمیت. این ماجرا تا اندازهای پیش رفت که هر وقت از یک ورزشکار در مورد بهترین برند ورزشی سوال میپرسیدند، بدون تردید به برند آدیداس اشاره میکرد. در سال ۱۹۹۷شرکت آدیداس، توانست شرکت سالامون که متخصص در تولید لوازم اسکی بودرا خریداری کند.پس از این اتفاق بود که نام رسمی شرکت آدیداس تبدیل به آدیداس-سالامون شد. در سال 1947 برادرها به صورت کاملا رسمی از یکدیگر جدا شدند و رادولف شرکتی را به نام رودا تاسیس کرد که بعدها به پوما تغییر نام داد و به همین نام نیز مشهور شد.

این دو برادر پس از جدایی ، وارد رقابت شدیدی با یکدیگر شدند. پس از این واقعه از سراسر دنیا ورزشکاران نامه هایی برای شرکت آدیداس ارسال می کردند و خواستار خرید کفش های این شرکت بودند. رودولف گاهی بعد از مدرسه برای کمک به پدرش به کارخانهی کفشسازی میرفت و مشغول میشد. سپس برادرش رودولف در سال 1924 از جنگ جهانی اول بازگشت و تصمیم گرفت که به آدولف بپیوندد و مشغول به تولید کفش های ورزشی شود. از آنجایی که اطرافیان آدولف او را آدی صدا می کردند او تصمیم گرفت که برند خود را بهره گیری از اسم مستعار خود ، آدیداس انتخاب کند و این چنین شد که برند آدیداس در سال 1924 ثبت شد. 28- آدیداس با بیش از 2.7 میلیارد دلار درآمد از کفش های فوتبالی در سال 2014، در حال حاضر شماره یک کفش های فوتبالی در جهان است. در حال حاضر آدیداس چندین نوع کفش دو، از جمله Energy-boost و کفشهای پیاده روی با تیغههای فنری تولید میکند.

آدیداس در یک طرح که با هدف حفظ محیط زیست انجام میشود، بخش بزرگی از محصولاتش را با استفاده از پلاستیکهای رها شده در اقیانوسها تولید میکند. به گونه ای که یک تیم فوتبال شهر از کفش های پوما استفاده می کرد و تیم دیگر شهر از کفش های آدیداس. سفارشات و فروش آدیداس به گونه ای بود که تا قبل از شروع جنگ جهانی دوم، این شرکت 200هزار جفت در هر سال کفش می فروخت. او در آن المپیک توانست که 4 مدال طلا کسب کند که موفقیت بسیار بزرگی بود.او دلیل موفقیت خود را استفاده از کفش های آدیداس معرفی کرد و این چنین بود که شرکت آدیداس با استقبال بی سابقه ای روبرو شد. در این حین آدولف بسیار مخالف کارهای برادرش بود و اصلا علاقه ای نداشت که خیلی در مسائل جنگ ورود کند و دقیقا از همین جا اختلافات این دو برادر شروع شد. آدیداس در سال 1951 لوگو را از کارهو خریداری کرد.