تاریخچه آرم آدیداس دستخوش چه تغییراتی شده؟

بههرحال، شرکت او پنجاه نیروی بازاریابی حرفهای را دراختیار آدیداس گذاشت و خودش نیز مدیر زیرمجموعهی adidas America شد.پیتر مور یکی دیگر از مدیران سابق نایک بود که با استراسر به آدیداس رفت. کریستفر فون وایلم داسلر یک کارگر تولیدی کفش در هرتسوگن آوراخ در ۲۰ کیلومتری شهر نورنبرگ بود. هانس لانگ شهردار شهر هرتسوگن آوراخ می گوید که کارگران و کارمندان آدیداس و پوما به این دو برادر بسیار وفادار بودند. ما در آن زمان برق در شهر آن ها قطعی های متناوب داشت و این دو برادر مجبور بودند از پدال های تولید برق(چیزی شبیه به تولید برق با دوچرخه) روی آورند تا بتوانند تولید در کارخانه کوچکشان را ادامه دهند. برای تحقق این امر آنها عالوه بر تغییر نوع مواد اولیه میبایست تعدادی از دستگاهها و تجهیزات کارگاه تولیدیشان را نیز تعویض میکردند و سپس استراتژی مارکتینگ جدیدی پایه گذاری می نمودند.

آنها علاوه بر کفش های تخصصی برای فوتبالیست ها، شروع به طراحی کفش و محصولات ورزشی در زمینه های دیگر کردند. این خط تولید به نام ” Adidas by Stella McCartney” شهرت یافت وظیفه این خط تولید، طراحی و تولید پوشاک و لوازم ورزشی زنانه است، که هم چنان به کار خود ادامه می دهد. در سال 1949، در پی بر هم خوردن رابطه برادران داسلر، آدولف شرکت آدیداس و رودولف شرکت پوما (Puma) را تاسیس کرد که این به یک رقابت تجاری بدل شد. جسی اونز دونده آمریکائی با کفش ساخت برادران داسلر موفق به کسب چهار مدال طلا در المپیک برلین شد . در سال ۲۰۰۳ میلادی، آدیداس علیه سازمان جهانی بدن سازی در دادگاهی در انگلستان اقامه دعوا کرد. پس از جنگ جهانی دوم و حضور نیروهای متفقین در آلمان، حرف و حدیثهای زیادی درباره ادامه فعالیت شرکت برادران داسلر به میان آمد.

هرچند بسیاری از مردم فکر می کنند که آدیداس مخفف جمله انگلیسی ‘هر روز درباره ورزش رویا پردازی می کنم’ (به انگلیسی: All Day I Dream About Sport) است، اما در واقع این نام مشتق شده از اسم و فامیل آدولف داسلر است. در سال ۱۹۹۸،آدیداس به دلیل محدودیت های اعلام شده از سوی انجمن ولی ورزش کالج، برای تعداد و اندازه مارک های استفاده شده بر روی لباس ها شکایت کرد. این مدل جدید توانایی های بیشتری داشت، از عمر بیشتر باتری تا توانایی تغییر فرم کفش از کفش راحتی تا کفش ورزش حرفه ای. در آوریل ۲۰۰۶، آدیداس خبر از قراردادی ۱۱ ساله داد که بر مبنای آن این شرکت کفش ها و لباس ورزشی لیگ برتر بسکتبال آمریکا (NBA) را تامین کند. هرچند آدولف نسبت به عواقب ادامه جنگ هشدار می داد، رادولف سعی می کرد خانواده خود را متقاعد کند. در همین حال آدیداس کفش های ورزشی گران قیمت خود را با استفاده از چرم کانگرو تولید می کند.

هرچند سنت کفاشی در شهر هرتسوگن آوراخ دیرینه بود، اما آدولف داسلر ملقب به آدی نخست به نانوایی روی آورد، وی بعد از اندک زمانی، در سال ۱۹۲۰ میلادی در گوشهای از رختشورخانه مادر شروع به کفاشی کرد و سه سال بعد رودلف برادر کوچکتر نیز به او می پیوست و این دو با هم کارگاه کفاشی را بنیان گذاردند. اما در همهی این لوگوها، یک نماد واحد به چشم می¬خورد: “سه خط موازی” که معرف محصولات این شرکت از گذشته تا به امروز بوده است. هم چنین موتور طراحی شده در این کفش، گشتاوری با توان بیش از ۱٫۵ برابر مدل قبلی را شامل می شد. همچنین موتور طراحی شده در این کفش، گشتاوری با توان بیش از ۱٫۵ برابر مدل پیشین را شامل میشد.