تاریخچه برند آدیداس

در سال ۱۹۴۳ بین آدولف و برادرش رادولف که موسسان شرکت آدیداس بودند اختلاف ایجاد شد و همکاری تجاریشان به جدایی انجامید. بر اساس بیانیه آدیداس مشتریانی که دادههایشان هک شده خریدهایشان را از طریق وبسایت آمریکایی آدیداس انجام دادهاند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاحدید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.در صورت مشاهدهی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آنها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید. دانادیزاین یک شبکه طراحی است که شما می توانید با ده ها طراح از سراسر کشور در ارتباط باشید و طراحی لوگو برند خود را به صورت یک مسابقه میان ده ها طراح از سراسر کشور برگزار کنید و با ایده و فکر چندین طراح بهترین طرح را برای لوگوی خود انتخاب کنید . یک شرکت چند ملیتی است که مقر اصلی آن در هرتسوگنآوراخ در آلمان واقع شده است و در زمینه طراحی و تولید کفش، لباس و لوازم ورزشی فعالیت می کند.

دهههای ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰، رقابت در این صنعت به اوج رسید و موقعیت آدیداس را بهعنوان برترین برند ورزشی بهخطر انداخت.لوگوی گُل سهپر آدیداس که امروز برای برند adidas Original استفاده میشودمرگ آدی، تنها دلیل دوران سخت آدیداس نبود. این پیروزی در چشم مردم آلمان بهمثابه بازخاستن از خاکسترهای جنگ بود. آدی بهمدت شصت سال میراثی ماندگار را مدیریت کرده و آن را به سطح اول جهان رسانده بود. شرکت کار خود را توسط آدولف داسلر در خانه مادری او آغاز کرد، سپس برادر بزرگ او رودولف در سال 1924 به او پیوست و کار خود را با نام کفش برادران Dassler آغاز کردند.

شرکت آدیداس در سال ۱۹۴۸ توسط آدولف داسلر پایهگذاری شد. کفش های قهرمانی آدیداس اولین بار در مراسم المپیک سال ١٩٢٨ مورد استفاده قرار گرفت. در این شرایط، آدی که اختیار تمام امور را در دست داشت تصمیم گرفت نام شرکت را که برگفته از نام و فامیل او بود به نام «آدیداس Adidas» تغییر دهد. نایک نیز با ازدستدادن چهرهی همیشگی و مشهور خود یعنی، مایکل جوردن، تقریبا بدون ورزشکار بزرگ مانده بود و رقبا، یعنی آدیداس و ریباک، سخت درتلاش بودند تا با پیداکردن ورزشکاری مشهور برای خود، نایک را در بازی خودش، یعنی استفاده از اینفلوئنسرها شکست دهند.ریباک؛ برند جذاب ورزشکاران بدنسازی و فیتنسسال ۲۰۰۵ با معرفی کفش هوشمند آدیداس با نام Adidas 1 نیز همراه بود. آنها در این سال برای اولینبار نام شهر برگزارکنندهی المپیک، یعنی ملبورن را برای کفشهای خود انتخاب کردند و هارست، پسر آدی، وظیفهی تبلیغات برند را برعهده گرفت.

تلاش برای ورود جدی به پوشاک عمومی ورزشکاری نیز ادامه داشت و در سال ۲۰۰۵، طراح معروف مد، یعنی استلا مککارتنی، برای طراحی لباسهای ورزشی زنانه با آدیداس قرارداد بست.سالهای میانی دههی ۲۰۰۰ با گسترش بازارهای هند و چین همراه بود. درواقع، این برند نامدار آلمانی تلاش میکند سلطهی خود بر بازار ورزش را به همهی جنبههای پوشاک و تجهیزات سوق دهد. این هلدینگ بزرگ، شرکت تولید پوشاک ورزشی «ریباک»، شرکت لوازم گلف «تیلورمِید»، و شرکت «راک پورت» را تحت مدیریت دارد. بهعلاوه، تیمهای ملی بزرگی همچون اسپانیا، آلمان، مکزیک، آرژانتین، سوئد، ژاپن و روسیه نیز با این برند آلمانی قرارداد دارند. آدیداس (Adidas) برند آشنای ورزشکاران و حتی بسیاری از مردمی است که ارتباطی با ورزش ندارند؛ برندی که حاصل مشاجرهی دو برادر کفاش بود. علامت جديد دارای سه نوار از کوتاه به بلند بود.