تاریخچه برند آدیداس

تلاش برای ورود جدی به پوشاک عمومی ورزشکاری نیز ادامه داشت و در سال ۲۰۰۵، طراح معروف مد، یعنی استلا مککارتنی، برای طراحی لباسهای ورزشی زنانه با آدیداس قرارداد بست.سالهای میانی دههی ۲۰۰۰ با گسترش بازارهای هند و چین همراه بود. یک شرکت چند ملیتی است که مقر اصلی آن در هرتسوگنآوراخ در آلمان واقع شده است و در زمینه طراحی و تولید کفش، لباس و لوازم ورزشی فعالیت می کند. هرگونه فعالیت که به قوم، نژاد، دین یا حزب خاصی توهین شود ممنوع است.6. زمانی که رودی شرکت جدیدی به نام «رودا» که مخفف نامش بود تاسیس کرد. آدولف نیز در ۱۸ اوت ۱۹۴۹، شرکت آدیداس که مخفف نامش آدی داسلر بود را تأسیس کرد. بهعلاوه، آدیداس اسپانسر یکی از تیمهای بیسبال در نیویورک نیز شد.

آنها از آن بهبعد، قراردادهایی برای تأمین کفش کل تیمهای ورزشی امضا کردند که در سالهای بعد، از طرف رقبا کپیبرداری شد. این روند باعث افزایش رقابت شدید برندها برای تأمین تجهیزات ورزشی تیمهای حرفهای شد.ورزشکاران مشهور با لباسهای آدیداسدر سالهای آتی، آدیداس انواع کمپینهای بازاریابی را در دستورکار قرار داد؛ اما هنوز المپیک مرکز توجه آنها بود. آدی داسلر گمنام با یک ساک حاوی کفش های ورزشی اش راهی دهکده ی بازی های المپیک شد و آنجا اونز را ترغیب به خرید کفش هایش کرد. سال 1936 شد و آدی برای فروش محصولاتش با یک ساک راهی دهکده بازیهای المپیک گردید تا «جسی اُوِنز» قهرمان دوومیدانی المپیک را متقاعد به خرید کفش های ورزشی تولیدی خود کند. در المپیک ۱۹۷۶ مونترال، نیز ۸۳درصد از کل مدالها و ۹۵درصد از مدالهای مسابقات دوومیدانی به آدیداس تعلق گرفت.موفقیتهای گفتهشده، آدیداس را به فرمانروای صنعت کفش در جهان بدل کرد. درنهایت ورزشکارانی که از کفشهای جدید آدیداس استفاده میکردند، ۷۲ مدال و ۳۳ رکورد المپیک کسب کردند.پس از موفقیت المپیک برلین، سبک جدیدی از عقد قرادادهای آدیداس شروع شد.

ورزشکارانی که ایستادن بر قلۀ جهان را می خواهند، برندی شایستۀ آرمان هایشان انتخاب می کنند. آدیداس بزرگ ترین شرکت لباس ورزشی در اروپا می باشد و بعد از نایک (Nike) دومین شرکت بزرگ در دنیا می باشد. چون خانواده و دوستان او را آدی صدا می کردند او از سه کلمه از نام خانوادگی خود استفاده کرد، و نام آدیداس را برای شرکت و محصولات خود برگزید شرکت آدیداس و لوگوی آن در سال 1948 به ثبت رسیدند چندی بعد او به فکر گسترش شرکت خود افتاد و همچنین محصولات خود را فقط به ارایه کفش ورزشی احاطه نکرد. سپس مبلغ و زمان مورد نظر را برای پروژه خودتان انتخاب می کنید و ثبت سفارش می کنید .سپس با کمک سایت دانادیزاین پروژه شما از طریق ایمیل و کانال تلگرام دانادیزاین میان ده ها طراح از سراسر کشور اطلاع رسانی می شود.

کاربران سایت باید هنگام ارسال دیدگاه از کلمات مناسب استفاده کنند. برادران داسلر با استفاده از حرفه مادرشان که در خشکشویی فعاليت می کرد، موفق به تولید کفش های برند کوچکشان در آن دوره شدند. این لوگو با سه خط ساده ی خود به کیفیت، انعطاف پذیری و در اختیار داشتن بازار اشاره می کند. نایک نیز با ازدستدادن چهرهی همیشگی و مشهور خود یعنی، مایکل جوردن، تقریبا بدون ورزشکار بزرگ مانده بود و رقبا، یعنی آدیداس و ریباک، سخت درتلاش بودند تا با پیداکردن ورزشکاری مشهور برای خود، نایک را در بازی خودش، یعنی استفاده از اینفلوئنسرها شکست دهند.ریباک؛ برند جذاب ورزشکاران بدنسازی و فیتنسسال ۲۰۰۵ با معرفی کفش هوشمند آدیداس با نام Adidas 1 نیز همراه بود. آنها در این سال برای اولینبار نام شهر برگزارکنندهی المپیک، یعنی ملبورن را برای کفشهای خود انتخاب کردند و هارست، پسر آدی، وظیفهی تبلیغات برند را برعهده گرفت. گرچه چالش هایی بر سر رقابت و کپی برداری نهادهای ورزشی از لوگو و برند داشت و البته شکایت هم کرد و نتیجه گرفت، اما با ادغام آدیداس با چند شرکت دیگر (در راس آنها گروه سالامون) و خریدن شرکت هایی چون «ریباک» و استخدام بهترین متخصصان طراحی پوشاک ورزشی، خود را در مقام رقابت تنگاتنگ با «نایک» رقیب دیرینه آمریکایی قرار داد.