تاریخچه برند آدیداس

کمپانی آدیداس در نظر داشت تا کیفیت محصولات ورزشی خود را بالا ببرد طوری که جوابگوی نیاز ورزشکاران باشند بنابراین همواره سعی می کرد جلساتی را با ورزشکاران برگزار نماید. این میکروپروسسور با توانایی محاسبه بیش از ۵ میلیون فرمول ریاضی در ثانیه، اولین کفشی را خلق کرد که به راحتی می تواند شرایط استفاده کننده را در نظر بگیرد و فرم کفش را براساس نیاز تغییر دهد. او اولین کسی بود که در صنعت ورزش از ورزشکاران به عنوان فریلنسرهایی که محصولاتش را تبلیغ میکردند کمک گرفت. این ادغام هنر و ورزش برای کمپانی آدیداس یک اتفاق خوشایند محسوب می شد چون تبلیغات غیرورزشی را برای آدیداس در صنعت کالاهای ورزشی وارد کرد. در سال 1920 آدولف داسلر جوان بیست ساله آلمانی شروع به ساخت کفشهای ورزشی کرد و سعی کرد که کفشهای زیبا و با کیفیت را تولید کند پس از استقبال خوب و شناخته شدن محصولات او، آدولف به فکر ثبت شرکت و پیدا کردن نامی برای محصولات خود افتاد.

این جدایی تا زمان مرگ نیز ادامه داشت به طوری که پس از مرگ نیز در دو مکان جدا از هم به خاک سپرده شدند. از ابتکاراتی که در طراحی این توپ لحاظ شده بود این بود که به منظور دید بهتر توپ در تلویزیون سیاه و سفید، این توپ با تکه هایی از همین دو رنگ، طراحی شده بود. در آن زمان شهر هرتسوگنآوراخ جمعیتی برابر با چهار هزار نفر داشت، کفاشی شغل اکثرمردم هرتسوگنآوراخ محسوب میشد. گزارش شده است که این بانک دولتی تلاش کرد تا تاپی را از این وضعیت مالی وخیم بیرون بکشد؛ چرا که تاپی در آن زمان وزیر امور شهری (minister de la Ville) دولت فرانسه بود. وی این قهرمانی را مرهون کفشهای برادران داسلر میدانست و این مساله باعث شد که در مدت زمان بسیار کوتاهی شهرت برادران داسلر جهانی شود.

جنگ جهانی اول و رفتن آدولف به جبه جنگ وی را از دست یابی به خواسته هایش ناامید نکرد چرا که وی بعد از بازگشت از جبهه، اتاق شستشوی مادرش را به کارگاه کفاشی تبدیل نمود. در 6 سپتامبر سال ۱۹۸۷ آدی داسلر بنیانگذار کمپانی آدیداس در سن ۷۸ سالگی درگذشت و این در حالی بود که دوسال قبل از آن مادرش از دنیا رفت. پدرش کریستوف و مادرش پائولین داسلر نام داشتند. پس از این واقعه بود که نام رسمی شرکت نیز به آدیداس-سالامون تغییر یافت، چرا که با به دست آوردن سالامون، آدیداس مالک شرکت گلف تیلورمید و ماکس فلی نیز شد. پس از مرگ او سایر اعضای خانواده داسلر بر سر مدیریت برند با هم سر ناسازگاری برداشتند.

دادگاه حکم داد که علی رغم سادگی علامت، سازمان جهانی بدنسازی متخلف است، چرا که ممکن است با این کار باعث ایجاد رابطه ای با علامتی که آدیداس استفاده میکند، شود. همچنین می توانید با خرید از سایت های خارجی مانند آمازون وایبی از تخفیفات این سایت ها استفاده کنید. در همان ابتدا برند آدیداس با موفقیت هایی روبه رو شد و این موضوع بر محبوبیت این برند افزود. این موضوع تجارت جدیدی را برای این شرکت به وجود آورد. آدولف موفق شد تا رضایت پدر را برای دنبال کردن چند رشته ورزشی بگیرد و به کسب موفقیت هایی برسد.