تاریخچه جالب شرکت آدیداس – شهر کفش

برازوکای آدیداس توپ بازیهای جام جهانی ۲۰۱۴ بود. این علامت از شکل کلی کفش گرفته شده بود. به صورت کلی کفشی بسیار سبک است. زیره ی کفش بسیار حرفه ای طراحی شده است و آدیداس با بکارگیری فناوری خاص خود سعی کرده زیره ای سبک و در عین حال محکم را بیافریند. همین سبک بودن باعث می شود که سرعت حرکت شما بالا برود و بتوانید به راحتی با آن شتاب بگیرید. کفش های استوک که اولین بار برای چمن طبیعی ساخته شدند، دارای میخ هایی در قسمت زیره ی خود بودند که باعث حرکت راحت تر بازیکن ها بر چمن می شد. اما در مورد موضوعی که با شرکت آدیداس رخ داد؛ به نظر در ابتدا باید به این موضوع توجه کنیم که آیا شرکت “آدیداس” با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد داشته یا خیر.

در آن زمان شرکت آدیداس گفت که قوانین وزارت صنعت ایران اجازه سرمایه گذاری در این کشور را نمی دهد و اعلام کرد که اگر قرار بر این باشد که 25 درصد محصولات ما تولید ایران باشد، این امکان عملا برای ما مقدور نیست و این قرارداد به شکل اسپانسری امضاء نشد و تنها در حد فروش لباس بود که هر شرکتی می توانست این قراداد را با یکی از نمایندگی های آدیداس امضاء کند که فدراسیون فوتبال ایران این قراداد فروش لباس را با نمایندگی آدیداس در خاورمیانه امضاء کرد و برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات مالی این قرداد بین فدراسیون فوتبال ایران و نمایندگی آدیداس در خاورمیانه بسته شد. فدراسیون فوتبال ایران حدود یکسال پیش از آغاز جام جهانی روسیه از نمایندگی آدیداس در امارات و ترکیه لباس های ورزشی خریدند و صحبتی از قراداد در میان نبود.

اول اینکه فوتبال و ورزش طبق شعار همیشگی فیفا باید از سیاست جدا باشد، اما آنچه اتفاق افتاده، متاسفانه این تحریم هایی که علیه مردم ایران از سوی آمریکا صورت گرفته موجب بوجود آمدن مشکلاتی در مراودات مالی شده که گریبان گیر فوتبال ایران هم شده، به طور خاص کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به دلیل این مشکلات نتوانسته هفت ماه حقوق خودش را دریافت کند و موجب شده که ادامه همکاری کی روش با ایران با مشکل روبرو شود، به این دلیل که هر پولی از مبداء ایران به اروپا و وارد بانک های بین المللی می شود، آمریکا براساس تحریم ها آنها را بلوکه می کند و هر کسی که با ایران مراوداتی دارد، پول های آنها ضبط می شود و با مشکلات عدیده ای روبرو می شوند.

به همین دلیل چند جفت کفش میخدار برداشت، سوار ماشینش شد و 300 مایل (معادل 480 کیلومتر) رانندگی کرد تا به برلین، محل برگزاری المپیک برسد. به همین دلیل بود که کفش های استوک ریز یا همان کفش های چمن طبیعی روانه ی بازار شدند. شما میتوانید برای خرید کفش استوک ریز و خرید کفش چمن مصنوعی از طریق فروشگاه سرخابی شاپ اقدام نمایید. تفاوت بین کفش چمن مصنوعی ، کفش استوک ریز و کفش سالن چیست ؟ با کفش چمن مصنوعی می توان روی سالن بازی کرد ولی با کفش سالن نمی توان روی چمن مصنوعی بازی کرد. Adidas AG در سال ۱۹۹۷ Salomon Group را که در زمینهی وسایل اسکی تخصص داشت، از آن خود کرد و نام رسمی تجاری آن هم به Adidas-Salomon تغییر کرد، چراکه آدیداس با رسیدن به این مهم همزمان به شرکت گلف TaylorMade و Maxfliهم رسید، که همین هم باعث شد بتوانند با شرکت گلف نایک رقابت کنند.