تاریخچه جالب شرکت آدیداس – شهر کفش

آدیداس از شکایت خود صرف نظر کرد و هر دو گروه دستورالعملهایی مبنی بر اینکه چه طرح سه خطی رامیتوانند به شکل علامت تجاری آدیداس در نظر بگیرند، ارائه دادند. هری به این قصد و امید از هر دو برند استفاده کرد تا شاید بتواند از دو برادر پول بگیرد، اما این مساله باعث عصبانیت شدید آدولف شد و آدیداس مسابقات المپیک را تحریم کرد. اینبار در بقایای آلمانِ پس از جنگ جهانی دوم، این دو برادر بهدنبال مواد اولیه بودند. چهار مدال طلای اوونز در آن سال آگاهی عمیقی از کفش های داسلر ایجاد کرد و این فرصت طلایی این شرکت برای تبلیغ محصولاتش بود.

در طی جنگ جهانی دوم بین دو برادر اختلافاتی پیش آمد که باعث شد روند کاری کفش داسلر دچار تزلزل شود. شرکت کار خود را توسط آدولف داسلر در خانه مادری او آغاز کرد، سپس برادر بزرگ او رودولف در سال 1924 به او پیوست و کار خود را با نام کفش برادران Dassler آغاز کردند. بازیهای المپیک تابستانی سال ۱۹۳۶ نقشی حیاتی برای شرکت برادران داسلر داشت زیرا آنها قهرمان دو سرعت آمریکایی یعنی جسی اوونز Jesse Owens که یکی از ورزشکاران المپیک بود را متقاعد کردند تا از کفشهای آنها استفاده کند. آدولف (آدی) دسلر در سال ۱۹۲۴ با برادرش رودولف داسلر “کارخانه کفش برادران داسلر” را در آلمان تاسیس نمودند.

در حقیقت، این آتش جنگ و تعصب تزریق شده فلسفه نازیها به ذهن جوانهای آلمانی بود که باعث چنین اختلاف عمیقی بین خانواده داسلر شد. چون کفشها باید همگام با پیشرفت تکنولوژی تغییر کنند تا بتوانند علاوه بر محافظت از پا و ستون فقرات، ورزشکاران را در رسیدن به نتیجه مورد نظرشان یاری کنند. اما وی در سال 1992 دیگر نتوانست بدهی های بانک را پرداخت کند و در نتیجه بان «کردیت لیونه» فرانسه، شرکت عظیم آدیداس که دسترنج سالها زحمت آدولف داسلر بود را به مزایده گذاشت. در سال ۱۹۲۰ آدولف داسلر (Adolf Dassler) جوان بیست ساله آلمانی شروع به ساخت کفشهای ورزشی کرد و سعی کرد که کفشهای زیبا و با کیفیت را تولید کند.

ساخت هر برند، همانند بالا رفتن از یک صخره است. آدولف گفته است که یک هنرمند خوب و متفکر است که طراحی و ساخت کفش را برعهده گرفته است در حالی که رودولف فروشنده پرشوری بود و کفشها را به فروش میرساند. سالهای سال است که آدیداس حامی مالی رئال مادرید است و لباس هر فصل تمام تیمهای ورزشی باشگاه را طراحی و تولید میکند و انحصارا به فروش میرساند. از سال 1998میلادی تولید لباسهای رئال مادرید توسط برند آدیداس صورت میگیرد. همچنین در صورت قهرمانی رئال در لیگ، آدیداس 5/2 میلیون یورو اضافه میپردازد که این رقم در 2020 به 5/3 میلیون یورو افزایش خواهد یافت. علامت جدید دارای سه نوار – از کوتاه به بلند – بود. از میان آنها میتوان به اولین کفشهای مخصوص یخ و کفشهایی با دو سری استوک اشاره کرد. این لوگو با سه خط ساده ی خود به کیفیت، انعطاف پذیری و در اختیار داشتن بازار اشاره می کند.