تاریخچه جالب شرکت آدیداس – شهر کفش

یکی از کاربردی ترین تکنولوژی های آدیداس برای ورزشکاران است. در هنگام خرید کفش و پوشاک یکی از مسائلی که همیشه ذهن افراد را به خود مشغول می کند تشخیص دادن فرق بین جنس اصل و تقلبی است. یکی از پرطرفدارطرینها در تکنولوژی های آدیداس بوست نام دارد .بوست فناوری بسیار پیشرفته ایست که توسط آدیداس رونمایی و در انواع کفش و کتونی های آدیداس به کار می رود. در کف این کفش ها یک سیستم مدیریت انرژی وجود دارد. آدی ور در تماس مستقیم با زمین است و در کفش هایی که در معرض سایش بسیار زیاد با زمین هستند مورد استفاده قرار گرفته و باعث دوام بسیار بیشتر کفش میشود.

آدی تاف یک ماده فوق العاده مقاوم است که با اضافه شدن در قسمت هایی از کفش که در معرض سایش بیشتر قرار دارند. آدیداس آدیور یک لاستیک ضد سایش و و بسیار مقاوم است که در ابتدا برای کفشهای تنیس آدیداس استفاده میشد. برادران داسلر با استفاده از حرفه مادرشان که در خشکشویی فعاليت می کرد، موفق به تولید کفش های برند کوچکشان در آن دوره شدند. پس از مدت کوتاهی، آدی نام برند خود را به adidas تغییر داد و رادولف نیز به پیشنهاد آژانسی تبلیغاتی، نام شرکت و برندش را Puma گذاشت. پیش از این هری با آدیداس وارد قرارداد شده بود، اما پس از این پیشنهاد از آدولف تقاضای پول کرد که این پیشنهاد رد شد.

رودولف پس از جدایی از برادرش، شرکت پوما را پایه ریزی کرد. آدلف داسلر بعد از دعوای خانوادگی که در شرکت GebrüderDasslerSchuhfabrik بین او و برادر بزرگترش رادولف پیش آمد، شرکت آدیداس را در سال ۱۹۴۹ تأسیس کرد. در سالهای بعد، مشکلات متعدد سیاسی و کسبوکار، تاپی را از مدیریت صحیح آدیداس بازداشت و در سال ۱۹۹۲، او مدیریت شرکت را به گیلبرت بوکس داد. او تصمیم گرفت در خرابههای باقیمانده از آن خشکشویی به دنبال آرزوی قبل از جنگ خود یعنی تولید کفشهای ورزشی برود. ادیلت اولین جفت از سندلهای آدیداس بود که در اصل در سال ۱۹۶۳ تولید میشد.

بخش دیگری از شهرت آدیداس به واسطه قهرمانی کشور مجارستان در المپیک سال ١٩٥٤ در آلمان میباشد. آدیداس و پوما سال های بعد به عنوان بهترین برند های ورزشی در دنیا شهرت یافتند. در سال ۱۹۲۰ یک جوان بیست ساله به نام “آدولف داسلر”، شروع به تولید کفش کرد؛ پس از گذشت چند سال داسلر با همکاری برادر کوچک خود یک کارگاه کوچک تولید کفش راهاندازی کردند. آیا با نام برند آدیداس آشناییت دارید؟ چقدر از تاریخچه برند می دانید؟ برند آدیداس و لوگوی سه خط معروف آن تقریبا همه جا به چشم می خورد و در دنیای ورزش بسیار سروصدا کرده است. آدیداس با اضافه کردن یک ساپورت دو تکه در زیر قوس پا این امکان را فراهم کرده است که به آن آدیداس تورژن سیستم می گویند. این لوگو که همراه با همان سه خط موازی و با الهام از کفشهای آدیداس قبل از دوخت، طراحی شدهاند تنها برای محصولاتی که هر چند وقت یکبار تولید میشوند مورد استفاده قرار میگیرد.