تاریخچه شرکت آدیداس/ ادیداس Adidas و نحوه تشکیل آن

ناگفته نماند که رودی داسلر نیز پس از جدایی از برادرش فعالیت خود را در همین صنعت یعنی تولید کفش های ورزشی ادامه داد و برند پوما را راه اندازی کرد که امروزه یکی از برندهای معروف و موفق بین المللی در زمینه تولید محصوالت ورزشی به حساب میاید ولی همچنان در مقایسه با آدیداس در سطح بسیار پایین تری فعالیت میکند. اگر تا به امروز نمیدانستید وقتش است بدانید که برند «پوما» را رودولف، که او را «رودی» هم صدا میزدند، بعد از جدایی از برادرش پایه گذاری کرد. هم چنین موتور طراحی شده در این کفش، گشتاوری با توان بیش از ۱٫۵ برابر مدل قبلی را شامل میشد. آدیداس با همکاری Coty در سال ۱۹۸۵ خط تولید عطر وادکلن را راه اندازی نمود و آنها به موفقیت خاصی در بازار عطر و ادکلن مردانه دست یافتند وامروزه عطر و ادکلن و اسپری تحت نام تجاری آدیداس در بیش از ۸۲ کشور جهان به بازار عطر و ادکلن عرضه شده است.

آدولف و رودولف هریک کارخانه کفش خود را تاسیس و راه خود را جدا ساخنتد. اونز کفش ها را خرید، در مسابقات پوشید و 4 مدال طلای المپیک را کسب کرد. چه چیزی در یک نام نفهته است؟ چون خانواده و دوستان او را آدی صدا می کردند او از سه کلمه از نام خانوادگی خود استفاده کرد، و نام آديداس را برای شرکت و محصولات خود برگزيد او همچنين برای محصولات خود که در آن زمان فقط کفش های ورزشی بودند، لوگويی را طراحی کرد. در آوریل ۲۰۰۶، آدیداس خبر از قراردادی ۱۱ ساله داد که بر مبنای آن این شرکت کفشها و لباس ورزشی لیگ برتر بسکتبال آمریکا (NBA) را تامین کند. این تصویر خط تولید کفشی طراحی شده را نشان میداد که قرار بود آدیداس در آگوست آن را روانهی بازار کند. فعالیت می کند و یک شرکت هلدینگی می باشد که برندهایی مانند ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه این برند و این شرکت محسوب می شوند.

امروزه آدیداس یک شرکت هلدینگ است و شرکت تولید لباس ورزشی ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه آن به حساب میآیند. آدیداس یک شرکت هلدینگ است و شرکت تولید لباس ورزشی ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه آن به حساب میآیند.آدیداس بزرگترین تولید کننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین شرکت بزرگ تولیدی لوازم ورزشی در دنیا به شمار میرود. آدیداس بزرگترین تولید کننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین شرکت بزرگ تولیدی لوازم ورزشی در دنیا به شمار میرود. شهرت آدیداس به عنوان یک تولید کننده کفش در طول سالها بعنوان شرکتی موثر در پیروزی ورزشکاران و حامی چندین برنده تیم های ورزشی در پیروزی های قابل توجهی بمانند پیروزی آلمان در جام جهانی ۱۹۵۴ مجارستان بیشتر و بیشتر شد. شاید کمتر کسی در جهان باشد که برند آدیداس را نشناسد؛ آدیداس یک شرکت پوشاک آلمانی می باشد که مقر اصلی آن در شهر هرتسوگن اوراخ در ایالت بایرن است.

مسی از سال ۲۰۰۶ با شرکت آدیداس قرارداد داشته و از آن پس تاکنون به چهره این برند ورزشی بدل شده است. افول برادران داسلر پس از جنگ جهانی دوم بود. پدر آدولف داسلر یک کارگر تولیدی کفش در 20 کیلومتری شهر نورنبرگ بود و مادرش در یک خشک شویی کار می کرد، آدولف پس از اتمام مدرسه اش در کنار پدر خود در کارگاه تولیدی کفش مشغول به فعالیت شد اما پس از مدتی مجبور به شرکت در جنگ جهانی اول شد. داستان آدیداس به علاقه آدولف به تولید کفش های ورزشی بازمیگردد، پس از بازگشت از جنگ جهانی اول برادران داسلر شروع به تولید کفش در کنار مغازه خشکشویی مادرشان کردند. آدولف که از این پس مثل دوستانش او را «آدی» میخوانیم، پس از تمام کردن مدرسه به عنوان یک کارآموز در مغازه نانوایی مشغول به کار شد. در سال ۱۹۸۹ این شرکت توسط تاجر فرانسوی برنارد Tapie خریداری شد و پس از آن به رابرت لوئیس دریفوس در سال ۱۹۹۳ فروخته شد.