تاریخچه شرکت آدیداس/ ادیداس Adidas و نحوه تشکیل آن

23- سوپراستارهای اصلی آدیداس در اصل در آلمان ساخته نشده اند بلکه در فرانسه ساخته شده اند. 18- آدیداس برای افزایش محبوبیت خود در میان دوچرخه سواران BMX، به رایان نیکوییست و دیو میرا، دوچرخه سواران افسانه ای مدل BMX را پیشنهاد داد. یکی از این تلاشها که هنوز هم در تاریخ صنعت تولید کفش از آن یاد میشود، تبدیل دوچرخه به دستگاه برش بود. این روند باعث افزایش رقابت شدید برندها برای تأمین تجهیزات ورزشی تیمهای حرفهای شد.ورزشکاران مشهور با لباسهای آدیداسدر سالهای آتی، آدیداس انواع کمپینهای بازاریابی را در دستورکار قرار داد؛ اما هنوز المپیک مرکز توجه آنها بود.

27- یک جفت کفش کتانی آدیداس “با مدل جین” ارائه شد، اما جالب است بدانید که آنها فاقد جین بودند. جالب اینجاست که هدف این بازی ها باید نمایانگر برتری آریایی ها برای رژیم فاشیستی هیتلر باشند. آدی داسلر گمنام با یک ساک حاوی کفش های ورزشی اش راهی دهکدۀ بازی های المپیک شد و آنجا اونز را ترغیب به خرید کفش هایش کرد. زیرا در عین داشتن کیفیت منحصر به فرد، قیمت مناسبی هم دارد. از آنجا که وسایل آموزشی مارك اسپیتز برای به نمایش گذاشتن كفشها بسیار گسترده بود، تصمیم گرفت آن ها را در دستان خود نگه دارد تا دید بیشتری به کفش بدهد.

اگرچه نظریه های مختلفی دراین باره وجود دارد. امروزه این شرکت برند محبوب بسیاری از ورزشکاران و عموم مردم است که در سراسر دنیا دارای شعبه های مختلفی است. برادران داسلر،رودولف و ادولف، در صنعت کفش دنیا حرف اول را می زدند و فروش کفش های ورزشی انان پیشرفت باورنکردنی ای داشت تا اینکه بعداز مدتها همکاری تصمیم گرفتند راهشان را از هم جدا کنند.و همین جدایی سبب خیر برای هرکدام انها شد از انجا که هم ادیداس و هم پوما با رقابت های شدید سعی در ارائه ی بهترین کفش های ورزشی دنیا داشتند تا برتری خود را به یکدیگر و به دنیا نشان دهند. اما هرچه که بود باعث ۶۰ سال جدایی دوبرادر شده بود که البته حاصل این جدایی شهرت و اعتبار این دو برند در دنیا شد. در این شهر همه مردم یا ادیداسی بودند یا پومایی به این دلیل که هردو شرکت در این شهر بود.مردم وقتی یک خارجی وارد شهر میشد چشمشان به پای او بود تا ببینند کدام کفش را پوشیده است به همین دلیل لقب “شهر سربه زیرها” یا “شهر گردن خم ها” را به هرتزوگن آوراخ دادند.

21- جسی اونز هنگام کسب مدال طلا در بازی های المپیک تابستانی 1936 مونیخ، یک جفت کفش آدیداس پوشیده بود. در سال ۱۹۹۲ وی دیگر نتوانست وام خود را پرداخت کند. با گسترش محصولات آديداس، آدولف داسلر علامت جديدی برای شرکت و محصولات خود انتخاب کرد. داسلر در توسعه کفش های دو و میدانی میخ دار در رویدادهای ورزشی، نقش مهمی داشت. 25- همکاری مت بونر (مهاجم مو قرمز سان سانتونیو اسپرز) و آدیداس پس از شکایت علنی بونر در توییتر مبنی بر توقف ارسال کالای کتانی رقیب یعنی New Balance، آغاز شد. یک نظریه این است که، در سال ۱۹۴۵ زمانی که رودلف از جبهه فرار می کند و در راه بازداشت می شود، ادولف اطلاعات برادرش را به اشغاگران امریکایی لو می دهد تا او را از راه خود بیرون کند. 22- “آدیداس سوپراستار” که در ابتدا برای ورزش بسکتبال در نظر گرفته شده بود، در اوایل دهه 1990 کفش بسیار محبوبی بین اسکیت بوردها شد.