تاریخچه لوگوی برند آدیداس کفشهایی که برای پیمودن جهان طراحی شدند

آدیداس خیلی زود بعد از این اعتراضات تولید این محصول را قطع کرد. ابتدا ورزشکاران حرفهای آمریکایی جذب کیفیت بینظیر و طراحی مثالزدنی این برند شدند و بهمرور، ورزشکاران دیگر و مشتریان کفشهای عادی نیز بهجمع مخاطبان آدیداس در آمریکا پیوستند. آدیداس در آگوست سال ۲۰۰۵ قصد خود از خرید رقیب انگلیسی Reebok با قیمت ۸/۳ میلیارد دلار آمریکایی را اعلام کرد. حتی دو تیم فوتبال شهر هم جدا شده بودند: ASV هرتسوگن آوراخ با اسپانسری آدیداس و در مقابل FC۱ هرتسوگن آوراخ با حمایت شرکت کفش رادولف. این شرکت را به عنوان بهترین فروشندهی کفش در تمام زمانها تحسین میکنند. با این حال بسیاری از عرضه کنندگان آدیداس این استانداردها را رعایت نمیکنند. آدیداس با رسیدن به این مهم به شرکت گلف Taylormade و Maxfli رسید، شرکتهایی که امکان رقابت با شرکت گلف نایک را فراهم میآوردند.

این قرارداد (به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار) روی دست قرارداد قبلی که با ریبوک در سال ۲۰۰۱ به مدت ده سال بسته شد، زد. ذکاوت، استعداد و پشتکار این دو برادر به گونه ای بود که کارگاه کفاشی کوچک آنها بزودی به کارخانه ای تبدیل شد و تولید کفش های ورزشی برادران داسلر در سال ۱۹۳۰ به ده هزار و پانصد جفت کفش دو و میدانی و ۱۸ هزار و پانصد جفت کفش فوتبال رسید. تاپی پس از اینکه از پس پرداخت اقساط بدهی بر نیامد، در سال ۱۹۹۲ به بانک Credit Lyonnais اجازه داد آدیداس را بفروشد و آن بانک هم بدهی بدهکاران را به حقوق صاحبان سهام شرکت تبدیل کرد که البته در قانون بانکداری فرانسه غیرمعمول بود. در حال حاضر برند آدیداس در کشورهای دنیا شعبه ها و نمایندگی هایی دارد که کارمندان این شرکت بیش از 13 هزار نفر هستند .نمایندگی رسمی برند آدیداس در ایران که به نام ادیب اسپرت است که بیش از 10 ها شعبه در شهر تهران و شهرستان ها دارد.

اما تاریخ دو کنسرن بزرگ لوازم ورزشی جهان یعنی آدیداس و پوما در این شهر نوشته شده است. هنوز هم شرکتهای آدیداس و پوما برپایه Herzogenaurch در آلمان استوار هستند. چهار سال بعد در مسابقات المپیک تابستانی سال ۱۹۵۲، جوسی بارتل، دونده ۱۵۰۰ متر لوکزامبرگ، اولین کفش طلای المپیک پوما در هلسینکی فنلاند را به دست آورد. دوران مدرسه اش که تمام شد، سر به سودای کار در کنار پدر در کارخانه تولید کفش سپرد. بزرگترین اعتراض در خود سرزمین چین در آوریل ۲۰۱۴ در کارخانهی کفش Yue Yuen Industrials Holdings، از تولیدکنندگان شرکت آدیداس، اتفاق افتاد. رابرت لوییس دریفوس یکی از اعضای هیئت رئیسه شرکت و همچنین مدیر باشگاه المپیک مارسی شد که البته تا سال ۱۹۹۳ تاپی مالک آن بود.

Adidas Groupبه خاطر ارائه دامنهی وسیعی از محصولات در مرکز سه بخش اصلی آدیداس، ریبوک و TaylorMade آدیداس گلف، یکی از سرآمدان در صنعت کالاهای ورزشی است. عبور سه خط از برگ ها نیز تنوع محصولات برند آدیداس را نشان می داد. آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا هر کدام یک برگ از این لوگو را در اختیار داشتند. از نظر طراح لوگوی آدیداس، هر کدام از این برگ ها نماد قسمتی از دنیا بود. شرکت این کفش را «اولین کفش هوشمند جهان خواند» که دارای قابلیت ریزپردازنده است و میتواند ۵ میلیون محاسبه در ثانیه انجام دهد تا اینکه به طور خودکار سطح کفش را با محیط تطابق دهد. دهکده خیریه کودکان با همکاری گروه جوانان فیفا در سال ۱۹۹۴ از اصلیترین ذینفعان شرکت شدند. از کریسچرچ در نیوزلند نمایندهی فروش کفشی به آلمان فرستاد که به دیدن نوادگان آدولف داسلر (آملیا راندال داسلر و بلا بک داسلر) برود و با چند کالا برگشت تا شرکت را ارتقاء دهد.