تاریخچه لوگوی برند آدیداس کفشهایی که برای پیمودن جهان طراحی شدند

و دیگر مطمئن بود که می تواند با نایک رقابت نزدیکی داشته باشد و نایک نیز متوجه شد که زین پس سایه آدیداس همیشه در کنار اوست. آديداس در اکثر رقابت ها و تورنومنتهای معتبر جهانی مانند المپيک به عنوان يکی از حاميان اصلی حضور دارد. آدیداس در سال 2019 به عنوان یکی از گرانقیمتترین کمپانیهای دنیا شناخته شد، با ارزشی معادل بیش از 20 بیلیون دلار و 55 هزار کارمند. این مبلغ بیش از دوبرابر قرارداد قبلی (52 میلیون یورو) این باشگاه با آدیداس است. طبق این قرار داد این لیگ به مدت 11 سال از برند آدیداس استفاده میکرد و این قرارداد در واقع در ادامه قرار داد10 ساله با ریباک بود که در سال 2001 بسته شده بود. از اینکه تا انتها این مقاله همراه من بودید از شما سپاس گزارم در این مقاله سعی کردیم که برند آدیداس را برایتان سرگذشتش و اتفاقاتی که در طول مسیر برایش رخ داده را به طور کامل توضیح دهیم.

فروش برند سالومون با خرید و ادغام برند ریباک همراه شد. در کنار این قراردادهای مطرح ، آدیداس همیشه برای تبلیغات برند خود از ورزشکاران مطرح و معروفی استفاده می کند تا در ذهن مخاطب این امر تلقی شود که موفقیت های این ورزشکاران به دلیل استفاده از وسایل این برند است. دو برادر که سر یک سو تفاهم از هم جدا شدند؛ یکی آدیداس را راه انداخت و دیگری پوما را! در یکی از روزهای جنگ که بمبهای متحدین روی شهر دو برادر فرود میآمد و مردم باید به پناهگاه میرفتند، رودولف و خانوادهاش زودتر از آدولف و همسرش به پناهگاه رسیدند. در عوض، جسی اونز با کسب 4 مدال طلا با پوشیدن کفش های ساخت آلمان، در واقع انگار که سیلی به صورت او زد. «جس اونز» توانست در آن سال مدال طلا کسب کند و از این طریق کارخانهی کفشسازی برادران داسلر، تبدیل به یکی از برندهای شناخته شده در زمینهی تولید کفش ورزشی شد.

پارچه ها از طریق بافت خود آب موجود روی پوست را جذب کرده و به روی پارچه میرسانند . این کمپانی از سال ۲۰۱۴ به مدت ده سال اسپانسر تیم فوتبال منچستریونایتد بود و لیونل مسی، ستاره فوتبال حال حاضر یکی از مبلغان اصلی این کمپانی محسوب می شد. آدیداس و منچستریونایتد درجولای ۲۰۱۴ با یک رکورد جهانی قرارداد ده سالهی ۲۹/۱ میلیارد دلاری بر سر لوازم ورزشی بستند، که از فصل ۲۰۱۶/۲۰۱۵ لیگ جزیره شروع میشود. این قرارداد در ازای تأمین لباس و تجهیزات تیم مبلغی نزدیک به ۷۵۰میلیون پوند را به این باشگاه انگلسی سرازیر میکند. ادیداس از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ لباس ژیمناستیک مردان و زنان تیم آمریکا را در مسابقات ژیمناستیک آمریکا تأمین کرده است.

آدولف داسلر نیز پس از بازگشت از جنگ جهانی اول تولیدی کفش های ورزشی خود را در لباس شویی مادرش در هرتسوگن آوراخ را راه اندازی کرد. این خرید تا یک سال بعد یعنی تا سال 2006 به طول انجامید ، اما پس از این انتقال آدیداس تبدیل به یکی از جدی ترین رقیبان شرکت نایک که در زمینه تولید کفش های ورزشی حرف اول را می زد، شد. اما این برند قبل از اینکه به آن چیزی تبدیل شود که امروز هست، توسط دو برادر راه افتاد و از یک رختشوی خانه شروع به کار کرد. شروع رسمی برند آدیداس به زمانی برمیگردد که دو برادر از هم جدا شدند و تصمیم گرفتند که مسیر خود را طی کنند. بعد از این اتفاق میز دو برادر پر میشد از نامههای حاوی سفارش که از سراسر دنیا به دستشان میرسید. این مدل طرح امضای تیمها را بر روی تخته اسکیت دارد.