تفاوت آدیداس پرفورمنس و آدیداس اورجینال چیست؟

در این بین، منچستریونایتد با آدیداس قرارداد 10 ساله بست و نایک را پشت سر گذاشت؛ آن هم با مبلغ 110 میلیون دلار در سال! این دو محصول کفش و توپ فوتبال هستند. در این سال تیم ملی آلمان با کفش های آدیداس که دارای استوک پیچی بود و برای نخستین بار در تاریخ فوتبال از آن استفاده می شد، به عنوان قهرمانی جهان دست یافت. آنها در سالهای 1991 تا 1994 پیراهنی کلاسیک را به تن میکردند که معروف شده بود به «موز کبود». آدیداس یک شرکت هلدینگ با نام گروه آدیداس می باشد که سهام دار شرکت لباس ورزشی ریباک (Reebok) و 8.33% باشگاه بایرن مونیخ و رونتاستیک یک شرکت تکنولوژی فیتنس استرالیایی می باشد.

همچنین آدیداس 50 سال است که با بایرن مونیخ قرارداد و البته سهامی هم در این باشگاه دارد. باید دید که FIFA و UEFA اجازه استفاده از این تکنولوژیهای جدید را میدهند یا خیر. چلسی با آدیداس قراردادی از سال 2006 بسته بود که این همکاری سال 2010 با رقم 160 میلیون پوند برای هشت سال و تا 2018 تمدید شد و سالی 20 میلیون پوند نصیب باشگاه لندنی میکرد. تمام اطلاعات مربوط به توانایی ورشکار و کفش و توپ به کمک این سیستم در دسترس خواهد بود. حتی برخی از آنها بعد از تمام شدن آتش ویرانیها با همین کفشها به مسابقههای المپیک رفتند و قهرمان شدند. مسابقه فوتبال معروف و بیادماندنی دو تیم ملی آلمان و مجارستان که با برتری ۳ بر ۲ جرمنها نیز همراه شد در همان دوره جام جهانی اتفاق افتاد و با روی سکو رفتن آلمان برند آدیداس نیز خود را بعنوان اسپانسر و تولید کننده کفش های قهرمان جهان بعنوان برند شماره ۱ در دنیا مطرح نمود.البته این برند جهانی به غیر از فعالیتهای تبلیغاتی ذکر شده انتخابهای حساب شده و موفق دیگری در زمینه پروموشن و مارکتینگ برند خود از جمله تهیه و تولید آهنگ موسیقی معروف مای آدیداس که موفقیت چشم گیری در سطح جهانی پیدا نمود و تا مدتها موز یک شماره یک شبکه های رادیویی سراسر جهان شناخته میشد نیز انجام داد سایر فعالیتهای این برند در زمینه موسیقی و برگزاری کنسرت های خوانندگان معروف نیز همگی با موفقیت های چشمگیری همراه شدند.

هم چنین موتور طراحی شده در این کفش، گشتاوری با توان بیش از ۱٫۵ برابر مدل قبلی را شامل میشد. برند آدیداس در آن زمان به خاطرهای دور برای میانسالان آمریکایی تبدیل میشد و جوانان نیز شناختی از آن نداشتند. برند آدیداس در تولید لوازم داوران و وسایلی که کشور ها و لیگ های سراسر جهان از آن استفاده می کنند نیز فعالیت می کند و به همین دلیل این برند را به عنوان بهترین تولید کننده کفش تحسین می کنند. آدیداس پرفورمنس (به انگلیسی : Adidas Performance) در واقع به تولید همه ی ملزومات و تجهیزات تخصصی ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی می پردازد و هدف خود را بهبود مهارت ورزشکاران و رسیدن به غیر ممکن ها عنوان کرده است. چون خانواده و دوستان او را آدی (Adi) صدا می کردند او از کلمه Adi و سه کلمه از نام خانوادگی خود استفاده کرد، و نام Adidas را برای شرکت و محصولات خود برگزید.

آدیداس در حال حاضر کفشهای مخصوص دویدن بسیار متنوعی نظیر adiStar Salvation ۳ و adiStar Ride ۳ تولید میکند؛ این شرکت کفشهای ورزشی گرانقیمت خود را با استفاده از چرم کانگرو تولید میکند که بیشتر به صورت سفارشی عرضه میشود. کفش های قهرمانی آدیداس اولین بار در مراسم المپیک سال ١٩٢٨ مورد استفاده قرار گرفت. برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هم پنج میلیون یورو در 2015 در نظر گرفته شد و در سال 2020 به هفت میلیون یورو افزایش خواهد یافت. همچنین در صورت قهرمانی رئال در لیگ، آدیداس 5/2 میلیون یورو اضافه میپردازد که این رقم در 2020 به 5/3 میلیون یورو افزایش خواهد یافت. این محصولات توانایی دادن اطلاعات مفید و کاربردی را به فوتبالیستها دارند. طبق این اطلاعات آدیداس بین سالهای 2015 تا 2024 مبلغ یک میلیارد یورو به رئال میپردازد که شامل سالیانه مبلغ ثابت 70 میلیون یورو به اضافه 5/22 درصد از فروش کالاهای با برند رئال مادرید است.