داستان برند: آدیداس؛ کفشهایی که برای پیمودن جهان طراحی شدند – زومیت

آدیداس در سال ۲۰۰۳ از سازمان جهانی بدنسازی به خاطر استفاده از دو خط شبیه به سه خط آدیداس در دادگاه انگلیس شکایت کرد. درنهایت، یکی از برادران صاحب برند شد و دیگری پوما را تأسیس کرد که رقیبی برای برند برادرش بود.لوگوی آدیداس یکی از نشانههای ماندگار را در تاریخ طراحی دارد. آدی داسلر با استفاده از اختصار و ترکیب نام خود و نام فامیلی اش بر کارخانه خود نام آدیداس نهاد و برادر کوچکتر نیز بهمین ترتیب نخست نام رودا و سپس پوما را بر کارخانه خود نهاد. زمانی که رودی شرکت جدیدی به نام «رودا» که مخفف نامش بود تاسیس کرد. در سال۱۹۹۷، ۶ ماه از ۱۸ ماه محکومیت زندانی خود را در زندان لا سانته سر کرد. آنها در این کفش از حسگرها و پردازندهای برای تنظیم نرمی کفی استفاده کرده بودند و امید داشتند با محصول جدید باردیگر بازار پرسود کفشهای ورزشی را دراختیار بگیرند.

آنها تولید کفش را باردیگر آغاز کردند. نیروهای آمریکایی کارخانه Dolbury، تولیدکننده تسحیلات ضد تانک در جنگ، را در آوریل ۱۹۴۵ تاحدی تخریب کردند، اما پس از اینکه کتی، همسر آدیداسلر، نیروهای نظامی را متقاعد کرد که این شرکت و کارکنانش فقط کفش تولید میکنند، از تخریب کارخانه منصرف شدند. در ابتدا کار خود را با دو بازیکن برجسته تنیس مردان در اولین روزهای حرفه ای شدن تنیس در دههی ۱۹۶۰، استان اسمیت و لیناستاسه، شروع کرد. Salomon حق کنترل سهام داران حاکم خود را به TaylorMade و شرکتهای تجهیزات ورزشیاش را هم به غول جهانی Adidas AG فروخت. علاوه بر این آدیداس لباس و تجهیزات تمامی تیمهای حاضر در لیگ برتر فوتبال را فراهم میکند.

شرکت آدیداس در زمینه طراحی، تولید و توزیع انواع لباس، کفش، پاافزار و کفش ورزشی، تجهیزات ورزشی، ساعت، عینک آفتابی، محصولات مراقبت های شخصی و لوازم لوکس فعالیت می کند. سایت اورجینال پل شما عزیزان را در انتخاب انواع سایزها، مدل ها و رنگ های جذاب کفش و کتونی از برند معروف ادیداس همراهی میکند. گمان میرفت که دروازبان ها از این نوع طرح توپ چندان راضی نباشند و مدعی بودند که توپ به طور ناگهانی و غیرقابل پیش بینی در هوا تغییر جهت میدهد. خطهای مشهور این لوگو تا پیش از جدایی برادران دو عدد بود که پس از آن بهدلیل مشکلات حقوق معنوی، صاحب آدیداس مجبور به استفاده از خط سوم در آن شد. در پی حملهی هوایی متحدین در سال ۱۹۴۳، اختلاف بین دو برادر زمانی بالا گرفت که آدی و همسرش به پناهگاهی جنگی رفتند که رادولف و خانوادهاش از پیش در آن بودند، در همین حین آدی خطاب به جنگندهای متحدین گفت: «حرام زاد ها دوباره برگشتند»، اما رادولف شک نداشت که منظور او به برادر و خانوادهاش بوده است.

آدولف که منظورش به متفقین بود، فریاد می زند:حرامزاده ها پیدایشان شد». تاپی در آن زمان یکی از متخصصان سرشناس در زمینهی رفع ورشکستگی شرکتها بود، حرفه ای که با آن آیندهی خود را ساخت. تاپی تصمیم گرفتمحصولات را از ساحل به آسیا ببرد. تاپی پس از اینکه از پس پرداخت اقساط بدهی بر نیامد، در سال ۱۹۹۲ به بانک Credit Lyonnais اجازه داد آدیداس را بفروشد و آن بانک هم بدهی بدهکاران را به حقوق صاحبان سهام شرکت تبدیل کرد که البته در قانون بانکداری فرانسه غیرمعمول بود. شرکت پوما در مسابقات المپیک سال ۱۹۶۰ به دونده آلمانی فآرمین هاری، پول داد تا محصولات پوما را در فینال دو ۱۰۰ متر بپوشد. آدیداس در ژانویه سال ۲۰۱۵ اولین برنامه رزرو گوشی همراه در صنعت کفش را راه اندازی کرد. آدیداس در ۱۱ آوریل ۲۰۰۶ قرارداده یازده سالهی خود به عنوان تولید کننده رسمی لباس تیمهای حاضر در لیگ حرفه ای بستکبال NBA را رسماً اعلام کرد.