داستان برند: آدیداس؛ کفشهایی که برای پیمودن جهان طراحی شدند – زومیت

از طرفی کتانی مثل آدیداس %۱۰۰ کتانیهای خود را همیشه در جعبههای آبی سه خط وارد بازار میکند. این تولید کننده ی عطر و ادکلن تا کنون بیش از ۵۴ عدد عطر و ادکلن با برند آدیداس | Adidas وارد بازار عطر و ادکلن نموده است . رویه ترکیبی این کفش مردانه هم قابلیت گردش هوا دارد تا از تعریق پا جلوگیری کند، هم مقاومت بالایی در برابر ضربات وارد شده به پا از خود نشان می دهد. چهار مدال طلا اونز از المپیک ۱۹۳۶ تا حد زیادی موجب بهبود شهرت شرکت شد و ورزشکاران در سراسر دنیا خواهان تهیه یک جفت از کفش های برادران داسلر شدند.

این شرکت در سال ۱۹۴۸ توسط آدولف داسلر پایه گذاری شد. آدولف و رودولف کارگاه کوچکشان را به شرکتی بزرگ تبدیل کردند و نام «کارخانهی کفش ورزشی برادران داسلر (Gebrüder Dassler Sportschuhfabrik) بر آن گذاشتند.این شرکت در یکم ژوئیه ۱۹۲۴ بهصورت رسمی ثبت شد. خطهای مشهور این لوگو تا پیش از جدایی برادران دو عدد بود که پس از آن بهدلیل مشکلات حقوق معنوی، صاحب آدیداس مجبور به استفاده از خط سوم در آن شد. پس از بروزرسانی تجهیزات برادر کوچکتر یعنی رودی تصمیم به قطع همکاری گرفت و آنجا بود که برادر بزرگتر یعنی آدولف که او را آدی صدا میزدند نام برند را به آدیداس یعنی ترکیب اسم کوچکش آدی و نام فامیلیش داس لر یعنی آدیداس لر و سپس با حذف قسمت آخر یعنی لر به آدیداس تغییر داد و تا امروز هم به همان نام شناخته میشود.

کفش آدیداس برای اولین بار در بازی های المپیک ۱۹۲۸ مورد استفاده قرار گرفت و برای اولین بار از کفش های ورزشی با قابلیت “ناودانی ها و خوشه” پرده برداری شد. مراسم فرانس فوتبال شب گذشته(دوشنبه) در سالن «تئاتر دو شاتله» پاریس برگزار و مرد آرژانتینی برای هفتمین بار موفق به فتح این جایزه معتبر فوتبالی شد. پس از مدتی آدی با خلاقیت خود و استفاده از استوک از این دمپاییها، کفشهایی برای ورزشهای فوتبال و ژیمناستیک دوخت. اگرچه بیشتر برای محصولات ورزشی زمستانی شناخته شده است ، Salomon همچنین صاحب شرکت تأمین کننده لوازم گلف TaylorMade بود. تحت رهبری وی ، آدیداس در سال ۱۹۹۷ گروه Salomon را به دست آورد.

آدی داسلر در سال ۱۹۷۸ درگذشت و این شرکت با وجود توافق ابتکاری با گروه رپ Run-D.M.C ، سازندگان آهنگ hit “My Adidas” (1986) سقوط سهام بازار را در دهه ۱۹۸۰ تجربه کرد. فروش آنها به دویستمیلیون دلار کاهش پیدا کرد و نایک رکورد ۲.۴میلیارد دلار را برای خود ثبت کرد. رودولف شرکت کفش ورزشی پوما را راه اندازی کرد و داسلر آدیداس را به عنوان یک شرکت در سال ۱۹۴۹ ثبت کرد. 7- طراح جرمی اسکات، که اکنون طیف وسیعی از کفش های کتانی آدیداس را با نام خود دارد، همکاری خود را با این برند سالها قبل آغاز کرد، زمانی که آدیداس نسخه کفش ورزشی Forum Hi خود را با چهره طراح آن تولید کرد.