داستان برند: آدیداس؛ کفشهایی که برای پیمودن جهان طراحی شدند – زومیت

سپس آدیداس تجهیزات ورزشی مانند توپ و راکت نیز تولید کرد.با گسترش محصولات آدیداس، آدولف داسلر علامت جدیدی برای شرکت و محصولات خود انتخاب کرد. چهار سال بعد، در المپیک تابستانه ۱۹۵۲ هلسینکی فنلاند، جوزی بارتل قهرمان دو ۱۵۰۰ متر لوگزامورگ، اولین مدال طلا با کفش های پوما را به نام خود ثبت کرد و اولین افتخار جهانی پوما به شمار رفت. وقتی آدی تصمیم به ثبت سه خط برای برند خود گرفت، متوجه شد برند دیگری نیز از این نماد استفاده میکند. در این لوگوی جدید سه برگ – که نشانه سه قاره شرکت کننده در المپیک بود – در کنار هم قرار گرفتند. آدیداس در اواسط دههی۱۹۷۰ شروع به تولید کفش کریکت کرد، که اولین هدف تجاری آنها استرالیا بود. تمام اطلاعات مربوط به توانایی ورشکار و کفش و توپ به کمک این سیستم در دسترس خواهد بود.

آدیداس زمانی بیشتر مورد علاقه ی عموم قرار گرفت که از لوگوی سه خطی بر روی کفش هایش استفاده کرد و این در حالی بود که در یک کنسرت با 40000 تماشاچی یکی از این تماشاچیان از کارگران کمپانی آدیداس بود. در بخش بالایی جوراب هم سه خط آدیداس مجدد به صورت افقی تکرار شده است. در سپتامبر ۲۰۰۴ میلادی، طراح مشهور مد انگلیسی، استلا مک کارتنی طی قراردادی با کمپانی آدیداس، خط تولید جدیدی راه اندازی کرد. در سال ۱۹۹۸،آدیداس به دلیل محدودیت های اعلام شده از سوی انجمن ولی ورزش کالج، برای تعداد و اندازه مارک های استفاده شده بر روی لباس ها شکایت کرد.

آدیداس بخشهای تیلرمید و بخش اختصاصی خود را بهصورت زیرمجموعهی گلف طراحی کرد تا با بازیگر بزرگ این ورزش یعنی Callaway Golf رقابت کند. به گزارش خبرنگار علم ورزش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکتهای نایک و آدیداس سالهاست که بر سر مسائل تکنولوژیک با هم رقابت دارند که همه نوآوریها برای دادن خدمات بیشتر به ورزشکاران و ایجاد کارایی بیشتر در آنهاست. نایک به عنوان دومین تولید کننده کفش ورزشی در دنیا رقیب بزرگی به نام آدیداس پیدا کرد که اکنون می تواند به راحتی با نایک رقابت کند. برند آدیداس بعد از مرگ آدولف، توسط پسرش هورست داسلر اداره می شد تا اینکه مرگ نا بهنگام او برند آدیداس را دچار ورشکستگی شدیدی نمود. آنها با همکاری شرکت شیمیایی آلمانی BASF کفیهای نرمی برای کفشهای مخصوص دویدن طراحی و تولید کردند.در سال ۲۰۱۵، برنامهی ونجسالهی جدید آدیداس با عنوان Creating the New برای توسعه رونمایی شد.

شاید امروزه نام و علامت آدیداس برای کسی نا آشنا نباشد. این کفشهای Adizero جدید تنها حدود 99 گرم وزن دارند و به سیستمی به نام «Micoach» متصل هستند. در آوریل ۲۰۰۶، آدیداس خبر از قراردادی ۱۱ ساله داد که بر مبنای آن این شرکت کفشها و لباس ورزشی لیگ برتر بسکتبال آمریکا (NBA) را تامین کند. در آوریل ۲۰۰۶، آدیداس خبر از قراردادی ۱۱ ساله داد که بر مبنای آن این شرکت کفش ها و لباس ورزشی لیگ برتر بسکتبال آمریکا (NBA) را تامین کند. امروزه این شرکت بالغ بر هشتصد و پنجاه میلیون عدد محصول تولید می کند که به 160 کشور جهان صادر می شود و در آن کشورها به فروش می رسد. آدیداس در حال حاضر کفش های مخصوص دویدن بسیار متنوعی تولید می کند. یکی از برندهای معتبر دنیا در تولید لوازم و لباس های ورزشی، آدیداس است.