داستان برند آدیداس برندی برای برنده شدن – خانه سرمایه

برای سالها نشانی دوطرفه در مرکز این شهر بود که یکی بهسمت آدیداس و دیگری بهسمت پوما نشانه میرفت. اما خیلی زود، این بار نیروهای آمریکایی به جرم جاسوسی علیه متفقین و کار کردن برای گشتاپو، رودولف را دستگیر کردند. جالب اینجا است که با از سرگیری فعالیت این شرکت، نیروهای متفقین به مشتریهای پروپاقرص کفشهای این شرکت تبدیل شدند. آرم کنونی این شرکت، دومین آرمی است که آدولف طراحی کرده بود، با این تفاوت که زیر آن نوشته adidas نیز وجود دارد. در پی آن نیروهای اشغالگر آمریکایی اصلیترین خریداران کفشهایبه راداران داسلر شدند. در سینسیناتی در مسابقات تنیس ATP در شهر ماسون، آدیداس اسپانسر یونیفورم توپ جمع کنان پسر و دختر هم بود. آنها با هم قرار گذاشتند که هیچ کدامشان از نام خانوادگی «داسلر» به عنوان برند کسب و کارشان استفاده نکنند.

به لطف تلاشهای آدی، برند آدیداس جای خود را در میان ورزشکاران جهانی بسیار محکم کرد. این موضوع با روی کار آمدن حزب نازی در آلمان و اعزام هر دو برادر به جنگ شدت گرفت. آلمانها حتی بعد از اتحاد دو آلمان شرقی و غربی هم از این پیروزی به عنوان یک دستاورد ملی یاد میکنند. آدیداس در سال ۲۰۰۸ بعد از اینکه با Woodworm به مشکلات مالی برخوردند، قرارداد مادام العمر خود را باWoodworm فسخ کرد و با حمایت مالی ستارهی ضربه زنی انگلیسی کوین پیترسن وارد بازار کریت انگلیس شد. بعد از پایان جنگ جهانی و شکست آلمان، رودولف از زندان گشتاپو آزاد شد.

استلا مک کارتنی، طراح برتر مد انگلیسی با آدیداس خط تولید جدیدی راه اندازی کرد که باعث ایجاد رابطهی همکار بلند مدتی با این سازمان هم شد. اما باز هم یک مورد مشکوک باعث شد که تمام تلاشهای رودولف برای تبرئه کردن خودش از بین بروند. با وجود آنکه آدی خودش تولید کفش را آغاز کرده بود و بقیه خانواده در ادامه مسیر به او ملحق شدند، اما رودولف تاب این را نداشت که از کوچکترین عضو خانواده در قالب رئیس شرکت اطاعت کند. آدی در سال ۱۹۴۹، برند آدیداس را که از ترکیب نام کامل خودش ساخته شده بود ثبت کرد. اما برند آدیداس از لوگوهای قدیمی خود دست نمیکشد. آدی زودتر از رودولف از جنگ برگشت. در 18 آگوست 1949 آدی داسلر کمپانی ” کفش ورزشی آدیداس ” را تاسیس و با 47 کارگر در شهر کوچک هرتسوگن اوراخآغاز به کار کرد.

آدیداس در سال 1951 لوگو را از کارهو خریداری کرد. آدیداسلر در المپیک تابستانی سال ۱۹۳۶ با کیفی پر از کفش فوتبالی از اولین مسیر ماشین رو به دنبال دونده آمریکایی، جسی جونز، به سمت دهکده المپیک رفت تا وی از کفشها به عنوان اولین اسپانسر خود استفاده کند. از سالن های ورزشی گرفته تا راه باریکه ها ، استادیومها و خیابانها.در سطح شهر برند آدیداس ، پوشاک و کفش تمام رشته های ورزشی ، هر مد و استایلی را به شما پیشنهاد میکند.فرقی نمی کند که ورزشکار باشید یا مدگرا ، در سال 2011 این کمپانی ورزش ، خیابان و استایل را برای نخستین بار در یک گروه قرار داد تا به جهانیان بگوید در تمام این زمینه ها صاحب سبک است.( تمام این سبک ها در لیونل مسی ، دیوید بکهام ، کتی پری و دریک رز مشاهده شده است ). پس از تسلط ریباک در تولید محصولات فیتنس و ایروبیک در سالهای 1980 به واسطه ی تولید محصولاتش و تجارت با کمپانی یک رقابت بلندمدت را با کراس فیت “CrossFit ” در سال2011 انجام داد.