داستان برند آدیداس برندی برای برنده شدن – خانه سرمایه

به گونه ای که یک تیم فوتبال شهر از کفش های پوما استفاده می کرد و تیم دیگر شهر از کفش های آدیداس. مقر اصلی این شرکت در شهر هرتسوگن آوارخ در ایالت بایرن کشور آلمان قرار دارد و هم اکنون مدیریت این مجموعه بزرگ را برعهده دارد. در این مورد دو روایت وجود دارد:اول اینکه، پیش از جنگ جهانی دوم، داسلرها به حزب نازی پیوستند. این اولین مورد از اسپانسری یک آمریکایی آفریقایی تبار در مسابقات المپیک به شمار می رود. زیرا این سازمان در لوگو خود از دو خط موازی شبیه به لوگو آدیداس استفاده کرده بود که آدیداس آن را تخلف و کپی از برند می دانست. در این ساعت ریمیکس «پیکان کف خواب همه از دم سلطان و ارباب آدیداس 3 خط زد» را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که می توانید با دو کیفیت 128 و 320 از پاپ ملودی دریافت کنید، همچنین قابلیت پخش آنلاین هم برای این ریمیکس مهیا شده.

در کنار این قراردادهای مطرح ، آدیداس همیشه برای تبلیغات برند خود از ورزشکاران مطرح و معروفی استفاده می کند تا در ذهن مخاطب این امر تلقی شود که موفقیت های این ورزشکاران به دلیل استفاده از وسایل این برند است. برادران داسلر تقاضای زیادی از سراسر دنیا برای استفاده از تولیدات کفش آن ها توسط قهرمانان دریافت می کردند و ظرف زمان اندکی فروش چشم گیری را در سال ثبت کردند. در سال 1948 در اولین مسابقه تیم فوتبال آلمان غربی اکثر بازیکنان آن ، کفش پوما بر پا داشتند. آدیداس پیش از این در سال ۲۰۱۱ حامی مالی تیم کریکت استرالیا هم بود. این رقبت به قدری شدید بود که حتی تیم های ورزشی را نیز تحت تاثیر خودش قرار داده بود. این شرکت دارای شعبات گوناگونی در کشورهای مختلف دنیاست وکارمندان شاغل دراین شرکت تقریبا 13هزار نفرهستند.

این خرید تا یک سال بعد یعنی تا سال 2006 به طول انجامید ، اما پس از این انتقال آدیداس تبدیل به یکی از جدی ترین رقیبان شرکت نایک که در زمینه تولید کفش های ورزشی حرف اول را می زد، شد. هری به خیال اینکه با این حرکت می تواند از آدیداس هم پول دریافت کند با کفش های آدیداس بالا سکو رفت اما سبب شد که پوما از او شکایت کند و آدیداس هم المپیک را تحریم کند. آدیداس هم این مطلب را نپذیرفت و هری در المپیک 1960 با کفش های پوما پا به عرصه رقابت گذاشت و توانست مدال طلا را از آن خود کند اما در لحظه ی اهدای مدالها با کفش های آدیداس به سکو رفت. طبق این قرار داد این لیگ به مدت 11 سال از برند آدیداس استفاده میکرد و این قرارداد در واقع در ادامه قرار داد10 ساله با ریباک بود که در سال 2001 بسته شده بود.

در سال 1960 پوما به آرمین هری دونده دو 100 متر پیشنهاد داد که با کفش های پوما به رقابت بپردازد، هری چون با آدیداس قرار داد داشت در ابتدا نپذیرفت و به آدیداس پیشنهاد داد که یا به او مبلغی پرداخت می کند و یا او دیگر با آدیداس همکاری نخواهد کرد و کفش های پوما را می پوشد. اما وقتی نوبت به داسلر رسید او با صفی بلندبالا از تولیدکنندگان صنعتی روبهرو شد که بسیار سریعتر، در حجم بالاتر و کیفیتی بهتر کار نساجی و رنگرزی را انجام میدادند. دادگاه حکم داد که علی رغم سادگی علامت، سازمان جهانی بدنسازی متخلف است، چرا که ممکن است با این کار باعث ایجاد رابطه ای با علامتی که آدیداس استفاده میکند، شود. اختلافات بین این دو برادر روز به روز در حال گسترش بود ، و آنها اصلا علاقه ای نداشتند که بخواهند دوباره با یکدیگر کار کنند. ناگفته نماند که رودی داسلر نیز پس از جدایی از برادرش فعالیت خود را در همین صنعت یعنی تولید کفش های ورزشی ادامه داد و برند پوما را راه اندازی کرد که امروزه یکی از برندهای معروف و موفق بین المللی در زمینه تولید محصوالت ورزشی به حساب میاید ولی همچنان در مقایسه با آدیداس در سطح بسیار پایین تری فعالیت میکند.