داستان برند آدیداس برندی برای برنده شدن – خانه سرمایه

20- مایکل جردن، بسکتبالیست مشهور جهان و قهرمان 6 بار NBA، تقریباً قبل از امضای قراردادش با مارک کفش نایک به آدیداس آمده بود. وی این قهرمانی را مرهون کفش های برادران داسلر می دانست و این مساله باعث شد که در مدت زمان بسیار کوتاهی شهرت برادران داسلر جهانی شود. اما هرچه که بود باعث ۶۰ سال جدایی دوبرادر شده بود که البته حاصل این جدایی شهرت و اعتبار این دو برند در دنیا شد. آدیداس اگرچه عمدتا با طراحی و تولید پوشاک ورزشی شناخته میشود اما گستره کاری آن بسیار وسیع است و در زمینه طراحی، تولید و توزیع انواع لباس، کفش، پاافزار، کفش ورزشی، تجهیزات ورزشی، ساعت، عینک آفتابی، محصولات مراقبتهای شخصی و لوازم لوکس دارای خط تولید است.

آدولف و رودولف معتقد بودند که باهم اختلاف نظر دارند اما برخی علت این اختلافات را عشق یک زن می دانستند. تا به امروز هیچ کس دلیل اصلی اختلاف آن دو را نمیداند حتی نوه های آنها هم نمی دانند جریان از چه قرار بود. داسلر تصمیم گرفت به نام آدیداس پایبند باشد و در سال 1949 این برند را رسمی کرد. آدیداس همچنین در سوم می سال ۲۰۰۵ به عموم اعلام کرد که شریک شرکت خود گروه سالومون را به قیمت ۴۸۵ میلیون یورو به AmerSports آمریکا فروخته است. در تاریخ ۳ می ۲۰۰۵، کمپانی آدیداس اعلام کرد که شرکت سالامون از شرکتهای وابسته خود را به قیمت ۴۸۵ میلیون یورو به آمر اسپورت فروخته است. در این شهر همه مردم یا ادیداسی بودند یا پومایی به این دلیل که هردو شرکت در این شهر بود.مردم وقتی یک خارجی وارد شهر میشد چشمشان به پای او بود تا ببینند کدام کفش را پوشیده است به همین دلیل لقب “شهر سربه زیرها” یا “شهر گردن خم ها” را به هرتزوگن آوراخ دادند.

هر کسی که در صنعت تولید کفش فعالیت میکند باید نمونهای از کفشهای تولیدی خود را بپوشد. جالب اینجاست که هدف این بازی ها باید نمایانگر برتری آریایی ها برای رژیم فاشیستی هیتلر باشند. 21- جسی اونز هنگام کسب مدال طلا در بازی های المپیک تابستانی 1936 مونیخ، یک جفت کفش آدیداس پوشیده بود. طبق نظریه دیگری، آدولف به برادرش حسادت می کرد و شایعاتی مبنی براین موضوع وجود داشت که بین رودولف و همسر برادرش اتفاقاتی افتاده بوده و او به زن بازی یا هوس بازی شناخته شده بود. سال هاست که همه ی ما نام این دو برند ادیداس و پوما را می شنویم و تقریبا کسی نیست که به گوشش نخورده باشد. برادران داسلر،رودولف و ادولف، در صنعت کفش دنیا حرف اول را می زدند و فروش کفش های ورزشی انان پیشرفت باورنکردنی ای داشت تا اینکه بعداز مدتها همکاری تصمیم گرفتند راهشان را از هم جدا کنند.و همین جدایی سبب خیر برای هرکدام انها شد از انجا که هم ادیداس و هم پوما با رقابت های شدید سعی در ارائه ی بهترین کفش های ورزشی دنیا داشتند تا برتری خود را به یکدیگر و به دنیا نشان دهند.

هم چنین مارک پوما که بنیان گذار آن از انجا که با موسس ادیداس برادر بودند در یک شرکت مشترک فعالیت می کردند. از طرفی، رودولف دردسرهای بسیاری کشید؛ یکی از پاهایش به شدت آسیب دید، مدتی به عنوان فراری زندگی کرد و حتی زمانی که به صورت مخفیانه در مراسم تشیع جنازه پدرش شرکت کرده بود توسط نیروهای گشتاپو دستگیر شد و تا پایان جنگ در زندان ماند. رودولف برادرش را مقصر میدانست و فکر میکرد که او مکان مخفی شدنش را به نیروهای گشتاپو خبر داده است. تولید محصولات مبتنی بر فناوری ، راز موفقیت آدی داسلر داشتن یک ویژگی های شخصیتی منحصر به فرد بود. 25- همکاری مت بونر (مهاجم مو قرمز سان سانتونیو اسپرز) و آدیداس پس از شکایت علنی بونر در توییتر مبنی بر توقف ارسال کالای کتانی رقیب یعنی New Balance، آغاز شد. در حقیقت آدی داسلر، به دنبال نمادی بود که به عنوان لوگو بر روی کفش هایش هک شود و بتواند با ورزشکاران حرفه ای ارتباط مطلوبی بر قرار کند.