داستان برند آدیداس برندی برای برنده شدن – خانه سرمایه

گذشته از این، کمپینهای تبلیغاتی برند آدیداس نیز که با نظارت مستقیم خود آدی و بعدها تحت نظر یک تیم حرفهای بازاریابی تشکیل میشدند، نام این برند را پر آوازهتر کردند. و به این ترتیب این دو برادر به عنوان تولید کننده محصولاتی قابل قبول و با کیفیت ورزشی، با نام داسلر شناخته شدند. آدیداس یک شرکت هلدینگ است و شرکت تولید پوشاک ورزشی ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه آن به حساب میآیند.آدیداس بزرگترین تولید کننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین شرکت بزرگ تولیدی لوازم ورزشی در دنیا به شمار میرود. اگر میخواهید کاری خوب انجام شود باید شرایط مناسب برای خوب انجام شدن آن را فراهم کنید. این دو برادر در مسیر رقابت، از هیچ ترفندی برای نابودی یکدیگر دریغ نکردند به گونه ای که یکبار رادولف اعلام کرد که هر کس که ساکن هرتسوگن هست می تواند یک جفت کفش پوما رایگان تحویل بگیرد.

در اولین مسابقه فوتبال بعد از جنگ جهان دوم در سال ۱۹۴۸، چند تن از اعضای تیم ملی فوتبال آلمان غربی، از جمله هربرت بوردنسکی، اولین مهاجم گل زن آلمان غربی، کفشهای پوما پوشیدند. روی کفشهای اونز در آن مسابقات، دو خط بهعنوان نماد شرکت سازنده نقش بسته بود که پس از مدتی، به نماد لباس اکثر ورزشکاران جهان بدل شد.تقاضا برای کفشهای داسلر در ابتدای دههی ۱۹۳۰ رشدی قارچگونه داشت و آلمانها تا شروع جنگ جهانی دوم نیز به آن ادامه دادند. این کفش در رنگ های مختلفی به بازار عرضه شده ولی یکی از محبوب ترین رنگ های آن ترکیب رنگ مشکی برای بدنه آن و سبز برای ساق، می باشد. در سال ۱۹۸۹ این شرکت توسط تاجر فرانسوی برنارد Tapie خریداری شد و پس از آن به رابرت لوئیس دریفوس در سال ۱۹۹۳ فروخته شد.

چون آدولف نام آدیداس را از کلمه اول نام کوچک و سه کلمه نام بزرگ خود برگزیده بود، پس انتخاب تعداد سه نوار نیز همین ایده را برای او همراه داشت.آدی داسلر سعی کرد که از طراحان باسلیقه و حرفه ای لباس استفاده کند. از رایجترینلباسهای ادیلت لباس سرمه ای و مشکی، با ترکیب رنگ سفید است. در ۱۶ جولای سال ۲۰۱۲ فعالانی در گروه War on Want در لندن سازماندهی شدند تا تیکت قیمتهای آدیداس را در مغازههای با ۳۴ پوند عوض کنند، که اشاره به میزان دستمزد پایین ساعتی به کارگران اندونزی که کالاهای آدیداس را تولید میکردند، بود. در سال 2011 گروه آدیداس با 510 متخصص خبره آشنا شد و Taylor Made بعنوان نخستین کمپانی گلف آشورث در سال 2009 شناخته شد.سپس سه سال بعد کمپانی تجهیزات گلف آدامز گروهی قوی تر را ترتیب داد. قراره سه تا کفش چمن مصنوعی خفن با سه تا قیمت متفاوت از فروشگاه سرخابی شاپ رو بهتون معرفی کنم و برم.

اما بهتر است فراموش نکنیم که سه جفت از این پنج جفت در فروشگاه های کالاهای آمریکایی قفل شده اند و دو جفت باقی مانده نیز نیازمند کمی شانس است . به مناسبت بزرگداشت بازنشستگی درک جاتر در سال 2017 ، برند جردن پنج جفت مخملی دریایی از این کفش را در حراج فروشگاه پاپ آپ در نزدیکی استادیوم یانکی عرضه کرد. آدولف داسلر در ۱۸ آگوست ۱۹۴۹ در شهر کوچک هرتزوگن آواراخ در ایالت بایرن کمپانی و نمایندگی آدیداس را بنیانگذاری کرد و در همان روز یک کفش را به نام adidas ثبت کرد و خیلی زود شهرت یافت.شتاب این موفقیت جهانی شبیه یک معجزه بود.