داستان شگفت انگیز آدیداس و پوما یک برادری از هم گسیخته

در سال ۱۹۹۷شرکت آدیداس، توانست شرکت سالامون که متخصص در تولید لوازم اسکی بودرا خریداری کند.پس از این اتفاق بود که نام رسمی شرکت آدیداس تبدیل به آدیداس-سالامون شد. اما این برند قبل از اینکه به آن چیزی تبدیل شود که امروز هست، توسط دو برادر راه افتاد و از یک رختشوی خانه شروع به کار کرد. «جس اونز» توانست در آن سال مدال طلا کسب کند و از این طریق کارخانهی کفشسازی برادران داسلر، تبدیل به یکی از برندهای شناخته شده در زمینهی تولید کفش ورزشی شد. آدیداس در سال 2019 به عنوان یکی از گرانقیمتترین کمپانیهای دنیا شناخته شد، با ارزشی معادل بیش از 20 بیلیون دلار و 55 هزار کارمند.

به همین دلیل چند جفت کفش میخدار برداشت، سوار ماشینش شد و 300 مایل (معادل 480 کیلومتر) رانندگی کرد تا به برلین، محل برگزاری المپیک برسد. در سال 1998 آدیداس از انجمن ملی ورزش کالج به دلیل محدودیت هایی که به وجود آورده بود ، شکایت کرد. در کنار این قراردادهای مطرح ، آدیداس همیشه برای تبلیغات برند خود از ورزشکاران مطرح و معروفی استفاده می کند تا در ذهن مخاطب این امر تلقی شود که موفقیت های این ورزشکاران به دلیل استفاده از وسایل این برند است. این انجمن تصویب کرده بود که آدیداس تنها می تواند از لوگو خود در لباس های ورزشی استفاده کند و نمی تواند نام برند خود را در پایین لوگو چاپ نماید. زیرا این سازمان در لوگو خود از دو خط موازی شبیه به لوگو آدیداس استفاده کرده بود که آدیداس آن را تخلف و کپی از برند می دانست.

این علامت از شکل کلی کفش گرفته شده بود. هری به خیال اینکه با این حرکت می تواند از آدیداس هم پول دریافت کند با کفش های آدیداس بالا سکو رفت اما سبب شد که پوما از او شکایت کند و آدیداس هم المپیک را تحریم کند. به این ترتیب این لوگو بر کلیه محصولات آدیداس از قبیل پوشاک و کفش های ورزشی می درخشید. ضمناً نقاط تماس کفش تا چند برابر افزایش یافته تا ورزشکار هیچگونه لغزشی را تجربه نکند. از اینکه تا انتها این مقاله همراه من بودید از شما سپاس گزارم در این مقاله سعی کردیم که برند آدیداس را برایتان سرگذشتش و اتفاقاتی که در طول مسیر برایش رخ داده را به طور کامل توضیح دهیم. 8- در حالی که مجموعه فعلی آدیداس، کفش ورزشی تقریباً برای هر رشته ورزشی ارائه می دهد، اولین مدل کفش آدیداس مخصوص دو و میدانی بود.

پدرشان کریستوف در یک کارخانهی کفش سازی کار میکرد و مادرشان پائولین، یک رختشویخانه داشت. رودولف گاهی بعد از مدرسه برای کمک به پدرش به کارخانهی کفشسازی میرفت و مشغول میشد. قابل ذکر است که برآمدگیهایی برای ماساژ پا به منظور رفع درد پا بعد از ورزش کف این نوع سندل وجود دارد، هرچند این نوع سندل ها را غیر ورزشکاران هم میپوشند. داسلر همیشه با برگزاری جلسات هماهنگ با ورزشکارانی که نمایندگی محصولات آدیداس را استفاده می کردند و توجه و دقت روی نظرات آنها جهت بهبود بخشیدن به رفع نیازهایشان باعث می شد اعتماد به نمایندگی آدیداس فراگیر شود. داستان برند آدیداس به دو برادر آلمانی که در دوران جنگهای جهانی اول و دوم زندگی میکردند برمیگردد.