داستان شگفت انگیز آدیداس و پوما یک برادری از هم گسیخته

آدیداس اولین برندی بود که به سراغ تولید کیف و سایر لباسهای ورزشی مثل جوراب، تیشرت و … آدیداس یکی از مهم ترین کمپانی ها در عرضه تجهیزات تیم های ورزشی برای فدراسیون بین المللی و باشگاه های فوتبال است . از میان تمامی محصولات شرکت آدیداس کفش های این برند معروف ترین و پر طرفدار ترین محصول تولیدی آن ها می باشد و اکثر مردم خواستار خرید کفش آدیداس هستند. دفتر مرکزی آن در هرتسوجنوراچ، آلمان است. یکی از این برندهای ورزشی ادیداس است. ادیداس همچنین برای تیم های ورزشی معتبر مانند رئال مادرید هم لباس طراحی می کند. آدی اکثر کارگرهای تولید و مرکز مدیریت و همچنین بخش اصلی کارخانه را دراختیار خود نگه داشت. حال که آدیداس مالک سالامون شده بود به خودی خود مالک شرکت های گلف تیلورمید و ماکس فلی نیز شد. محصولات آدیداس به طور سنتی با یک مارک تجاری سه نوار مشخص می شوند، که همچنان عنصری در آرم های جدید “trefoil” و “mountain” این شرکت است.

هر کدام از برند های ورزشی با طراحی محصولات خاص در حال رقابت با یکدیگر هستند. در اوایل قرن 21 این برند بزرگترین تولید کننده لباس ورزشی در اروپا و دومین (بعد از نایک) در جهان بود. آدیداس از زمانهای خیلی پیش تولید کننده کفش بسکتبال بوده و یکی از برندهای معتبر بسکتبال در جهان است. به طور مثال یکی از ورزشکاران معروف جهان به نام فرانتس بکنبایر برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ از کفش آدیداس سه خط استفاده کرد. ادیدیاس برندی است که همه ما اسم آن را شنیده ایم و شاید برخی از ما از آن استفاده کرده باشیم..

در صورت استفاده از محتوای وبسایت بدون دادن لینک مستقیم، محتوای شما هم به صورت خودکار و هم به صورت دستی به فرم DMCA گزارش خواهد شد. پس از مشکلاتی که در سال ۱۹۸۷ در پی درگذشت عجیب هورست داسلر، پسر آدلف پیش آمد، شرکت با بحرانهای بسیاری روبرو شد و شرکت توسط یک صنعتگر فرانسوی به نام برنارد تاپی، به قیمت ۱٫۶ میلیارد فرانک (اکنون معادل ۲۴۳٫۹ میلیون دلار) به فروش رسید. داستان برند آدیداس از اینجا شروع میشود که این برند یک برند فاتح جهانی شناخته شده و از میان تمام برندها بیشترین نمره را به خود اختصاص داده است.گهگاهی هم برای دستیابی به اهدافشان در این برند با مشکلاتی مواجه میشوند اما سعیشان بر آن است تا بهترین و مطلوبترین عملکرد را برایش به اجرا در آورند تا این این برند به رشد و پیشرفتی که شایسته اش است دسترسی پیدا کند و به سوی آینده ای روشن تر پیش رود.

معتبرترین برند ورزشی جهان که خاستگاه آن آلمان است، بالاخره به عنوان اسپانسر تیم ملی فوتبال کشورمان با فدراسیون فوتبال قرارداد بست و شاگردان کی روش با لباس جدید خود در اولین دیدار به مصاف قطر رفتند. این شرکت سپس با معرفی در فوتبال در سال 1963 مجموعه ای از کالاهای ورزشی را تولید کرد. طبق این اطلاعات آدیداس بین سالهای 2015 تا 2024 مبلغ یک میلیارد یورو به رئال میپردازد که شامل سالیانه مبلغ ثابت 70 میلیون یورو به اضافه 5/22 درصد از فروش کالاهای با برند رئال مادرید است. آدیداس، به طور کامل آدیداس AG، تولید کننده کفش ورزشی و پوشاک و کالاهای ورزشی در آلمان بوده است.