راز ماندگاری لوگوی آدیداس چه بود؟

در اوایل قرن بیست و یکم آدیداس با طراحان جدید به رقابت پرداخت و تغییرات اساسی در زیرساختهای خود به وجود آورد. آدیداس تنوع محصولات خود را از اواخر دهه 1940 و 1950 ایجاد کرده است. این طرح نیز نمادی از حرکت و پویایی است. هربرگر نیز به آدی در هر چه بهتر کردن کفشهای ورزشی بسیار کمک کرد. او میخ کف کفشهای بازیکنان را با نمونههایی بلندتر عوض کرد. در حال حاضر آدیداس چندین نوع کفش دو، از جمله Energy-boost و کفشهای پیاده روی با تیغههای فنری تولید میکند. آدیداس یک شرکت هلدینگ است و شرکت تولید لباس ورزشی ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه آن به حساب میآیند.آدیداس بزرگترین تولید کننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین شرکت بزرگ تولیدی لوازم ورزشی در دنیا به شمار میرود. همه چیز ، وقتی که شما لقب امپراتور را دارید.وقتی فرانتس بکنباوئر نخستین گرمکن آدیداس را در بازی های ملی به تن کرد ، شرکتآدیداس تجارتی نوین را آغاز کرد که تا پیش از آن فقط به دلیل تولید کفش هایش به معروفیت جهانی دست پیدا کرده بود.

آلمانها حتی بعد از اتحاد دو آلمان شرقی و غربی هم از این پیروزی به عنوان یک دستاورد ملی یاد میکنند. تیمهای ملی تحت حمایت عبارتاند از آلمان، اسپانیا، روسیه، ژاپن، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، نیجریه، دانمارک، ولز، پاراگوئه و سوئد. پشتیبانی کردن از ورزشکاران المپیک، تیمهای فوتبال و همراه کردن خلاقیت و تکنولوژی روز با طراحی، از بزرگترین قدمهای آدیداس در این دوران به شمار میروند. آنها تجهیزات ورزشی را برای ششهزار ورزشکار در این رقابتها تأمین کردندکه درنهایت، ۲۲۰ مدال به این ورزشکاران رسید.سیاست خرید و ادغام، برنامهی دیگر آدیداس و مدیر جدیدش برای پیشرفت و توسعه بود. آتش این اختلاف به چند دلیل روشن شد؛ یکی از آنها سن کم آدی نسبت به دیگر خواهر و برادرانش بود.

پیش از تأسیس آدیداس، رادولف Puma را تأسیس کرده بود، که یکی از رقبای تجاری اصلی آدیداس هم در آن زمان بود. تصور میشود که آدیداس هم مثل سایر برندها مشتریان همیشگی و و فاداری دارد. در این هنگام، «برنارد تاپی» که یک صنعتگر فرانسوی بود، شرکت آدیداس را به شرط حفظ نام، به مبلغ 243 میلیون و 900 هزار دلار از خانواده داسلر خرید. پس از مشکلاتی که در سال ۱۹۸۷ در پی درگذشت عجیب هورست داسلر، پسر آدلف پیش آمد، شرکت با بحرانهای بسیاری روبرو شد و شرکت توسط یک صنعتگر فرانسوی به نام برنارد تاپی، به قیمت ۱٫۶ میلیارد فرانک (اکنون معادل ۲۴۳٫۹ میلیون دلار) به فروش رسید. در سال ۱۹۹۷ آدیداس شرکت Solomon Group را خرید و با آن شرکت یکی شد. به همین دلیل از خانواده جدا شد، میراث باقی مانده از پدرش را طلب کرد و شرکت «پوما» (Puma) را به راه انداخت. آدی در سال ۱۹۴۹، برند آدیداس را که از ترکیب نام کامل خودش ساخته شده بود ثبت کرد.

این کوه نشانی از چاش هایی بود که ورزشکاران با آدیداس از عهده اش بر می آیند. پس از مرگ او سایر اعضای خانواده داسلر بر سر مدیریت برند با هم سر ناسازگاری برداشتند. به صورتی که هم اکنون در تمام جهان، مردم با دیدن هر سه خط کنار یکدیگر، برند آدیداس را به خاطر می آورند. چون خانواده و دوستان او را آدی صدا می کردند او از سه کلمه از نام خانوادگی خود استفاده کرد، و نام آدیداس را برای شرکت و محصولات خود برگزید شرکت آدیداس و لوگوی آن در سال 1948 به ثبت رسیدند چندی بعد او به فکر گسترش شرکت خود افتاد و همچنین محصولات خود را فقط به ارایه کفش ورزشی احاطه نکرد.