رودلف داسلر برند پوما را تأسیس کرد

ماموریت مارک آدیداس این است که با طراحی، ساخت و فروش بهترین محصولات ورزشی در جهان، با بهترین خدمات و تجربه، بهترین مارک ورزشی در جهان باشد. برند مشهور آلمانی میتواند و البته توانسته بهترین طراحان لباس ورزشی دنیا را در اختیار داشته باشد و از طرفی بالاترین میزان تکنولوژی در تولید لباس ورزشی را هم به کار میبرد پس منطقی است اگر رئال مادرید با اعتماد کامل، تمامی امور را در اختیار آدیداس قرار دهد اما باز هم این اتفاق رخ نمیدهد! ادولف که درصدد گسترش کسب و کارشان بود تصمیم گرفت از این فرصت بهترین استفادهی ممکن را ببرد. آدیداس در دهه ۱۹۵۰ به طور مداوم رشد کرد زیرا بازیکنان فوتبال به کفشهای این شرکت روی آوردند که وزن آنها سبک بود و شکاف های پیچ خورده ای داشت. این دونده هم این کار را کرد ولی بعد از مسابقه و در جشن پیروزی دوباره آدیداس پوشید! هدف اصلی او در آن روزها ، پیشرفت بهتر ورزشکاران بود و هنوز هم امروزه مصرف کننده در قلب هر کاری است که مارک آدیداس انجام می دهد.

Salomon حق کنترل سهام داران حاکم خود را به TaylorMade و شرکتهای تجهیزات ورزشیاش را هم به غول جهانی Adidas AG فروخت. TBEA/Chiat/Day به Zane Peach تعهد دادند که تصاویری برای تبلیغات جهانی کمپین ۲۰۰۷ فراهم کنند. ما وسواس داریم که به ورزشکاران در هر سطح کمک کنیم تا تغییری ایجاد کنند. در بیانیهای این شرکت آمده است: «ما هر گوشهای از فرهنگ را لمس کردهایم. این شرکت لوازم جانبی موبایل ، دئودورانت ها و لوسیون ها را نیز می فروشد. آدیداس محصولات متنوعی را به فروش می رساند. آدیداس به دلیل فروش عمده در آمریکا درآمد زیادی از این کشورها داشته است و در تلاش برای نفوذ در کشورهای دیگر جهان است.

مدال آوری های اوون باعث افزایش اعتبار برند داسلر در سراسر جهان شد. این برند با تلاش بی وقفه در زمینه نوآوری و همچنین چندین دهه تجمع تخصص علوم ورزشی هدایت می شود،آن ها از همه، از ورزشکاران و تیم های نخبه حرفه ای گرفته تا هر فردی که می خواهد این ورزش را بخشی از زندگی خود کند، آماده می شوند. هر کاری که می کنیم ریشه در ورزش دارد. مسئولین آدیداس می گویند: ما معتقدیم که از طریق ورزش، قدرت تغییر زندگی را داریم. همه چیز در آدیداس نشان دهنده روح بنیانگذار ما آدی داسلر است. نام آدیداس مخفف نام بنیانگذار آدولف (“آدی”) داسلر است. برند آدیداس در سال ۱۹۲۴ توسط آدولف آدی داسلر و برادرش تأسیس شد. همچنین کفش های این برند از قابلیت گردش هوا برخوردار هستند و هنگام ورزش از وارد آمدن هرگونه آسیب به پای ورزشکار جلوگیری می کنند. آدیداس “Adidas” یک برند ورزشی آلمانی می باشد که در سال ١٩٤٨ توسط Adolph (Adi) Dassler پایه گذاری شده است.

از ویژگی های ممتاز محصولات این برند می توان به سبک و راحت بودن کفش های آدیداس اشاره کرد که برای انواع فعالیت های ورزشی ساخته شده اند. در حالیکه کمپانی هنوز با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کرد یک تیم تجاری جدید توجه خود را روی آدیداس متمرکز کرد.تا کفش های آدیداس برای ورزشکاران مفیدتر باشد. چون خانواده و دوستان او را آدی (Adi) صدا می کردند او از کلمه Adi و سه کلمه از نام خانوادگی خود استفاده کرد، و نام Adidas را برای شرکت و محصولات خود برگزید.او همچنین برای محصولات خود که در آن زمان فقط کفش های ورزشی بودند، لوگویی را طراحی کرد. در سال ۱۹۷۸ ، تاجر فرانسوی این شرکت را خریداری کرد اما موفق به احیای آن نشد. پس از وقفه های جنگ جهانی دوم ، آدی و برادرش رودولف (“رودی”) تلاش کردند که شرکت داسلر را بازسازی کنند ، اما یک مشکل شخصی بین این برادران در سال ۱۹۴۸ ایجاد شد و رودی شرکت پوما را تاسیس کرد.