رونمایی از محصولات جدید شرکت آدیداس با آخرین فناوری – ایسنا

نام اولیه آدیداس بر خلاف تصویر مردم که تولد آن را در سال 1948 می دانند، به سال 1924 برمی گردد. مانند مقاله ای که دویچه وله در مورد این دو برادر نوشته بود و دلایل مختلفی را علت قهرشان ذکر کرده بود مثل حرف راننده ی آنها که دلیل اختلاف را بر سر یک دختر می دانسته و بعضی دیگر که اختلاف بر سر مسائل کاری را مبنای قهر می دانستند. آدولف که منظورش به متفقین بود، فریاد می زند:حرامزاده ها پیدایشان شد» اما رادولف این جمله را به خود می گیرد و در ذهنش می ماند. در این مقاله، قصد داریم 30 واقعیت در مورد آدیداس را به شما بگوییم که هر فردی که قصد خرید یا فروش این کفش ها را دارد، باید بداند.

نایک هم یک محصول همتای پرایم نیت به نام «فلای نیت» تولید کرده بود اما حس رقابت و حسادت مجبورش کرد که از آدیداس بابت تولید کتانی مشابه شکایت کند و آن را به دادگاه بکشاند تا بدینوسیله مانع از فروش این محصول شود. برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هم پنج میلیون یورو در 2015 در نظر گرفته شد و در سال 2020 به هفت میلیون یورو افزایش خواهد یافت. این مبلغ بیش از دوبرابر قرارداد قبلی (52 میلیون یورو) این باشگاه با آدیداس است. این «استان اسمیت» بود که بیش از 40 میلیون جفت در دنیا فروخت. در حال حاضر برند آدیداس در کشورهای دنیا شعبه ها و نمایندگی هایی دارد که کارمندان این شرکت بیش از 13 هزار نفر هستند .نمایندگی رسمی برند آدیداس در ایران که به نام ادیب اسپرت است که بیش از 10 ها شعبه در شهر تهران و شهرستان ها دارد.

برند آدیداس به جای یکی، چهار لوگوی اصلی دارد که در زمانهای مختلف از آنها استفاده میکند. این شرکت هماکنون هولدینگی متشکل از چندین شرکت ورزشی شامل ریباک و تیلرمید و رانتستیک و ۸.۳۳درصد از سهام باشگاه فوتبال بایرنمونیخ است.برند آدیداس را ابتدا دو برادر در آشپزخانهی خانهی مادری تأسیس کردند. 6. سه خط داشتن آدیداس نشان آن است اما در اصل، این سه خط دارای فواید پزشکی است و کمتر کسی این را می داند. اما این فقط یک لوگو نیست بلکه یک نشان معنادار است. 12. آدیداس در دوره هایی با فراز و نشیب مدیریت تبلیغات و تصمیمات روبرو بود و یک بار دچار ورشکستگی شده است.

شرکت بزرگ آلمانی که توانست طی سالیان گذشته خود را به عنوان معتبرترین برند ورزشی جهان معرفی نماید، در اصل در سال 1924 توسط یک آلمانی به نام «آدولف داسلر» با نام «گبرودر داسلر شوفابریک » تاسیس شد و بعدها در سال 1948 نام «آدیداس» به خود گرفت. آدیداس، (Adidas) شرکت پوشاک آلمانی است، که مقر اصلی آن، در شهر هرتسوگن آوراخ در ایالت بایرن قرار دارد. طراح کتانی مخصوص بازی تنیس، استان اسمیت نام داشت و قرار بود که این کتانی به نام او خوانده شود اما هیچگاه این اتفاق نیفتاد و همه این کتانی را «آیلت» به نام ستاره فرانسوی تنیس «رابرت آیلت» می خواندند. آهنگ دقیقا به هدف زد و موجب شد گروه Run DMC و کمپانی آدیداس که دور از انتظار همه بود با یکدیگر شرکای واحدی شوند.این ادغام هنر و ورزش نه تنها مد را در خیابانها جاودانه و همیشگی کرد بلکه منشاء پیشرفت های غیر ورزشی در صنعت لوازم ورزشی نیز شد.