همه چیز درباره برند آدیداس

آدیداس شرکت مادر Taylor Made ، Rockport و Reebok است. نوارهای مارک تجاری که احتمالاً قابل تشخیص ترین جنبه تجاری است، در اصل به دلایل پایداری و نه طراحی روی کفش های کتانی قرار داده شده است. آنها برای راه انداختن دستگاههای برقیشان روی دستگاهی مولد الکتریسته پدالی مینشستند و رکاب میزدند تا کسب و کارشان عقب نماند. ادیداس از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ لباس ژیمناستیک مردان و زنان تیم آمریکا را در مسابقات ژیمناستیک آمریکا تأمین کرده است. سبد ورزشی گسترده و متنوع این شرکت ، از ورزش های بزرگ جهانی مانند فوتبال و دو میدانی، تا ورزش های منطقه ای ضربان قلب مانند فوتبال آمریکا و راگبی، این برند را قادر ساخته است تا از فرهنگ فراتر رفته و به یکی از شناخته شده ترین و شاخص ترین مارک های جهانی، در داخل و خارج تبدیل شود. این شرکت به دلیل محصولات مرتبط با ورزش مانند کفش ، پیراهن ، ساعت و لوازم جانبی در رتبه ۶۱ ام قرار دارد.

یک مدیر آدیداس که در آن مکان حضور داشت چنان تحت تأثیر قرار گرفت که آن ها درجا به گروه پیشنهاد یک میلیون دلار را دادند. این شرکت در کشور آلمان قرار دارد. برند آدیداس در سال ۱۹۲۴ توسط آدولف آدی داسلر و برادرش تأسیس شد. رادولف داسلر و آدی داسلر دو برادر آلمانی بودند که شرکت خود را در سالهای ابتدایی قرن بیستم تأسیس کردند. ما وسواس داریم که به ورزشکاران در هر سطح کمک کنیم تا تغییری ایجاد کنند. آدیداس تا اواخر دهه 1940 به آدیداس معروف نبود. تلاش برای ورود جدی به پوشاک عمومی ورزشکاری نیز ادامه داشت و در سال ۲۰۰۵، طراح معروف مد، یعنی استلا مککارتنی، برای طراحی لباسهای ورزشی زنانه با آدیداس قرارداد بست.سالهای میانی دههی ۲۰۰۰ با گسترش بازارهای هند و چین همراه بود. آدولف داسلر یک کارآفرین آلمانی بود که بعدها به عنوان بنیانگذار برند آدیداس در دنیای ورزش به یک چهره سرشناس تبدیل شد.

همه چیز در آدیداس نشان دهنده روح بنیانگذار ما آدی داسلر است. آدی داسلر، خالق این برند، در اصل قصد فروش کفش ورزشی را نداشت. بعدها برادر آدی که مدتی بعد، خودش(پوما) را تاسیس کرد لوگو را به گویی با سه خط تغییر داد. در نوامبر همان سال، آدیداس نوع جدیدی از Adidas 1 را روانه بازار کرد. راسل سیمونز، مدیر موسیقی، در حالی که از PCP بالایی برخوردار بود، ایده آهنگ “آدیداس من” را ارائه داد. در حالی که نام تجاری در ابتدا موفق بود، در نهایت یک قاضی تصمیم را به نفع آدیداس لغو کرد. سال گذشته، نایک از دنیای فوتبال 2 میلیارد و 300 میلیون دلار کسب کرد و آدیداس 2 میلیارد و 700 میلیون دلار. آن ها در نهایت با مبلغ 305 میلیون دلار توافق کردند.

نایک سعی کرد مانع از عرضه کفش های کتانی فوقانی بافته شده توسط آدیداس شود اما موفق نشد برای همین است که هم اکنون این برند روند بزرگی را در پیش رو دارد. در سال ۱۹۷۸ ، تاجر فرانسوی این شرکت را خریداری کرد اما موفق به احیای آن نشد. هنگام اجرای ضربه “آدیداس من”، گروه به حاضران گفت که یکی از کفش های آدیداس را بردارند و آن را در هوا نگه دارند. گروه فناوری: شرکت آدیداس با انتشار اعلامیه، از ورود خود به متاورس خبر داد.پس از پیوستن به باشگاه میمونهای کسل (Bored Ape Yacht Club)، آدیداس اکنون مجموعه NFT (توکن غیرقابل تعویض) خود را راهاندازی کرده است. ظاهراً، سیمونز پس از کشیدن این ماده به طرف گروه دوید و چیزی راجع به رپ زدن در مورد کفش های کتانی خود را به هم زد. ماموریت مارک آدیداس این است که با طراحی، ساخت و فروش بهترین محصولات ورزشی در جهان، با بهترین خدمات و تجربه، بهترین مارک ورزشی در جهان باشد.