کفش آدیداس ADIDAS – [ قیمت کفش،لباس و .. ] ✔️ – چارسونِت

اگر قصد آن را دارید تا یک دست لباس و کفش ورزشی مناسبی خریداری کنید که توسط یکی از برندهای معتبر دنیا تولید شده باشد، آدیداس گزینه مطلوبی به شمار می رود. پس از آن خانواده اواز جمله پسرش مسیرش را ادامه دادند. موسس آدیداس در سال ۱۹۷۸ از دنیا رفت اما این شرکت تحت رهبری همسرش Käthe و پسرش هورست ادامه فعالیت داد. داسلر برای تامین خانوادهاش به سراغ یادگیری مهارتهای جدید رفت و بعد از امتحان کردن چند شغل متفاوت، در نهایت در یک کارخانه تولید دمپایی نمدی مشغول به کار شد. شرکتی بزرگ و بین المللی است که درسال 1924 توسط یک شخص آلمانی به نام آدولف داسلر بنیان گزاری شد. رودولف شرکت کفش ورزشی پوما را راه اندازی کرد و داسلر آدیداس را به عنوان یک شرکت در سال ۱۹۴۹ ثبت کرد.

در اين لوگوی جديد سه برگ که نشانه سه قاره شرکت کننده در المپيک بود در کنار هم قرار گرفتند. آرم متمایز سه نوار این شرکت که بسیاری از پوشاک و کالاهای خود را با آن زینت داده است توسط یک شرکت پوشاک فنلاندی به نام Karhu مورد استفاده قرار میگرفت که آدیداس این آرم را در سال ۱۹۵۱ خریداری کرده است. یک سال بعد آدیداس علامت خود و آرم سه نوار را ثبت بین المللی کرد. چهار سال بعد آدیداس تولید پوشاک را آغاز کرد. آدی داسلر در سال ۱۹۷۸ درگذشت و این شرکت با وجود توافق ابتکاری با گروه رپ Run-D.M.C ، سازندگان آهنگ hit “My Adidas” (1986) سقوط سهام بازار را در دهه ۱۹۸۰ تجربه کرد. برای سالهای طولانی آدیداس بزرگترین نام در کفش های ورزشی بود ، اما رقابت در دهه ۱۹۷۰ افزایش یافت ، به ویژه از طرف شرکت های جدید مانند نایک. آدیداس بزرگترین تولید کننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین شرکت بزرگ تولیدی لوازم ورزشی در دنیا به شمار میرود.

در شرکت پوما نیز ۶ هزار نفر مشغول به کارند و با افزایش ۳۵ درصدی، فروش سال گذشته آن به ۲ میلیارد و چهار صد میلیون یورو رسید که سود خالص آن ۳۶۰ میلیون یورو بوده است. امروزه آدیداس یک شرکت هلدینگ است و شرکت تولید لباس ورزشی ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه آن به حساب میآیند. بین سالهای ۱۹۹۰ و ۱۹۹۳ آدیداس متعلق به برنارد تپی مدیر اجرایی تجارت فرانسوی بود که نتوانست آن را احیا کند. این شرکت به سرمایه گذاران فروخته شد که یک فرد فرانسوی دیگر ، رابرت لوئیس-دریفوس را به عنوان مدیر اجرایی و رئیس معرفی کرد. در سال ۲۰۰۴ این شرکت با طراح لباس Stella McCartney همکاری موفقیت آمیز انجام داد.

این شرکت هشت درصد سهام باشگاه را خریده است. شرکت بدون یک مدیر لایق ، به ورطه ورشکستگی افتاد. شرکت ادیداس در سال ۱۹۹۳ به روبرت لوئی دریفوس با قیمتی چندبرابر وامی که بانک به تاپی داده بود فروخته شد..در نتیجه بانک سود کلان کرد و تاپی اعلام ورشکستگی.دریفوس ثابت کرد که یک مدیر لایق و شایسته است و یک جورایی ادیداس را زنده کرد. پس از اینکه با کفش های پوما در مسابقات شرکت کرده و قهرمان شد در مراسم تقدیر با کفش های آدیداس ظاهر شد و هر دو برادر را متعجب ساخت و قصد او از این کار دریافت پول از هر دو برادر بود اما با ناراحتی شدید آدولف رو به رو شد و همین کار باعث شد بازی های المپیک توسط آدولف و کمپانی آدیداس تحریم شود. این شرکت در سال ۱۹۴۸ توسط آدولف داسلر پایه گذاری شد.