30 واقعیت در مورد آدیداس – فروشگاه مایندز

داسلر تصمیم گرفت به نام آدیداس پایبند باشد و در سال 1949 این برند را رسمی کرد. چهار سال بعد، در المپیک تابستانه ۱۹۵۲ هلسینکی فنلاند، جوزی بارتل قهرمان دو ۱۵۰۰ متر لوگزامورگ، اولین مدال طلا با کفش های پوما را به نام خود ثبت کرد و اولین افتخار جهانی پوما به شمار رفت. 9- گروه رپ افسانه ای Run DMC پس از اجرا در مدیسون اسکوئر گاردن در شهر نیویورک اولین معامله خود را دریافت کردند. پائولین همسر کریستفر نیز یک لباس شویی در شهر باواریان را اداره می کرد. در این شهر همه مردم یا ادیداسی بودند یا پومایی به این دلیل که هردو شرکت در این شهر بود.مردم وقتی یک خارجی وارد شهر میشد چشمشان به پای او بود تا ببینند کدام کفش را پوشیده است به همین دلیل لقب “شهر سربه زیرها” یا “شهر گردن خم ها” را به هرتزوگن آوراخ دادند.

28- آدیداس با بیش از 2.7 میلیارد دلار درآمد از کفش های فوتبالی در سال 2014، در حال حاضر شماره یک کفش های فوتبالی در جهان است. رودولف که خسته، آزرده و بسیار رنجکشیده بود فکر میکرد چیزی از برادرش کم ندارد و حتی میتواند خیلی بهتر از او در صنعت کفش حاضر شود. اما هرچه که بود باعث ۶۰ سال جدایی دوبرادر شده بود که البته حاصل این جدایی شهرت و اعتبار این دو برند در دنیا شد. در حالی که این برند در ابتدا موفق بود، در نهایت یک قاضی تصمیم را به نفع آدیداس لغو کرد. میکروچیپ آدیداس دارای یک صفحه رایانه ای بود که به ورزشکاران این امکان را می داد که میزان کالری سوزانده شده و سرعت آنها و از جمله موارد دیگر را بررسی کنند. پرونده های زیادی برای برنارد تشکیل شد که بیشتر آن ها مربوط به نتیجه سازی (تغییر نتایج فوتبال با پرداخت پول به تیم حریف) در فوتبال بود.

جالب است بدانید آنچه سکوی پرتاب محصولات آدیداس در دنیای برند سازی شد، متقاعد کردن ورزشکار دونده ی المپیک، جسی اُوِنز به پوشیدن کفش ورزشی این برند بود. در سال 1920 آدولف داسلر جوان بیست ساله آلمانی شروع به ساخت کفشهای ورزشی کرد و سعی کرد که کفشهای زیبا و با کیفیت را تولید کند پس از استقبال خوب و شناخته شدن محصولات او، آدولف به فکر ثبت شرکت و پیدا کردن نامی برای محصولات خود افتاد. این تصاویر خیلی زود باعث شد بروز جنجالهایی شد که در آن جسی جکسون گفته بود «تلاش برای تجاری کردن و محبوب تحقیر انسان برای بیش از ۲۰۰ سال، در کشوری که سه پنجم مردم از نظر قانون اساسی سیاه پوست هستند، توهین آمیز، اسفناک و بی اعتنایی به این افراد محسوب میشود.

در واقع، او قبل از شروع فروش کفش های ورزشی، به عنوان نانوا آموزش دیده بود. 7- طراح جرمی اسکات، که اکنون طیف وسیعی از کفش های کتانی آدیداس را با نام خود دارد، همکاری خود را با این برند سالها قبل آغاز کرد، زمانی که آدیداس نسخه کفش ورزشی Forum Hi خود را با چهره طراح آن تولید کرد. 20- مایکل جردن، بسکتبالیست مشهور جهان و قهرمان 6 بار NBA، تقریباً قبل از امضای قراردادش با مارک کفش نایک به آدیداس آمده بود. 11- آدیداس اولین نفری بود که میکروچیپ را در طراحی کفش های ورزشی خود وارد کرد. 8- در حالی که مجموعه فعلی آدیداس، کفش ورزشی تقریباً برای هر رشته ورزشی ارائه می دهد، اولین مدل کفش آدیداس مخصوص دو و میدانی بود. در سال ۱۹۷۰، توپ TELSTAR مخصوص بازیهای جام جهانی را این شرکت طراحی کرد که تمرکز اصلی آن، بهبود تصویر در تلویزیونهای سیاهوسفید بود.