30 واقعیت در مورد آدیداس – فروشگاه مایندز

بعد از مدتی شهر به «شهر سر به زیرها» معروف شد، چون مردم موقع راه رفتن به کفشهای هم نگاه میکردند تا ببینند چه کسی پوما پوشیده و چه کسی آدیداس! اگر تا به امروز نمیدانستید وقتش است بدانید که برند «پوما» را رودولف، که او را «رودی» هم صدا میزدند، بعد از جدایی از برادرش پایه گذاری کرد. دنیای امروز آدیداس و پوما، خاطرهی بنیانگذارانشان را، کسانی که تا آخر عمر با هم آشتی نکردند اما در یک گورستان دفن شدند، پشت سر گذاشتهاند و به راهشان ادامه میدهند. آنها با تغییراتی در استوک کفشهای دوندهها، بهبودهایی در وزن و کارایی آنها ایجاد کردند.

در این بازی که برای آلمانیها چیزی بسیار بیشتر از یک برد و باخت ساده بود، باران شروع به باریدن کرد و زمین بازی گلآلود شد. وظیفه این خط تولید، طراحی و تولید پوشاک و لوازم ورزشی زنانه است، که هم چنان به کار خود ادامه میدهد. دومی علامت امروز آدیداس اوریجینالز است که به محصولاتی با جنبهی ورزشی کمتر اختصاص دارد و سومی همان سه خط پلکانی است که امروز میشناسیم. هر دو شرکت به سرعت شهرت جهانی یافتند، هر دو نیز در دهه هفتاد با ورود شرکت آمریکائی نایک به بازار تحت فشار اقتصادی شدیدی قرار گرفتند، زیرا آمریکائیان از همان آغاز، تولید خود را در کشورهائی با دستمزد نازل آغاز کردند.

رودولف از این ورزشکار خواست کفش آدیداسش را در بیاورد و موقع مسابقه پوما بپوشد. اس متهم و دستگیر میکنند، او اصرار میکند که آدولف این اتهام را به او زده و او را به آمریکاییها تحویل داده است. دنیایی که در آن برای حفظ محیط زیست با شرکتهای تولید کاغذ و قطع کنندهی درختان قطع همکاری میکند. دنیایی با همکاری طراحان مطرحی مثل استلا مک کارتنی و حتی کانیه وست که با طرحهایشان دل از مشتریها میبرند. وایتزر حتی بعد از تمام شدن دوره ورزشی و تبدیل شدن به یک مربی المپیک هم به دوستی خود با آدی ادامه داد و به عنوان مشاور کارخانه با او همکاری میکرد.

رادولف بعد از آن برند خودش را افتتاح کرد و آن را پوما Puma نامید. در آن مسابقات اونز توانست ۴ مدال طلا به دست بیاورد. رادلف بعد از برگشت از جنگ جهانی اول در کارخانه ظروف چینی به مقام مدیریت رسید و بعد از آنهم در بازار عمده فروشی چرم در نورمبرگ مدیر شد. او مخفف اسمش، یعنی ادی را با اول فامیلیاش، یعنی داسلر ترکیب کرد و برند «ادیداس» یا همان آدیداس خودمان را راه انداخت. با بروز این اتفاقات در سال 1947 رابطهی این دو برادر با هم تمام میشود اما جنگ بینشان نه. » رودولف این حرف را به خودش و خانوادهاش میگیرد در حالیکه گویا منظور آدولف به متحدین و بمبهایشان بوده است.