30 واقعیت در مورد آدیداس – فروشگاه مایندز

آدیداس یک کمپانی بزرگ و بسیار باکیفیت و موفق در تمامی زمینه های تولیدی می باشد. تاریخچه آدیداس به یک شرکت بسیار بزرگ و پرآوازه آلمانی بر می گردد. در این میان کمپانی آدیداس با تاریخچه بی نظیر خود وارد میدان شد و با حمایت خود قرارداد گران قیمت با باشگاه بست و با پرداخت 75 میلیون پوند به صورت سالانه به باشگاه، رسما اسپانسر منچستر یونایتد شد و این خبر مانند بمب ترکید چرا که هیچ دلیل منطقی پشت این مبلغ نبود. به همین دلیل چند جفت کفش میخدار برداشت، سوار ماشینش شد و 300 مایل (معادل 480 کیلومتر) رانندگی کرد تا به برلین، محل برگزاری المپیک برسد. چون نه تنها برقی برای این کار وجود نداشت بلکه به دلیل مشکلات کشور حتی با پول زیاد هم نمیتوانست آنها را خریداری کند.

از طرفی، نمیتوانست منتظر بنشیند تا فرصتها راهشان را گم کنند و به سراغ شرکت او بیایند. او میگوید: « باز سر و کلهی این عوضیها پیدا شد که! پس از یک دوره مشکلات بعد از مرگ پسر آدولف داسلر در سال ۱۹۸۷، کارخانه دار فرانسوی برنارد تاپی با پولی که قرض کرد، در سال ۱۹۸۹ شرکت داسلر را به ازای ۶/۱ میلیارد یورو (به قیمت حالا ۹/۲۴۳ میلیون یورو) خریداری کرد. رودولف گاهی بعد از مدرسه برای کمک به پدرش به کارخانهی کفشسازی میرفت و مشغول میشد. دو برادر در کنار هم مشغول به کار شدند و هر دو سخت تلاش کردند. پس از استقبال خوب و شناخته شدن محصولات او، آدولف به فکر ثبت شرکت و پیدا کردن نامی برای محصولات خود افتاد. او با انجام اقداماتی مانند ادغام کردن آدیداس با شرکتهای دیگر، خریدن شرکتهایی مانند ریبوک و استخدام حرفهایترین متخصصان طراحی پوشاک ورزشی، برتری خود را به اثبات رساند.

آدیداسِ امروز توانسته تحولی جدید ایجاد کند و در زمینهی تولید کفش و وسایل ورزشی، دنیایی متفاوت، سالم و پر از انرژی بسازد. «جس اونز» توانست در آن سال مدال طلا کسب کند و از این طریق کارخانهی کفشسازی برادران داسلر، تبدیل به یکی از برندهای شناخته شده در زمینهی تولید کفش ورزشی شد. چون خانواده و دوستان او را آدی (Adi) صدا می کردند او از کلمه Adi و سه کلمه از نام خانوادگی خود استفاده کرد، و نام Adidas را برای شرکت و محصولات خود برگزید.او همچنین برای محصولات خود که در آن زمان فقط کفش های ورزشی بودند، لوگویی را طراحی کرد. او از سه حرف از نام خانوادگی خود (داس) استفاده کرد، و نام آديداس را برای شرکت و محصولات خود برگزيد. طوری که وقتی مدتی بعد آمریکاییها او را به همکاری با اس. پوما از ان زمان به بعد دیگر قدرت رقابت با ادیداس را نداشت و امروزه شاهد رقابت اصلی بین ادیداس و نایک هستیم.

در یکی از روزهای جنگ که بمبهای متحدین روی شهر دو برادر فرود میآمد و مردم باید به پناهگاه میرفتند، رودولف و خانوادهاش زودتر از آدولف و همسرش به پناهگاه رسیدند. اولی سه خط به موازات هم بود که روی محصولات اولیه قرار میگرفت. آنها برای راه انداختن دستگاههای برقیشان روی دستگاهی مولد الکتریسته پدالی مینشستند و رکاب میزدند تا کسب و کارشان عقب نماند. دوازده تیم دیگری که در جام جهانی حضور داشتند نیز از تجهیزات پوما استفاده می کردند که در میان آنها ایتالیا، جمهوری چک و همه تیم های آفریقائی دیده می شدند. او سراغ مربی «جس اونز»، (Jesse Owens) رفت و با اصرار از او خواست «جس» در حین مسابقهی دو ، کفشهای «کارخانهی کفش سازی برادران داسلر» را بپوشد و با آنها مسابقه دهد.