چگونگی اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون

برای اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون خود، ابتدا از همه‌چیز مطمئن شوید که تلویزیون شما دارای قابلیت اتصال

توسط مدیر سایت در 2 بهمن 1402

برای اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون خود، ابتدا از همه‌چیز مطمئن شوید که تلویزیون شما دارای قابلیت اتصال بلوتوث است. برخی تلویزیون‌ها این قابلیت را ندارند و در صورت نداشتن، باید از راه‌های دیگر برای اتصال استفاده کنید.

پس از اطمینان حاصل کردن از قابلیت بلوتوث تلویزیون، اکنون باید اسپیکر بلوتوثی JBL را آماده جفت شدن با دستگاه کنترل کننده بلوتوث کنید. بیشتر اسپیکرهای بلوتوث دارای یک دکمه Pairing هستند که بر روی آن آنتن بلوتوث یا علامت بلوتوث قرار دارد. همچنین، برخی اسپیکرها دارای یک کلید روشن و خاموش هستند که همزمان با فشردن آن، اسپیکر را در حالت Pairing قرار می‌دهد.

پس از روشن کردن اسپیکر بلوتوثی JBL، آن را در محدوده دستگاه کنترل کننده بلوتوث خود قرار دهید و سپس دکمه Pairing را فشار دهید. به مدت چند ثانیه اسپیکر بلوتوث خود را در حالت جفت شدن با دستگاه بگذارید. در صورتی که موفق به جفت شدن شوید، لامپ نشانگر بلوتوث روی اسپیکر روشن خواهد شد یا یک صدای اعلان بلوتوث خواهید شنید.

سپس، بر روی تلویزیون به قسمت تنظیمات بروید و به بخش بلوتوث بروید. در این قسمت، معمولاً گزینه‌ای برای جستجوی دستگاه‌های متصل بلوتوث وجود دارد. بر روی این گزینه کلیک کنید و تلویزیون خود را در حالت جستجوی دستگاه‌های جدید بگذارید.

پس از شروع جستجو، تلویزیون شما باید اسپیکر بلوتوثی JBL را بشناسد. در لیست دستگاه‌های موجود، اسپیکر خود را انتخاب کنید و به آن متصل شوید. در صورت موفقیت آمیز بودن اتصال، صداهای تلویزیون از اسپیکر بلوتوثی JBL پخش خواهند شد.

حواستان باشد که در بعضی از موارد، کیفیت صدا ممکن است نسبت به اتصال با کابل آنالوگ کاهش یابد، بنابراین ممکن است نیاز باشد تا تنظیمات صدا را در تلویزیون خود تغییر دهید تا بهترین صدا را برای اسپیکر بلوتوثی JBL بدست آورید.راهنمای کامل برای اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون

برای اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید:

قدم اول: اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه (اسپیکر بلوتوثی JBL و تلویزیون) روشن باشند و باتری اسپیکر شارژ شده یا به منبع برق وصل شده باشد.

قدم دوم: روشنی بلوتوث را در تلویزیون خود چک کنید. برخی از تلویزیون‌ها امکان اتصال به دستگاه‌های بلوتوثی را از طریق تنظیمات فراهم می‌کنند. بسته به مدل تلویزیون، شرکت سازنده و نسخه نرم‌افزار، مکان تنظیمات بلوتوث ممکن است متفاوت باشد. در صورت عدم اطمینان، دستورالعمل‌های مربوط به تلویزیون خود را مطالعه کنید یا با پشتیبانی مشتری تماس بگیرید.

قدم سوم: در اسپیکر بلوتوثی JBL، حالت جفت شدن را فعال کنید. این ممکن است با فشردن یا نگه داشتن دکمه جفت شدن یا بلوتوث در دستگاه JBL شما انجام شود. بسته به مدل دستگاه، این دکمه ممکن است با نام‌های مختلفی شناخته شود.

قدم چهارم: بعد از فعال کردن حالت جفت شدن در اسپیکر بلوتوثی JBL، تلویزیون خود را بررسی کنید تا دستگاه‌های موجود را پیدا کند. معمولاً، در تنظیمات بلوتوث تلویزیون، گزینه اسپیکر JBL به عنوان دستگاه حاضر در دستگاه‌های بلوتوث لیست خواهد شد. در صورت عدم مشاهده، صبر کرده و تلاش اتصال را مجدداً انجام دهید.

قدم پنجم: هنگامی که دستگاه JBL در لیست دستگاه‌های بلوتوث تلویزیون قرار گرفت، آن را انتخاب کنید و برای اتصال به آن، بر روی تلویزیون خود دستورالعمل‌های مراحل بعدی را دنبال کنید. این ممکن است شامل ورود رمز عبور یا کد PIN مربوط به اسپیکر بلوتوثی JBL باشد.

پس از انجام این مراحل، تلویزیون شما باید به اسپیکر JBL متصل شده باشد و صدای تلویزیون از طریق اسپیکر بیرونی پخش شود. در صورت وجود مشکل در اتصال، دوباره مراحل ذکر شده را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه صحیح و فعال هستند. همچنین ممکن است نیاز به بروزرسانی نرم‌افزار دستگاه‌های شما داشته باشد. در این صورت به وبسایت سازنده محصول مراجعه کنید و آخرین نسخه را دانلود و نصب کنید.نحوه اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون با جزئیات کامل

برای اتصال یک اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون خود به یک چیز ساده نیاز دارید. اولین قدم ، مطمئن شوید که تلویزیون شما دارای قابلیت بلوتوث است. برخی تلویزیون ها این قابلیت را ندارند ، بنابراین باید در دفترچه راهنمای تلویزیون خود بررسی کنید یا از ویژگی بلوتوث در تنظیمات تلویزیون خود جستجو کنید.

یک بار اطمینان حاصل کردید که تلویزیون شما قابلیت بلوتوث دارد ، حالا می‌توانید به اتصال اسپیکر بپردازید. اگر اسپیکر بلوتوثی JBL خود را به حالت انتظار قرار داده‌اید ، اکنون باید آن را با تلویزیونتان جفت کنید. برخی اسپیکرهای بلوتوثی JBL قابلیت جفت شدن اتوماتیک را دارند ، اما در صورتی که این قابلیت در اسپیکر شما وجود ندارد ، باید به صورت دستی به تلویزیونتان جفت شود.

در تلویزیون خود ، به تنظیمات بلوتوث بروید و اسپیکر بلوتوثی JBL را بیابید. پس از پیدا کردن آن ، روی گزینه جفت شدن (Pair) یا اتصال بلوتوث (Bluetooth Connect) کلیک کنید. تلویزیون شما سپس به دنبال اسپیکر خواهد بود و ممکن است یک لیست از دستگاه‌های بلوتوث در دسترس را نشان دهد. برروی نام اسپیکر خود کلیک کنید و تلویزیون تلاش خواهد کرد تا جفت شود.

چنانچه عملیات جفت شدن موفقیت آمیز بود ، شما می‌توانید از اسپیکر بلوتوثی JBL خود برای پخش صدا از تلویزیون استفاده کنید. به تلویزیون خود برگشته و از منوی تنظیمات صدا برای تنظیم اسپیکر بلوتوثی به عنوان دستگاه صدا استفاده کنید. بعد از انتخاب اسپیکر بلوتوثی JBL ، تمام صداهای تلویزیون شما از طریق اسپیکر بلوتوثی JBL پخش خواهد شد.چگونه می‌توانیم اسپیکر بلوتوثی JBL را به تلویزیون خود متصل کنیم

برای اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون خود، شما نیاز به چند مرحله اساسی دارید. اولین مرحله این است که مطمئن شوید که تلویزیون شما دارای قابلیت بلوتوث است. اکثر تلویزیون‌های جدید این قابلیت را دارند، اما تعدادی از تلویزیون‌های قدیمی قابلیت بلوتوث ندارند، پس باید در دستگاه خود جستجو کنید یا در دفترچه راهنمای تلویزیون مشخصات فنی را بررسی کنید.

برای اتصال به بلوتوث، اسپیکر JBL باید در حالت در دسترس یا راه اندازی (pairing mode) قرار بگیرد. این مرحله معمولا با فشار دادن و نگه داشتن یک دکمه روشن و خاموش انجام می‌شود. باید برای دریافت دقیق این مرحله به راهنمای اسپیکر بلوتوثی خود مراجعه کنید.

حالا، بر روی تلویزیون خود به قسمت تنظیمات صدا بروید و بخش بلوتوث را پیدا کنید. بسته به نوع تلویزیون شما، این بخش ممکن است در بخش صدا، بخش اتصالات یا بخش دیگری واقع شود. با فعال کردن بلوتوث در تلویزیون، دستگاه شروع به جستجوی اسپیکر خواهد کرد.

وقتی تلویزیون اسپیکر JBL را پیدا کند، باید به آن متصل شوید. در برخی از تلویزیون‌ها، اتصال خودکار انجام می‌شود، اما در برخی از موارد، شما باید روی دستگاه JBL خود راهنمایی کنید و پین یا کد مربوطه را وارد کنید.

با انجام این مراحل، اسپیکر بلوتوثی JBL شما با تلویزیون شما متصل خواهد شد. اکنون می‌توانید صدای تلویزیون خود را از طریق اسپیکر بلوتوثی لذت ببرید. اگر صدا هنوز از اسپیکر بلوتوثی دریافت نمی‌شود، بررسی کنید که آیا اسپیکر در نزدیکی تلویزیون قرار دارد و ارتباط بین دو دستگاه برقرار است. همچنین، مطمئن شوید که توان صدا روی تلویزیون و اسپیکر برای تولید صدا کافی است.راهنمای گام به گام برای اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون

اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون امکان پذیر است و شما می‌توانید صدا را با کیفیت بهتری از طریق این اسپیکر از تلویزیون خود بشنوید. برای اتصال اسپیکر به تلویزیون، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. ابتدا از همه چیز اطمینان حاصل کنید که اسپیکر بلوتوثی JBL شما در حالت آماده به اتصال است. در صورتی که اسپیکر خاموش است، مطمئن شوید که باتری آن شارژ شده است یا از طریق منبع برق خارجی به طور مستقیم به آن متصل شده است.

2. پس از اطمینان از وضعیت اسپیکر، روی تلویزیون خود به منوی تنظیمات بروید و به تنظیمات صدا بروید. اگر تلویزیون شما دسترسی به بلوتوث دارد، گزینه اتصال به دستگاه بلوتوث را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

3. حالا روی اسپیکر بلوتوثی JBL خود دکمه‌ای با عنوان "اتصال" یا "پَرینت" را پیدا کنید و آن را فشار دهید تا اسپیکر در حالت آماده به اتصال قرار بگیرد.

4. در همین حال، در روی تلویزیون خود به دنبال موردی به نام "افزودن دستگاه بلوتوث" بگردید و آن را انتخاب کنید. سپس تلویزیون آغاز به اسکن دستگاه‌های بلوتوث در دسترس خواهد کرد.

5. پس از مدتی، در لیست دستگاه‌های در دسترس، اسپیکر بلوتوثی JBL خود را پیدا خواهید کرد. آن را انتخاب کنید و تلویزیون تلاش می‌کند برقراری اتصال با آن را آغاز کند.

6. بعد از چند ثانیه، اگر اتصال موفقیت‌آمیز باشد، تلویزیون به شما خبر خواهد داد و شما می‌توانید صدا را از طریق اسپیکر بلوتوثی JBL خود بشنوید. حالا شما می‌توانید اسپیکر را در نزدیکی تلویزیون خود قرار داده و لذت ببرید.

با اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون، می‌توانید تجربه صدای با کیفیت بهتری با تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی خود داشته باشید. به یاد داشته باشید که برخی تلویزیون‌ها ممکن است قدرت اتصال بلوتوث محدودی داشته باشند، بنابراین در صورتی که مشکلی در اتصال وجود دارد، به راهنمایی تلویزیون یا همان اسپیکر خود مراجعه کنید.روش های نصب و اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون با متغیرتنظیمات فارسی

روش های نصب و اتصال اسپیکر بلوتوثی JBL به تلویزیون با متغیرتنظیمات فارسی

اتصال اسپیکر بلوتوثی به تلویزیون می‌تواند راهی ساده تر و بی‌سیم باشد تا از سیم‌های مزاحم جلوگیری شود. اگر می‌خواهید اسپیکر بلوتوثی JBL خود را به تلویزیون خود متصل کنید، لازم است تا چند مرحله را طی کنید.

1. ابتدا، مطمئن شوید که اسپیکر JBL شما روشن و در حال حاضر قابل اتصال بلوتوث است. معمولاً اسپیکرهای بلوتوثی JBL دارای دکمه اتصال بلوتوث هستند که با فشار دادن آن، اسپیکر برای اتصال آماده می‌شود.

2. سپس روی تلویزیون خود به منوی تنظیمات بروید و بخش "اتصال بلوتوث" را پیدا کنید. از آنجا، به دنبال گزینه‌ای بگردید که به شما اجازه می‌دهد اسپیکر خارجی را به تلویزیون اتصال دهید.

3. وقتی در این قسمت هستید، دستگاه برای اسکن دستگاه‌های بلوتوث نزدیک به شما شروع به جستجو می‌کند. در این مرحله، دکمه اتصال بلوتوث روی اسپیکر JBL خود را فشار دهید تا تلویزیون شما اسپیکر را شناسایی کند.

4. وقتی تلویزیون شما اسپیکر JBL را شناسایی می‌کند، آن را انتخاب کنید و اتصال بلوتوث را اجازه دهید. یکبار اتصال بی‌سیم برقرار شود، شما می‌توانید لذت ببرید!

در نهایت، با انجام این تنظیمات، تلویزیون شما ارتباط بی‌سیم با اسپیکر بلوتوثی JBL خواهد داشت. لازم به ذکر است که بعضی تلویزیون‌ها ممکن است تنظیمات و رابط کاربری متفاوتی داشته باشند، بنابراین ممکن است بخش‌ها و گزینه‌ها در تلویزیون شما به نحوی متفاوت نمایش داده شوند.


jbl 710
پارتی باکس 710

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن